There are a total of 302 bills of lading on file for Fujian Ehome Internet Technology Co between January 13th, 2021 and May 21st, 2026.
Of those 302 bills of lading, 21 were within the past 30 days and 51 were within the past 90 days.
| Total Records | 302 |
|---|---|
| Shipper Records | 302 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jan 13th, 2021 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 21 |
| Records in Last 90 Days | 51 |
| Records in the Past Year | 153 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY CO.
Below is a Sankey Diagram of the top 2 companies associated with Fujian Ehome Internet Technology Co, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 2 companies associated with Fujian Ehome Internet Technology Co in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| FUZHOU YOUPAI NETWORK TECHNOLOGY C | May 2026 | 628 | 298 |
| GOLDEN STATE FC LLC | May 2026 | 282,248 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fujian Ehome Internet Technology Co.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-25 | CMDUXIA1847586 | AMZDCN262Y5XOCNT | 0P50W | House Bill | AMZD | CMA CGM CASSIOPEIA | 2026-05-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 472 CTN | 6,491 KG | Pier to Pier | FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY | FUZHOU YOUPAI NETWORK TECHNOLOGY C | BAMBOO BREAKFAST TRAY BAMBOO BREAKFAST TRAY METAL PET PLAYPEN METAL PET PLAYPEN METAL PET PLAYPEN METAL PET PLAYPEN | ||
| 2026-05-22 | CMDUNGP3472375 | AMZDCN26FDKBKZC5 | 0TBNJ | House Bill | AMZD | 9595462 | EVER LEADING | 2026-05-21 | OAKLAND, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 35 CTN | 561 KG | FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY | FUZHOU YOUPAI NETWORK TECHNOLOGY C | LINT ROLLER LINT ROLLER LINT ROLLER | ||
| 2026-05-18 | CMDUXIA1841415 | AMZDCN26OS3KLK6E | 0P50S | House Bill | AMZD | 9461893 | APL QINGDAO | 2026-05-17 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 323 CTN | 5,837 KG | Pier to Pier | FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY | FUZHOU YOUPAI NETWORK TECHNOLOGY C | BAMBOO BATHTUB CADDY TRAY BAMBOO BATHTUB CADDY TRAY WOODEN FOLD DESK BAMBOO DRAWER DIVIDERS BAMBOO DRAWER DIVIDERS BAMBOO DRAWER... | |
| 2026-05-18 | CMDUXIA1841435 | AMZDCN263HCPVIYJ | 0P50S | House Bill | AMZD | 9461893 | APL QINGDAO | 2026-05-17 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 49 CTN | 918 KG | Pier to Pier | FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY | FUZHOU YOUPAI NETWORK TECHNOLOGY C | WOODEN SIDE TABLE WOODEN SIDE TABLE | |
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-23 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-24 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | CMDUXIA1847587 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26RHFN5VY2 |
| Manifest Number | 561017 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0P50W |
| IMO # | |
| Vessel Name | CMA CGM CASSIOPEIA |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | CNXMN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 3449 KG |
| Weight in KG | 3,449 KG |
| Quantity | 437 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CMAU8584230 |
| Commodity Description |
HOLIDAY GAME TABLE BOXING BAG |
| Shipper Name | FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY CO |
|---|---|
| Address Line 1 | .,LTD. NO.11 ROOM, 12 TH FLOOR, 2 # |
| Address Line 2 | BUILDIN G FUZHOU HONGXING GUOJI NO. |
| City | FUZHOU |
| State Province | FU |
| Zip Code | 350000 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | FUZHOU YOUPAI NETWORK TECHNOLOGY C/ |
|---|---|
| Address Line 1 | O FBA 6120 CLINKER DRIVE, |
| City | JURUPA VALLEY |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92509 |
| Country Code | US |
| Container Number | CMAU8584230 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M8696423 |
| Seal Number 1 | M8696423 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | HOLIDAY GAME TABLE BOXING BAG |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 176 | 2026-05-18 |
| Long Beach, California | 38 | 2026-04-29 |
| Newark, New Jersey | 34 | 2026-05-07 |
| Oakland, California | 20 | 2026-05-22 |
| Seattle, Washington | 13 | 2026-03-09 |
| Savannah, Georgia | 7 | 2026-05-12 |
| Tacoma, Washington | 7 | 2026-03-09 |
| Norfolk, Virginia | 7 | 2026-03-02 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 248 | 2026-05-18 |
| Shanghai China (Mainland) | 19 | 2024-04-01 |
| Ningbo China (Mainland) | 12 | 2026-05-22 |
| Pusan South Korea | 8 | 2026-05-07 |
| Yantian China (Mainland) | 8 | 2026-04-29 |
| All Other Malaysia Ports | 3 | 2025-12-16 |
| TianjinXin Gang China (Mainland) | 3 | 2022-01-21 |
| Fuzhou China (Mainland) | 1 | 2021-12-24 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fujian Ehome Internet Technology Co that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY CO | .,LTDNO.11 ROOM, 12 TH FLOOR, 2 #BU ILDING FUZHOU HONGXINGGUOJI NO. 200 FUZHOU 350000 CN | 2024-01-27 | 68 |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY | NO.11 ROOM, 12 TH FLOOR, 2 #B UILDING FUZHOU HONGXING GUOJI NO. 2 FUZHOU 350000 CN | 2026-04-28 | 66 |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY CO | 2022-10-08 | 50 | |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY | 2026-05-07 | 43 | |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY | 2026-05-22 | 23 | |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY CO .,LTD | 2025-09-29 | 11 | |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY CO .,LTD | 2025-09-16 | 11 | |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY CO | 2023-04-24 | 8 | |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY | 2024-04-01 | 5 | |
| FUJIAN EHOME INTERNET TECHNOLOGY CO | 2023-06-26 | 5 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||