There are a total of 1,312 bills of lading on file for Fujian Rovos Fitness Co.,Ltd between July 22nd, 2016 and May 22nd, 2026.
Of those 1,312 bills of lading, 9 were within the past 30 days and 44 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,312 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,312 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 5 |
| First Shipment on File | Jul 22nd, 2016 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 9 |
| Records in Last 90 Days | 44 |
| Records in the Past Year | 323 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUJIAN ROVOS FITNESS CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Fujian Rovos Fitness Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Fujian Rovos Fitness Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SUPPLY CHAIN SOURCES LLC | May 2026 | 2,032 | 233 |
| YNEED INC | May 2026 | 120 | 117 |
| INFINITE CREATIVE ENTERPRISES INC | May 2026 | 1,672 | 93 |
| HONG KONG KING DA INDUSTRIAL COMPAN | May 2025 | 175 | 77 |
| BETALE GLOBAL SOLUTIONS INC. | Mar 2025 | 75 | 70 |
| PAY LESS HERE LLC | Jan 2024 | 3,678 | 41 |
| BJ'S WHOLESALE CLUB, INC. | May 2026 | 41,024 | 35 |
| BEST OFFICE INC. | May 2026 | 1,279 | 34 |
| EASTERN ENTERPRISES LLC | May 2026 | 7,613 | 33 |
| DEAN WAREHOUSE | May 2026 | 484 | 31 |
| ECO TRADE PARTNERS INC | May 2026 | 110 | 25 |
| LIVING ESSENTIALS CORP | May 2026 | 156 | 23 |
| HONG KONG KING DA INDUSTRIAL CO., L C OBETALE GLOBAL SOLUTIONS INC. | May 2025 | 22 | 21 |
| XIAMEN CACHITO INTERNATIONAL TRADIN | May 2026 | 6,462 | 16 |
| FACTORY DIRECT WHOLESALE,LLC | May 2026 | 11,188 | 16 |
| DEFU USA LLC | Apr 2025 | 2,934 | 11 |
| BRANDSMART USA (NATM) INTERBOND C | May 2026 | 508 | 10 |
| OTA WORLD LLC | May 2026 | 2,632 | 9 |
| SALON SPA WHOLESALE | Mar 2026 | 2,209 | 8 |
| SNAILAX CORPORATION | May 2026 | 2,735 | 5 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fujian Rovos Fitness Co.,Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-20 | YMJAE227068668 | KFUNTCS3ZQ41376 | 024E | House Bill | KFUN | 9293806 | CONTI CONTESSA | 2026-05-19 | HOUSTON, TEXAS | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 75 CTN | 5,325 KG | House to House | FUJIAN ROVOS FITNESS | LIVING ESSENTIALS CORP | LIVING ESSENTIALS CORP | MASSAGE CHAIR HS CODE 901910 |
| 2026-05-13 | YMJAW227125313 | CHQFHFZ26040053 | 611E | House FROB | CHQF | 9665657 | CHARLOTTE SCHULTE | 2026-05-12 | TACOMA, WASHINGTON | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 50 CTN | 5,170 K | House to House | FUJIAN ROVOS FITNESS | XIAMEN CACHITO INTERNATIONAL TRADING COMPANY LIMITED | XIAMEN CACHITO INTERNATIONAL TRADING COMPANY LIMITED | MASSAGE CHAIR |
| 2026-05-11 | COSU6449432960 | CHQFHFZ26040012 | 114E | House Bill | CHQF | 9448798 | COSCO THAILAND | 2026-05-10 | HOUSTON, TEXAS | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 55 CTN | 5,703 K | House to House | FUJIAN ROVOS FITNESS | YNEED INC | YNEED INC | MASSAGE CHAIR; SPARE PARTS |
| 2026-05-07 | COSU6446976820 | CHQFHFZ26030033 | 003E | House Bill | CHQF | 9949780 | OOCL TULIP | 2026-05-06 | NEWARK, NEW JERSEY | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 48 CTN | 5,106 K | House to House | FUJIAN ROVOS FITNESS | YNEED INC | YNEED INC | MASSAGE CHAIR |
| Run Date | 2026-05-20 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-19 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-19 |
| Trade Update Date | 2026-04-28 |
| Master BOL # | OOLU2324855350 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 392412 |
| Bill Type | In-bond Automated |
| Carrier Code | OOLU |
| Voyage # | 163E |
| IMO # | 9251999 |
| Vessel Name | OOCL ROTTERDAM |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | XIAMEN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | DALLAS/FT. WORTH AIRPORT, TEXAS (5501) |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 12864 KG |
| Weight in KG | 12,864 KG |
| Quantity | 192 CTN |
| Volume | 1 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | Immediate Transportation (IT) |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
CAIU9442788 CBHU9081129 |
| Commodity Description |
MASSAGE CHAIR MASSAGE CHAIR PO#XXXXXXXXXXX SHIP TO ADDRESS SHIP TO: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX AT CONSIGNEE'S RISK, COST AND RESPONSIBILITY |
| Shipper Name | FUJIAN ROVOS FITNESS CO LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | XIBEIYANG INDUSTRIAL ZONE, |
| Address Line 2 | FU'AN FJ |
| Address Line 3 | CHINA |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 6067176 |
| Consignee Name | SUPPLY CHAIN SOURCES LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 339 N BERRY ST |
| Address Line 2 | BREA CA |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 4290157 |
| Notify Party Name | STRAIGHT FORWARDING INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 20275 BUSINESS PKWY |
| Address Line 2 | CITY OF INDUSTRY CA |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| Container Number | CAIU9442788 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLKXV6571 |
| Seal Number 1 | OOLKXV6571 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | MASSAGE CHAIR |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Container Number | CBHU9081129 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLKXV6677 |
| Seal Number 1 | OOLKXV6677 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | MASSAGE CHAIR PO#XXXXXXXXXXX SHIP TO ADDRESS SHIP TO: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX AT CONSIGNEE'S RISK, COST AND RESPONSIBILITY |
| Marks and Numbers 1 | VENDOR ITEM#:R8328 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 395 | 2026-03-30 |
| Long Beach, California | 267 | 2026-05-20 |
| Savannah, Georgia | 183 | 2026-03-21 |
| Tacoma, Washington | 111 | 2026-05-13 |
| Newark, New Jersey | 95 | 2026-05-07 |
| Houston, Texas | 80 | 2026-05-23 |
| Seattle, Washington | 40 | 2026-02-05 |
| Oakland, California | 37 | 2026-04-25 |
| Jacksonville, Florida | 27 | 2026-04-02 |
| Boston, Massachusetts | 27 | 2025-12-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 698 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 158 | 2026-05-20 |
| Fuzhou China (Mainland) | 146 | 2026-01-12 |
| Jiangyin China (Mainland) | 114 | 2023-11-09 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 67 | 2026-01-26 |
| Pusan South Korea | 38 | 2026-04-02 |
| Taibei China (Taiwan) | 33 | 2026-02-16 |
| Colon Panama | 21 | 2025-12-01 |
| Yantian China (Mainland) | 13 | 2026-01-26 |
| Singapore Singapore | 11 | 2025-08-13 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fujian Rovos Fitness Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUJIAN ROVOS FITNESS CO.,LTD | XIBEIYANG INDUSTRIAL ZONE NINGDE CN | 2025-09-15 | 283 |
| FUJIAN ROVOS FITNESS CO.,LTD | XIBEIYANG INDUSTRIAL ZONE,FUAN,FUJI AN,CHINA NINGDE FJ CHINA 355000 | 2025-09-10 | 16 |
| FUJIAN ROVOS FITNESS CO.,LTD. | 2025-10-07 | 237 | |
| FUJIAN ROVOS FITNESS CO.,LTD. | 2025-07-23 | 76 | |
| FUJIAN ROVOS FITNESS | 2026-04-30 | 73 | |
| FUJIAN ROVOS FITNESS CO., LTD | 2024-09-12 | 70 | |
| FUJIAN ROVOS FITNESS COMPANY LIMITE | 2025-03-25 | 65 | |
| FUJIAN ROVOS FITNESS | 2026-05-23 | 37 | |
| FUJIAN ROVOS FITNESS | 2026-03-25 | 33 | |
| FUJIAN ROVOS FITNESS | 2025-12-02 | 32 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||