There are a total of 2,341 bills of lading on file for HK IML Technology Co.,Limited between July 30th, 2019 and May 20th, 2026.
Of those 2,341 bills of lading, 47 were within the past 30 days and 125 were within the past 90 days.
| Total Records | 2,341 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,351 |
| Consignee Records | 2,231 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jul 30th, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 47 |
| Records in Last 90 Days | 125 |
| Records in the Past Year | 568 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED.
Below is a Sankey Diagram of the top 4 companies associated with HK IML Technology Co.,Limited, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 4 companies associated with HK IML Technology Co.,Limited in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| GOLDEN STATE FC LLC | May 2026 | 282,248 | 25 |
| SHENZHEN AIWEILING SCIENCE AND | Apr 2026 | 13 | 13 |
| SHENZHEN AIYIEN SCIENCE AND | Apr 2026 | 13 | 11 |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | May 2026 | 75,104 | 3 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to HK IML Technology Co.,Limited.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HK GRESOURCE INTELLIGENT TECHNOLOGY LIMITED | Jun 2025 | 1,738 | 0 |
| HK HC INTERNATIONAL TRADING LIMITED | Apr 2026 | 2,367 | 1 |
| HK HECHANG INTERNATIONAL TRADE LIMI | Oct 2024 | 159 | 0 |
| HK HESIN INTERNATIONAL BUSINESS CO. | May 2025 | 218 | 0 |
| HK HEYU RUBBER TRADING LIMITED | May 2026 | 363 | 4 |
| HK HLC WAREHOUSES LIMITED | May 2026 | 692 | 71 |
| HK HLI TRADE LIMITED | May 2026 | 193 | 54 |
| HK HOLBEIN INC | May 2026 | 161 | 3 |
| HK HONGCHANG TRADE LIMITED | May 2026 | 118 | 117 |
| HK HUITONG RESOURCES E-COMMERCE CO. | Feb 2024 | 148 | 0 |
| HK IMPORT TRADING INC | May 2026 | 101 | 13 |
| HK INET-SEMI TECHNOLOGIES LIMITED. | Jun 2024 | 135 | 0 |
| HK J&J GROUP LIMITED | May 2026 | 1,230 | 4 |
| HK JIANXIANG INTERNATIONAL LIMITED | May 2026 | 223 | 19 |
| HK JIANYING TRADE DEVELOPMENT LIMITED | Aug 2024 | 301 | 0 |
| HK JING QUAN HUA DEVELOPMENT LIMITE | May 2026 | 738 | 3 |
| HK JINHELI LIMITED | Mar 2024 | 321 | 0 |
| HK JINXINRONG LIMITED | Mar 2026 | 60 | 3 |
| HK JIUYUAN TECHNOLOGY LIMITED | May 2026 | 111 | 48 |
| HK JY APPAREL LIMITED | May 2021 | 135 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-28 | CMDUNGP3575748 | AMZDCN26GEVJUFPX | 0GVMM | House Bill | AMZD | CMA CGM GEORGIA | 2026-05-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 231 CTN | 4,017 KG | Pier to Pier | HK IML TECHNOLOGY | HK IML TECHNOLOGY C O | BATH MAT KITCHEN MAT | ||
| 2026-05-28 | CMDUNGP3575768 | AMZDCN26WJMCBHGG | 0GVMM | House Bill | AMZD | CMA CGM GEORGIA | 2026-05-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 139 CTN | 2,661 KG | Pier to Pier | HK IML TECHNOLOGY | HK IML TECHNOLOGY C O | BATH MAT | ||
| 2026-05-28 | CMDUNGP3575744 | AMZDCN26YKJMPV3B | 0GVMM | House Bill | AMZD | CMA CGM GEORGIA | 2026-05-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 727 CTN | 9,144 KG | Pier to Pier | HK IML TECHNOLOGY | HK IML TECHNOLOGY C O | BATH MAT | ||
| 2026-05-28 | CMDUNGP3572830 | AMZDCN26IHADQPAN | 0GVMM | House Bill | AMZD | CMA CGM GEORGIA | 2026-05-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,132 CTN | 18,552 KG | Pier to Pier | HK IML TECHNOLOGY | HK IML TECHNOLOGY C O | BATH MAT RUBBER MAT | ||
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-25 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-05-10 |
| Master BOL # | CMDUNGP3575802 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26I4YUJN7V |
| Manifest Number | 564073 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0GVMM |
| IMO # | |
| Vessel Name | CMA CGM GEORGIA |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | CNNGB |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 859 KG |
| Weight in KG | 859 KG |
| Quantity | 51 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TGCU0105952 |
| Commodity Description |
BATH MAT RUBBER MAT |
| Shipper Name | HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | UNIT 2508A,, 25F BANK OF AMERICA TO |
| Address Line 2 | WER 12 HARCOURT RD CENTRAL HK |
| City | HK |
| State Province | HK |
| Zip Code | 000000 |
| Country Code | HK |
| Consignee Name | HK IML TECHNOLOGY CO., LIMITED C/O |
|---|---|
| Address Line 1 | FBA4000 S PRIME PASEO |
| City | ONTARIO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91761 |
| Country Code | US |
| Container Number | TGCU0105952 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M9468088 |
| Seal Number 1 | M9468088 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | BATH MAT RUBBER MAT |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 1,795 | 2026-05-21 |
| Long Beach, California | 355 | 2026-05-20 |
| Oakland, California | 116 | 2026-03-07 |
| Newark, New Jersey | 22 | 2026-03-27 |
| Tacoma, Washington | 17 | 2026-02-18 |
| Baltimore, Maryland | 13 | 2026-04-07 |
| Savannah, Georgia | 9 | 2026-03-21 |
| Seattle, Washington | 8 | 2025-09-16 |
| Jacksonville, Florida | 4 | 2026-03-23 |
| Houston, Texas | 2 | 2026-03-19 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 1,855 | 2026-05-21 |
| Yantian China (Mainland) | 417 | 2026-05-20 |
| TianjinXin Gang China (Mainland) | 58 | 2026-03-09 |
| Hong Kong Hong Kong | 5 | 2021-08-13 |
| Shanghai China (Mainland) | 4 | 2022-04-29 |
| Da Chan Bay China (Mainland) | 1 | 2021-11-12 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2021-07-08 |
Below are the top 10 company names and addresses for HK IML Technology Co.,Limited that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED | UNIT 2508A, 25F BANK OF AMERICA TOW ER 12 HARCOURT RD CENTRAL HK HK 000000 CN | 2025-10-07 | 155 |
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED | UNIT 2508A, 25F BANK OF AMERICA TOW ER 12 HARCOURT RD CENTRAL HK HK 000000 HK | 2025-10-04 | 32 |
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED | 2022-08-13 | 399 | |
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED | 2022-08-13 | 269 | |
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED. | 2025-10-02 | 266 | |
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED. | 2025-01-08 | 258 | |
| HK IML TECHNOLOGY | 2026-05-21 | 250 | |
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED | 2024-04-16 | 233 | |
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED. | 2025-10-04 | 179 | |
| HK IML TECHNOLOGY CO.,LIMITED. | 2024-08-23 | 158 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||