There are a total of 555 bills of lading on file for Hangzhou Wenxiang Technology between August 15th, 2021 and May 13th, 2026.
Of those 555 bills of lading, 9 were within the past 30 days and 24 were within the past 90 days.
| Total Records | 555 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 556 |
| Notify Party Records | 6 |
| First Shipment on File | Aug 15th, 2021 |
| Most Recent Shipment on File | May 13th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 9 |
| Records in Last 90 Days | 24 |
| Records in the Past Year | 68 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Hangzhou Wenxiang Technology, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Hangzhou Wenxiang Technology in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| ZIBUYU INTERNATIONAL LIMITED | Aug 2024 | 491 | 303 |
| ZHUJI RENJIE TRADE AGENCY CO., LTD | Jan 2023 | 45 | 40 |
| TEXTILE PALACE | May 2026 | 52 | 29 |
| BAGO YOUNG CLOTHING LTD. | May 2026 | 118 | 29 |
| XIN HONG PENG (CAMBODIA) KNITTING C | May 2026 | 16 | 12 |
| DONGAN XINTONG TRADING CO., LTD | Jul 2022 | 28 | 10 |
| POYANG WUCHENG TRADE CO.,LTD | Apr 2025 | 2,669 | 9 |
| TUNGTEX FASHIONS (VIETNAM) LTD | May 2026 | 404 | 8 |
| HUZHOU ZHENJI TRADE CO.,LTD | Jan 2023 | 26 | 8 |
| NEWTOP LOTUS COMPANY LIMITED | Mar 2025 | 18 | 5 |
| KNIT TEXTILES MFG. SDN BHD | Oct 2025 | 488 | 4 |
| HUZHOU DIHE TRADING CO. LTD | Aug 2025 | 40 | 4 |
| DONGTAI ZHENGCHUN IMPORT&EXPORT CO | Jul 2022 | 304 | 4 |
| Oct 2021 | 7 | 4 | |
| NANJING TUJUN IMPORT AND EXPORT CO. | Mar 2022 | 26 | 3 |
| CHANGXING PINGFEI TRADING CO.,LTD | Aug 2022 | 340 | 3 |
| Feb 2022 | 7 | 2 | |
| Feb 2022 | 6 | 2 | |
| Jan 2022 | 9 | 2 | |
| Sep 2024 | 2 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hangzhou Wenxiang Technology.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU WEIYING TRADING CO.,LTD. | Jan 2026 | 977 | 0 |
| HANGZHOU WEIYUN IMPORT & EXPORT CO. | Nov 2025 | 182 | 0 |
| HANGZHOU WELL SOURCE IMP. & EXP. CO | May 2026 | 144 | 1 |
| HANGZHOU WELL-TRANS SUPPLY CHAIN MA | May 2026 | 1,781,708 | 443 |
| HANGZHOU WELLBEING TECHNOLOGY CO. | Jan 2026 | 295 | 0 |
| HANGZHOU WELLJAY TRADING CO.,LTD | Nov 2025 | 531 | 0 |
| HANGZHOU WELLMEI ELECTRONIC COMMERC | May 2026 | 367 | 23 |
| HANGZHOU WELLMEI HOME TEXTILES CO | May 2026 | 1,400 | 4 |
| HANGZHOU WENGLING TRADING | May 2026 | 225 | 152 |
| HANGZHOU WENTONG CRAFTS FURNITURE M | May 2026 | 1,246 | 34 |
| HANGZHOU WENZHOU TRADING | May 2026 | 572 | 191 |
| HANGZHOU WESTLAKE KITCHEN IMPORT&EX | May 2026 | 465 | 28 |
| HANGZHOU WESTLAKE KITCHEN TECHNOLOG | May 2026 | 278 | 12 |
| HANGZHOU WIDEEP INDUSTRIES CO.,LTD. | Apr 2026 | 236 | 1 |
| HANGZHOU WIDENY TRADING CO.,LTD. | Mar 2026 | 150 | 1 |
| HANGZHOU WILKES HOME TEXTILE CO. | May 2026 | 1,503 | 49 |
| HANGZHOU WILLS CHAIN MANUFACTURING | Apr 2026 | 504 | 6 |
| HANGZHOU WINTOOLS TECHNOLOGY & DEVE | May 2026 | 363 | 12 |
| HANGZHOU WIPEX NONWOVENS CO., LTD | Oct 2023 | 160 | 0 |
| HANGZHOU WONDERFUL GARMENTS CO. | May 2026 | 527 | 3 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-13 | COSU6448856250 | DWCHSSHAS0174299 | 069E | House Bill | DWCH | 9622590 | OOCL BRUSSELS | 2026-05-12 | LONG BEACH, CALIFORNIA | ALL OTHER PEOPLES REPUBLIC OF CHINA PORTS | 290 CTN | 5,255 KG | House to House | BAGO YOUNG CLOTHING LTD. | HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY | DE WELL CONTIANER SHIPPING INC. | MEN'S PANTS/WOMEN'S DRESS/WOMEN'S SHIRT/WOMEN 'S SET/WOMEN'S DRESS |
| 2026-04-30 | ONEYYGNG04637700 | DWCHSSHAS0174676 | 084E | House Bill | DWCH | 9395159 | ONE HAMBURG | 2026-04-29 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SINGAPORE SINGAPORE | 76 CTN | 1,477 KG | Container Yard | CREATE BEAUTY (MYANMAR) KNITTED WEA | HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY | DE WELL CONTIANER SHIPPING INC. | LADIES KNITTED SWEATER(%VISCOSE/ %POLYEST ER/POLYAMIDE) |
| 2026-04-30 | ONEYYGNG04637700 | DWCHSSHAS0174546 | 084E | House Bill | DWCH | 9395159 | ONE HAMBURG | 2026-04-29 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SINGAPORE SINGAPORE | 360 CTN | 6,414 KG | Container Yard | TEXTILE PALACE | HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY | DE WELL CONTIANER SHIPPING INC. | WOMENS KNITTED JUMPSUITS/WOMENS KNITTED SHORT S/WOMENS KNITTED TROUSERS/MENS KNITTED T-SHIR T/WOMENS KNITTED T-SHIRT/MENS KNITTE... |
| 2026-04-30 | ONEYYGNG04637700 | DWCHSSHAS0174554 | 084E | House Bill | DWCH | 9395159 | ONE HAMBURG | 2026-04-29 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SINGAPORE SINGAPORE | 56 CTN | 889 KG | Container Yard | ZYZ APPAREL COMPANY LIMITED | HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY | DE WELL CONTIANER SHIPPING INC. | WOVEN LADIES OVERALL DRESS/%COTTON %POLYE STER |
| Run Date | 2026-05-13 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-11 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-12 |
| Trade Update Date | 2026-03-31 |
| Master BOL # | COSU6448856250 |
|---|---|
| House BOL # | DWCHSSHAS0174833 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DWCH |
| Voyage # | 069E |
| IMO # | 9622590 |
| Vessel Name | OOCL BRUSSELS |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | YANGON |
| Foreign Port of Lading | ALL OTHER PEOPLES REPUBLIC OF CHINA PORTS (57000) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 445 KG |
| Weight in KG | 445 KG |
| Quantity | 27 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOCU0367147 |
| Commodity Description |
WOMEN'S VEST |
| Shipper Name | CREATE BEAUTY (MYANMAR) KNITTED WEA |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.(334,335,336)MYAYTAING BLOCK NO |
| Address Line 2 | MYAUNGDAGARTHAN |
| Address Line 3 | ZONE,HMAWBITOWNSHIP, |
| City | YANGON |
| Country Code | MM |
| Consignee Name | HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO |
|---|---|
| Address Line 1 | 6401 HOWDY WELLS AVE |
| City | LAS VEGAS |
| State Province | NV |
| Zip Code | 89115-201 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | DE WELL CONTIANER SHIPPING INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 5553 BANDINI BLVD UNIT |
| City | BELL |
| State Province | CA |
| Zip Code | 90201 |
| Country Code | US |
| Container Number | OOCU0367147 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 30947892 |
| Seal Number 1 | 30947892 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 22G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | WOMEN'S VEST |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000000445 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 466 | 2026-04-30 |
| Long Beach, California | 80 | 2026-05-14 |
| Newark, New Jersey | 5 | 2023-01-10 |
| Oakland, California | 4 | 2023-01-09 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 447 | 2024-11-19 |
| Singapore Singapore | 66 | 2026-05-14 |
| All Other Viet Nam Ports | 12 | 2025-09-10 |
| Yantian China (Mainland) | 10 | 2025-10-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 10 | 2025-10-09 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 5 | 2026-05-13 |
| Vung Tau Vietnam | 1 | 2025-11-10 |
| Xiamen China (Mainland) | 1 | 2025-10-16 |
| Pusan South Korea | 1 | 2025-10-09 |
| Rangoon Burma (Myanmar) | 1 | 2025-02-10 |
Below are the top 10 company names and addresses for Hangzhou Wenxiang Technology that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY | 6401 HOWDY WELLS AVE LAS VEGAS NV 89115-201 US | 2026-05-14 | 50 |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY | 24208 SAN MICHELE RD MORENO VALLEY CA 92551 US | 2024-05-30 | 351 |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO. | 2024-10-04 | 35 | |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO | 2025-10-07 | 29 | |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO. | 2024-08-30 | 19 | |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO. | 2024-02-15 | 15 | |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO. | 2024-09-26 | 13 | |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO. | 2024-07-16 | 6 | |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO.,LTD. | 2024-06-06 | 5 | |
| HANGZHOU WENXIANG TECHNOLOGY CO. | 2024-06-08 | 4 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Hangzhou Wenxiang Technology.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-09-27 | 1 | |
| 2024-01-27 | 5 |
Below are the top 3 email addresses on file for Hangzhou Wenxiang Technology.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-09-02 | 7 | |
| 2023-12-08 | 1 | |
| 2023-09-14 | 1 |