There are a total of 206 bills of lading on file for Guangzhou DEHE International Supply between June 25th, 2021 and May 22nd, 2026.
Of those 206 bills of lading, 47 were within the past 30 days and 105 were within the past 90 days.
| Total Records | 206 |
|---|---|
| Shipper Records | 206 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 25th, 2021 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 47 |
| Records in Last 90 Days | 105 |
| Records in the Past Year | 186 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY.
Below is a Sankey Diagram of the top 9 companies associated with Guangzhou DEHE International Supply, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 9 companies associated with Guangzhou DEHE International Supply in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WJ TRADE INC | May 2026 | 420 | 110 |
| KANORIGIN TRADING INC | May 2026 | 82 | 80 |
| KSM TRADE INC | Jun 2025 | 802 | 4 |
| DH TRADE INC | Jan 2026 | 196 | 4 |
| DHK TRADE INC | May 2026 | 448 | 3 |
| TGG TRADE INC | Sep 2023 | 140 | 2 |
| SGT TRADE INC | May 2026 | 113 | 1 |
| MORELAND COMPANY | Apr 2026 | 211 | 1 |
| Jun 2023 | 1 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou DEHE International Supply.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU DAHAECARGO INTERNATIONAL LOGISTICS CO.,LTD | May 2026 | 70 | 3 |
| GUANGZHOU DANTEL TRADE | Apr 2026 | 66 | 14 |
| GUANGZHOU DANYU CLOTHING CO.,LTD | May 2026 | 189 | 3 |
| GUANGZHOU DAOKAI TRADING CO., LTD. | Mar 2026 | 267 | 1 |
| GUANGZHOU DAQIAN ZHUOER NETWORK TECHNOLOGY | Aug 2025 | 152 | 0 |
| GUANGZHOU DASHENG INTERNATIONAL SUP | May 2026 | 272 | 45 |
| GUANGZHOU DAWIE IMPORT AND EXPORT C | May 2026 | 67 | 3 |
| GUANGZHOU DAXIN HEALTH TECHNOLOGY CO., LTD. | Aug 2025 | 136 | 0 |
| GUANGZHOU DAY DAY TRADING | May 2026 | 89 | 44 |
| GUANGZHOU DEDAO TRADING CO., LTD | Apr 2026 | 85 | 3 |
| GUANGZHOU DEHUAN TECHNOLOGY CO. | Sep 2024 | 689 | 0 |
| GUANGZHOU DENGFENGZHAOJI CO | Mar 2026 | 199 | 1 |
| GUANGZHOU DENSO CO., LTD | May 2026 | 148 | 3 |
| GUANGZHOU DEX SPORTS CO.,LTD | May 2026 | 79 | 1 |
| GUANGZHOU DICALLO CO.,LTD | Apr 2026 | 204 | 2 |
| GUANGZHOU DILUKE TRADING CO.,LTD | May 2026 | 185 | 13 |
| GUANGZHOU DINGHONG TRADING CO., LTD | May 2026 | 360 | 20 |
| GUANGZHOU DINWAY TRADING CO.,LTD | Sep 2025 | 134 | 0 |
| GUANGZHOU DIONE TRAVEL PRODUCTS CO | May 2026 | 75 | 5 |
| GUANGZHOU DIOPHY LEATHER CO., LTD | May 2026 | 320 | 7 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-27 | ZIMUSHH32148280 | 18W | Master Bill | ZIMU | 9954163 | GANGES | 2026-05-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 740 CTN | 36,153 LB | GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL | KANORIGIN TRADING INC | KANORIGIN TRADING INC | ANTI-SLIP MAT HOOK | ||
| 2026-05-27 | ZIMUSHH32139409 | 18W | Master Bill | ZIMU | 9954163 | GANGES | 2026-05-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 634 CTN | 35,124 LB | Pier to Pier | GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL | KANORIGIN TRADING INC | KANORIGIN TRADING INC | STORAGE BAGS HOOK | |
| 2026-05-26 | COSU6452152021 | 084E | Master Bill | COSU | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 850 CTN | 8,665 KG | GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY | WJ TRADE INC | WJ TRADE INC | STORAGE BOX 4202920000 | ||
| 2026-05-26 | COSU6452152020 | 084E | Master Bill | COSU | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 228 PKG | 14,592 KG | GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY | WJ TRADE INC | WJ TRADE INC | AIR CONDITIONER OUTDOOR UNIT 84159090 PO:SPO 0211259 | ||
| Run Date | 2026-05-27 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-26 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-26 |
| Trade Update Date | 2026-05-10 |
| Master BOL # | ZIMUSHH32152466 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Master Bill |
| Carrier Code | ZIMU |
| Voyage # | 18W |
| IMO # | 9954163 |
| Vessel Name | GANGES |
| Vessel Country | PT |
| Place of Receipt | YANTIAN (GD) |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 41030 LB |
| Weight in KG | 18,611 KG |
| Quantity | 871 CTN |
| Volume | 2331 CF |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TGBU5764286 |
| Commodity Description |
STORAGE BOX ANTI-SLIP MAT |
| Shipper Name | GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL |
|---|---|
| Address Line 1 | SUPPLY CHAIN CO.,LTD |
| Address Line 2 | ADD: ROOM 1520, BUILDING 1, |
| Address Line 3 | YUNJINGHUI, NO.565 EAST YUNCHENG |
| Address Line 4 | ROAD, BAIYUN DISTRICT, GUANGZHOU |
| Consignee Name | KANORIGIN TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 243 E GRAVE AVE APT K35 MONTEREY |
| Address Line 2 | PARK CA 91755 -1811 |
| Address Line 3 | EMAIL:KANORIGININC@163.COM |
| Address Line 4 | TEL:+1 818 860 8358 |
| Notify Party Name | KANORIGIN TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 243 E GRAVE AVE APT K35 MONTEREY |
| Address Line 2 | PARK CA 91755 -1811 |
| Address Line 3 | EMAIL:KANORIGININC@163.COM |
| Address Line 4 | TEL:+1 818 860 8358 |
| Container Number | TGBU5764286 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4260353146 |
| Seal Number 1 | A4260353146 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | STORAGE BOX ANTI-SLIP MAT |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 174 | 2026-05-23 |
| Houston, Texas | 8 | 2026-05-04 |
| Los Angeles, California | 8 | 2025-10-15 |
| Newark, New Jersey | 7 | 2026-04-22 |
| Charleston, South Carolina | 4 | 2022-10-29 |
| Tampa, Florida | 2 | 2026-05-11 |
| Seattle, Washington | 2 | 2026-05-09 |
| Oakland, California | 1 | 2023-07-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 202 | 2026-05-23 |
| All Other Viet Nam Ports | 1 | 2026-04-07 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2022-10-29 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2022-07-19 |
| Da Chan Bay China (Mainland) | 1 | 2021-06-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou DEHE International Supply that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY | ROOM 2019-2020 BUILDING 1 YUNJINGHU GUANGZHOU GD 510000 CHINA 31231068 | 2026-05-23 | 106 |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL | SUPPLY CHAIN ADD: ROOM 1520, BUILDING 1, YUNJINGHUI, NO.565 EAST YUNCHENG ROAD, BAIYUN DISTRICT, GUANGZHOU | 2026-05-20 | 64 |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY CHAIN CO.,LTD | 2025-09-22 | 16 | |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY | 2025-03-11 | 3 | |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY CHAIN CO.,LTD | 2022-09-27 | 2 | |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY CHAIN CO.,LTD | 2023-06-24 | 2 | |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY CHAIN CO.,LTD | 2023-09-29 | 2 | |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY N CO.,LTD | 2022-04-21 | 1 | |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL | 2022-08-27 | 1 | |
| GUANGZHOU DEHE INTERNATIONAL SUPPLY CHAIN CO.,LTD | 2023-11-30 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||