There are a total of 89 bills of lading on file for Guangzhou Day Day Trading between October 18th, 2025 and May 8th, 2026.
Of those 89 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 44 were within the past 90 days.
| Total Records | 89 |
|---|---|
| Shipper Records | 89 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 18th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 8th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 44 |
| Records in the Past Year | 89 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU DAY DAY TRADING.
Below is a Sankey Diagram of the top 2 companies associated with Guangzhou Day Day Trading, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 2 companies associated with Guangzhou Day Day Trading in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | May 2026 | 90 | 87 |
| May 2026 | 8 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Day Day Trading.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU CREMONA VIOLIN CO.LTD | Feb 2026 | 293 | 1 |
| GUANGZHOU DAAN IMPORT AND EXPORT TR | Feb 2026 | 130 | 0 |
| GUANGZHOU DAHAECARGO INTERNATIONAL LOGISTICS CO.,LTD | May 2026 | 70 | 3 |
| GUANGZHOU DANTEL TRADE | Apr 2026 | 66 | 14 |
| GUANGZHOU DANYU CLOTHING CO.,LTD | May 2026 | 189 | 3 |
| GUANGZHOU DAOKAI TRADING CO., LTD. | Mar 2026 | 267 | 1 |
| GUANGZHOU DAQIAN ZHUOER NETWORK TECHNOLOGY | Aug 2025 | 152 | 0 |
| GUANGZHOU DASHENG INTERNATIONAL SUP | May 2026 | 272 | 45 |
| GUANGZHOU DAWIE IMPORT AND EXPORT C | May 2026 | 67 | 3 |
| GUANGZHOU DAXIN HEALTH TECHNOLOGY CO., LTD. | Aug 2025 | 136 | 0 |
| GUANGZHOU DEDAO TRADING CO., LTD | Apr 2026 | 85 | 3 |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY | May 2026 | 206 | 105 |
| GUANGZHOU DEHUAN TECHNOLOGY CO. | Sep 2024 | 689 | 0 |
| GUANGZHOU DENGFENGZHAOJI CO | Mar 2026 | 199 | 1 |
| GUANGZHOU DENSO CO., LTD | May 2026 | 148 | 3 |
| GUANGZHOU DEX SPORTS CO.,LTD | May 2026 | 79 | 1 |
| GUANGZHOU DICALLO CO.,LTD | Apr 2026 | 204 | 2 |
| GUANGZHOU DILUKE TRADING CO.,LTD | May 2026 | 185 | 13 |
| GUANGZHOU DINGHONG TRADING CO., LTD | May 2026 | 360 | 20 |
| GUANGZHOU DINWAY TRADING CO.,LTD | Sep 2025 | 134 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-01 | COSU6447437410 | SSAOSZXH2603320 | 004E | House Bill | SSAO | 9949780 | OOCL MAGNOLIA | 2026-04-30 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 786 CTN | 12,400 KG | House to House | GUANGZHOU DAY DAY TRADING | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | CERAMIC TABLEWARE |
| 2026-04-28 | EGLV143658940288 | NIVBYFZ2603050 | 012E | House Bill | NIVB | 9293753 | CONTI CORTESIA | 2026-04-26 | HOUSTON, TEXAS | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,090 CTN | 11,522 KG | House to House | GUANGZHOU DAY DAY TRADING | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | PLASTIC BASKET |
| 2026-04-22 | COSU6446219512 | SSAOSZXH2603062 | 1349E | House Bill | SSAO | 9728930 | TALOS | 2026-04-21 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 751 CTN | 6,800 KG | House to House | GUANGZHOU DAY DAY TRADING | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | STORAGE BAG |
| 2026-04-22 | COSU6446462171 | SZIGHSI26030020 | 041E | House Bill | SZIG | 9728930 | TALOS 1349 | 2026-04-21 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,040 CTN | 10,400 KG | House to House | GUANGZHOU DAY DAY TRADING | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC | CERAMIC TABLEWARE |
| Run Date | 2026-05-05 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-30 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-04 |
| Trade Update Date | 2026-03-24 |
| Master BOL # | EGLV149601278453 |
|---|---|
| House BOL # | SSAOSZXH2603219 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SSAO |
| Voyage # | 1351E |
| IMO # | 9728942 |
| Vessel Name | TAURUS |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | SAVANNAH, GEORGIA (1703) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 9500 KG |
| Weight in KG | 9,500 KG |
| Quantity | 1269 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
EITU9286692 |
| Commodity Description |
CERAMIC TABLEWARE |
| Shipper Name | GUANGZHOU DAY DAY TRADING CO., LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | ADD: NO.13 HAILIN ROAD, DAO VILLAG |
| Address Line 2 | E, LANKAITOWN, NANHAI DISTRICT, GUA |
| Address Line 3 | NGZHOU CHINA.,GUANGZHOU,CN |
| Consignee Name | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | ADD:601 S FIGUEROA ST, LOS ANGELES, |
| Address Line 2 | CA 90017IRIS@TRANSFLUENTSCM.COM,LO |
| Address Line 3 | S ANGELES,CA 90017,US |
| Notify Party Name | WORLDTRADE PARTNERS TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | ADD:601 S FIGUEROA ST, LOS ANGELES, |
| Address Line 2 | CA 90017IRIS@TRANSFLUENTSCM.COM,LO |
| Address Line 3 | S ANGELES,US |
| Container Number | EITU9286692 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCVAQ9794 |
| Seal Number 1 | EMCVAQ9794 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 4EB0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | CERAMIC TABLEWARE |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 45 | 2026-05-06 |
| Los Angeles, California | 18 | 2026-04-14 |
| Newark, New Jersey | 16 | 2026-05-09 |
| Savannah, Georgia | 5 | 2026-05-05 |
| Houston, Texas | 5 | 2026-04-28 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 64 | 2026-05-09 |
| Ningbo China (Mainland) | 23 | 2026-04-28 |
| Pusan South Korea | 1 | 2026-03-30 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2025-10-27 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Day Day Trading that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING | ADD NO.13 HAILIN ROAD, DAO VILLAGE, LANKAI TOWN, NANHAI DISTRICT, GUAN GZHOU CHINA. | 2026-05-09 | 26 |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING | ADD: NO.13 HAILIN ROAD, DAO VILLAG E, LANKAITOWN, NANHAI DISTRICT, GUA NGZHOU CHINA.,GUANGZHOU,CN | 2026-05-05 | 24 |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING | 2026-04-22 | 21 | |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING | 2026-03-30 | 6 | |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING | 2026-04-21 | 3 | |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING | 2026-03-30 | 3 | |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING ADD NO | 2025-12-02 | 1 | |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING CO | 2026-03-02 | 1 | |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING NO | 2026-03-03 | 1 | |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING NO | 2026-04-08 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||