There are a total of 140 bills of lading on file for Fujian Domoo Sanitary Ware Technol between November 11th, 2024 and May 12th, 2026.
Of those 140 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 6 were within the past 90 days.
| Total Records | 140 |
|---|---|
| Shipper Records | 140 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 11th, 2024 |
| Most Recent Shipment on File | May 12th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 6 |
| Records in the Past Year | 68 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOL.
Below is a Sankey Diagram of the top 9 companies associated with Fujian Domoo Sanitary Ware Technol, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 9 companies associated with Fujian Domoo Sanitary Ware Technol in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WATER PIK INC | May 2026 | 4,325 | 63 |
| LIBERTY HARDWARE MFG CORP | May 2026 | 5,168 | 39 |
| RIOBEL INC | May 2026 | 681 | 11 |
| AM CONSERVATION GROUP INC | May 2026 | 1,176 | 10 |
| KALIA INC | May 2026 | 541 | 6 |
| ASSA ABLOY CANADA RESIDENTIAL LTD. | May 2026 | 267 | 6 |
| HHI CANADA TORONTO DC | Jun 2025 | 446 | 2 |
| SPECTRUM BRANDS HHI | Aug 2025 | 5,655 | 1 |
| RONA INC | May 2026 | 16,052 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fujian Domoo Sanitary Ware Technol.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-11 | HDMUXMNM96160900 | CHSL545618121XMN | 0168E | House FROB | CHSL | 9330707 | HYUNDAI FORWARD | 2026-04-10 | TACOMA, WASHINGTON | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 96 PKG | 136 KG | Pier to Pier | FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | ASSA ABLOY CANADA RESIDENTIAL LTD. | SHOWER PLTS CONTAINING CTNS NOTIFY C.H. ROBINSON INTERNATIONAL, INC. S. GAY STREET SUITE KNOXVILLE, TN TEL -- FAX -- EMAIL ASSAA... | |
| 2026-03-31 | HLCUXM12601AUUI3 | 610E | Simple BOL FROB | HLCU | 9166792 | SKAGEN MAERSK | 2026-03-30 | TACOMA, WASHINGTON | PUSAN SOUTH KOREA | 214 PCS | 3,073 K | House to House | FUJIAN DOMOO SANITARY WARE | RIOBEL | GHY | SLIDING BAR THE WATER NOZZLE SHOWER SET SLIDER CTNS=PLTS THE PACKING MATERIALS HAD BEEN FUMIGATED | |
| 2026-03-17 | OOLU2320929100 | EXDO63E1239249 | 0TNHV | House FROB | EXDO | 9461867 | APL CHONGQING | 2026-03-16 | SEATTLE, WASHINGTON | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 38 CTN | 403 KG | Pier to Pier | FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOL | RIOBEL INC | MULTIFUNCTIONAL SHOWER SLIDER HTS: | |
| 2026-02-10 | HDMUXMNM66667100 | CHSL539604214XMN | 0192E | House FROB | CHSL | 9198264 | YM PLUM | 2026-02-09 | TACOMA, WASHINGTON | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 130 PKG | 189 KG | Pier to Pier | FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | ASSA ABLOY CANADA RESIDENTIAL LTD. | SHOWER PLTS CONTAINING CTNS NOTIFY C.H. ROBINSON INTERNATIONAL, INC. S. GAY STREET SUITE KNOXVILLE, TN TEL -- FAX -- EMAIL ASSAA... | |
| Run Date | 2026-04-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-13 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-13 |
| Trade Update Date | 2026-04-17 |
| Master BOL # | ONEYXMNG22226300 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Simple BOL FROB |
| Carrier Code | ONEY |
| Voyage # | 602E |
| IMO # | 9438523 |
| Vessel Name | YM MANDATE |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | XIAMEN, FUJIAN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | TACOMA, WASHINGTON (3002) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2913 KG |
| Weight in KG | 2,913 KG |
| Quantity | 214 CTN |
| Volume | 51 CM |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
UETU4059246 |
| Commodity Description |
TOILET PRODUCTS & SANITARY FIXTURES, N.O.S., IRON OR STEEL AND SLIDING BAR THE WATER NOZZL E MULTIFUNCTIONAL SHOWER SLIDER |
| Shipper Name | FUJIAN DOMOO SANITARY WARE |
|---|---|
| Address Line 1 | TECHNOLOGY CO.,LTD |
| Address Line 2 | NO.253 SOUTH PATH,HIGH-TECH INDUSTR |
| Address Line 3 | IAL ZONE NANAN 35 362300 CN |
| Consignee Name | RIOBEL |
|---|---|
| Address Line 2 | 820 RUE NOBEL SAINT JEROME QC J7Z 7 |
| Address Line 3 | A3 CA |
| Notify Party Name | GHY |
|---|---|
| Address Line 2 | 809-167 LOMBARD AVEN WINNIPEG MB R3 |
| Address Line 3 | B 3H8 CA |
| Container Number | UETU4059246 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CNDR58322 |
| Seal Number 1 | CNDR58322 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 42G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | TOILET PRODUCTS & SANITARY FIXTURES, N.O.S., IRON OR STEEL AND SLIDING BAR THE WATER NOZZL E MULTIFUNCTIONAL SHOWER SLIDER |
| Marks and Numbers 1 | RIOBEL |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 732490 | 00058279 | 0000002914 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Tacoma, Washington | 76 | 2026-05-13 |
| Long Beach, California | 21 | 2025-12-08 |
| Wilmington, North Carolina | 18 | 2025-07-04 |
| Seattle, Washington | 13 | 2026-03-17 |
| Los Angeles, California | 8 | 2025-11-08 |
| Charleston, South Carolina | 3 | 2025-07-31 |
| New York, New York | 1 | 2025-02-07 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 122 | 2026-05-13 |
| Pusan South Korea | 13 | 2026-03-31 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2026-01-26 |
| Yantian China (Mainland) | 1 | 2025-02-22 |
| Shilong China (Taiwan) | 1 | 2025-01-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2025-01-14 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fujian Domoo Sanitary Ware Technol that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOL | NO.253 SOUTH PATH HIGH-TECH INDUSTRIAL ZONE LUNCANG NANAN, FUJIAN 362300 CN | 2026-03-17 | 86 |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | NO.253 SOUTH PATH,HIGH-TECH INDUSTRIAL ZONE LUNCANG NANAN 362304 CN | 2025-09-13 | 10 |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | 2025-06-24 | 8 | |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | 2026-05-13 | 7 | |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLOGY CO.,LTD | 2025-06-02 | 5 | |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | 2025-12-08 | 4 | |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | 2025-12-31 | 3 | |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | 2025-04-19 | 3 | |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE | 2026-03-31 | 2 | |
| FUJIAN DOMOO SANITARY WARE TECHNOLO | 2025-05-15 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||