There are a total of 75,104 bills of lading on file for Amazon.COM Services LLC between December 19th, 2017 and May 22nd, 2026.
Of those 75,104 bills of lading, 1,445 were within the past 30 days and 3,842 were within the past 90 days.
| Total Records | 75,104 |
|---|---|
| Shipper Records | 144 |
| Consignee Records | 73,839 |
| Notify Party Records | 12,402 |
| First Shipment on File | Dec 19th, 2017 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1,445 |
| Records in Last 90 Days | 3,842 |
| Records in the Past Year | 15,004 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for AMAZON.COM SERVICES LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Amazon.COM Services LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Amazon.COM Services LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Amazon.COM Services LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| AMAZON CLT | May 2026 | 482 | 107 |
| AMAZON COMMERCIAL SERVICES PTY LTD | May 2026 | 105 | 2 |
| AMAZON DATA SERVICES INC | May 2026 | 283 | 17 |
| AMAZON DEN | May 2026 | 104 | 5 |
| AMAZON EXPORT SALES LLC | May 2026 | 237 | 14 |
| AMAZON FBA WAREHOUSE - SBD | May 2026 | 70 | 7 |
| AMAZON FBA: PRINICS CO LTD | May 2026 | 86 | 11 |
| AMAZON FC | May 2026 | 597 | 7 |
| AMAZON.COM | May 2026 | 16,146 | 1,015 |
| AMAZON.COM CA OCEAN FREIGHT | May 2026 | 1,084 | 11 |
| AMAZON.COM LGB | Jan 2025 | 339 | 0 |
| AMAZON.COM S-TEAM | Jul 2025 | 275 | 0 |
| AMAZON.COM USA | May 2026 | 525 | 30 |
| AMAZON.COM USA AMAZON SERVICES LLC | May 2025 | 2,220 | 0 |
| AMAZON.COM-(LGB8)-NEW | May 2024 | 81 | 0 |
| AMAZON.COM.CA, INC. | May 2026 | 9,124 | 541 |
| AMAZON.COM.CA, ULC | May 2026 | 414 | 122 |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | May 2026 | 89,871 | 479 |
| AMAZON.COM.KYDCLLC | Apr 2026 | 176 | 1 |
| AMAZON.COM(YYZ4) | Oct 2025 | 393 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | MEDUR7379031 | SXCOFHPH2604493A | 618A | House Bill | SXCO | 9318058 | MSC TEXAS | 2026-05-28 | SEATTLE, WASHINGTON | PUSAN SOUTH KOREA | 504 CTN | 5,865 KG | Container Yard | AMAZON.COM SERVICES LLC | RING FLOODLIGHT CAM WIRED PLUS-WHITE HS CODE 8525894000 TOTAL 42 PALLETS (504 CARTONS) | ||
| 2026-05-29 | MEDUR7379015 | SXCOFHPH2604485A | 618A | House Bill | SXCO | 9318058 | MSC TEXAS | 2026-05-28 | SEATTLE, WASHINGTON | PUSAN SOUTH KOREA | 704 CTN | 6,326 KG | Container Yard | AMAZON.COM SERVICES LLC | MEDIA STREAMING STICK DEVICE HS CODE 85255010 00 RING FLOODLIGHT CAM WIRED PLUS-WHITE HS CO DE 8525894000 FLOODLIGHT CAM PRO (2N... | ||
| 2026-05-29 | MEDUR7395540 | SXCOFHPH2604519A | 618A | House Bill | SXCO | 9318058 | MSC TEXAS | 2026-05-28 | SEATTLE, WASHINGTON | PUSAN SOUTH KOREA | 336 CTN | 3,917 KG | Container Yard | AMAZON.COM SERVICES LLC | RING FLOODLIGHT CAM WIRED PLUS-WHITE HS CODE 8525894000 TOTAL 28 PALLETS (336 CARTONS) | ||
| 2026-05-29 | MEDUR7395540 | SXCOFHPH2604441A | 618A | House Bill | SXCO | 9318058 | MSC TEXAS | 2026-05-28 | SEATTLE, WASHINGTON | PUSAN SOUTH KOREA | 980 CTN | 3,176 KG | Container Yard | HONG KONG YUTO PRINTING COMPANY LTD | AMAZON.COM SERVICES LLC | ASSY,ACCESSORY|PACKOUT,CORVINA,B ROWN,PREMIUM LEATHER ASSY,ACCESSORY|PACKOUT,BARBERA,S TEA LTH GRAY,PREMIUM LEATHER HS CODE 4202... | |
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-05-16 |
| Master BOL # | MEDUR7379080 |
|---|---|
| House BOL # | SXCOFHPH2604497A |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SXCO |
| Voyage # | 618A |
| IMO # | 9318058 |
| Vessel Name | MSC TEXAS |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | HAIPHONG |
| Foreign Port of Lading | PUSAN SOUTH KOREA (58023) |
| Port of Unlading | SEATTLE, WASHINGTON (3001) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 5880 KG |
| Weight in KG | 5,880 KG |
| Quantity | 504 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MSNU6832081 |
| Commodity Description |
RING FLOODLIGHT CAM WIRED PLUS-WHITE HS CODE 8525894000 TOTAL 42 PALLETS (504 CARTONS) |
| Consignee Name | AMAZON.COM SERVICES LLC DGL |
|---|---|
| Address Line 1 | 410 TERRY AVE N. SEATTLE, WA 98109B |
| Address Line 2 | USINESS REGISTRATION CODE: 82-05446 |
| Address Line 3 | 8700,SEATTLE,WASHINGTON 98109,US |
| Container Number | MSNU6832081 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FX43381199 |
| Seal Number 1 | FX43381199 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 4EB0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | RING FLOODLIGHT CAM WIRED PLUS-WHITE HS CODE 8525894000 TOTAL 42 PALLETS (504 CARTONS) |
| Marks and Numbers 1 | NM |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 34,104 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 11,619 | 2026-05-23 |
| Norfolk, Virginia | 9,737 | 2026-05-19 |
| Savannah, Georgia | 8,116 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 4,324 | 2026-05-23 |
| Tacoma, Washington | 2,518 | 2026-05-23 |
| Oakland, California | 1,402 | 2026-05-22 |
| Houston, Texas | 1,203 | 2026-05-20 |
| Seattle, Washington | 1,074 | 2026-05-19 |
| Baltimore, Maryland | 447 | 2026-04-29 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 22,997 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 11,503 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 6,666 | 2026-05-23 |
| Xiamen China (Mainland) | 6,049 | 2026-05-23 |
| Haiphong Vietnam | 5,310 | 2026-05-20 |
| Yangshan China (Mainland) | 5,254 | 2026-05-18 |
| Qingdao China (Mainland) | 2,656 | 2026-05-14 |
| Jawaharlal Nehru India | 2,193 | 2026-05-22 |
| Pusan South Korea | 1,647 | 2026-05-23 |
| Laem Chabang Thailand | 1,388 | 2026-05-04 |
Below are the top 10 company names and addresses for Amazon.COM Services LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| AMAZON.COM SERVICES LLC | DGL 410 TERRY AVE N. SEATTLE, WA 98109 BUSINESS REGISTRATION CODE: 82-054468700 | 2026-04-23 | 8,918 |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | DGL 410 TERRY AVE N. SEATTLE, WA 98109B USINESS REGISTRATION CODE: 82-05446 8700,SEATTLE,WASHINGTON 98109,US | 2026-05-20 | 5,718 |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | 2025-07-17 | 1,969 | |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | 2026-05-18 | 1,418 | |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | 2026-05-23 | 869 | |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | 2026-05-15 | 494 | |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | 2026-05-18 | 467 | |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | 2026-05-22 | 318 | |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | 2025-10-16 | 222 | |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | 2026-05-19 | 209 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Amazon.COM Services LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 17,289 | |
| 2026-05-23 | 4,490 | |
| 2026-03-06 | 529 | |
| 2026-02-19 | 1 | |
| 2026-01-22 | 30 | |
| 2025-07-07 | 827 | |
| 2025-07-07 | 1 | |
| 2025-06-23 | 1 | |
| 2025-06-21 | 11 | |
| 2025-06-18 | 43 |
Below are the top 10 email addresses on file for Amazon.COM Services LLC.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-12-01 | 125 | |
| 2025-10-11 | 13 | |
| 2025-08-26 | 1 | |
| 2025-06-23 | 1 | |
| 2025-06-21 | 308 | |
| 2025-06-21 | 300 | |
| 2025-06-21 | 18 | |
| 2025-06-21 | 3 | |
| 2025-03-12 | 2 | |
| 2025-02-24 | 1 |