There are a total of 302 bills of lading on file for Inked Brands Inc between May 21st, 2017 and May 16th, 2026.
Of those 302 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 21 were within the past 90 days.
| Total Records | 302 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 302 |
| Notify Party Records | 69 |
| First Shipment on File | May 21st, 2017 |
| Most Recent Shipment on File | May 16th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 21 |
| Records in the Past Year | 77 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for INKED BRANDS INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Inked Brands Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Inked Brands Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| CRE8 DIRECT(NINGBO)CO.,LTD | May 2026 | 5,460 | 45 |
| NINGBO GUANGBO IMPORT & EXPORT CO. | May 2026 | 6,196 | 29 |
| MERLOT E-COMMERCE FIRM | May 2026 | 63 | 24 |
| INNOVART INTERNATIONAL | May 2026 | 28 | 22 |
| THE CREATIVE HOME FASHIONS | May 2026 | 130 | 21 |
| MIRUM ENTERPRISES (HONG KONG) COMPA | Jan 2024 | 232 | 16 |
| GUANGBO VIET NAM CO.,LTD | May 2026 | 627 | 11 |
| CRE8 DIRECT | May 2026 | 194 | 8 |
| LEO PAPER PRODUCTS LTD. | May 2026 | 27,449 | 6 |
| HENGREN INTL TRADING SHANGHAI LTD | May 2026 | 2,510 | 5 |
| SEW WINNER CO LTD | May 2026 | 739 | 3 |
| RATAN PAPERS PVT LTD | Jan 2026 | 143 | 3 |
| NINGBO ARTCOOL CO.,LTD. | May 2026 | 1,566 | 3 |
| KUNSHAN MUSLIN LOVE TEXTILE CO LTD | May 2026 | 54 | 3 |
| Aug 2023 | 10 | 3 | |
| NINGBO ODESUN STATIONERY & GIFT CO. | Mar 2026 | 294 | 2 |
| MARQUE IMPEX | Jan 2026 | 319 | 2 |
| NINGBO SYLOON IMP. & EXP. CO.,LTD | May 2026 | 3,351 | 1 |
| MIRUM ENTERPRISE (HK) CO LTD | Apr 2022 | 32 | 1 |
| Jul 2023 | 3 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Inked Brands Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| INJOINT INDUSTRY DEVELOPMENT | Apr 2026 | 60 | 5 |
| INK AMERICA INTERNATIONAL,INC | Dec 2025 | 631 | 0 |
| INKA CROPS SA | May 2026 | 3,340 | 71 |
| INKA FOODS INC | May 2026 | 1,129 | 16 |
| INKA PEBBLES AND TILES EIRL | May 2026 | 151 | 15 |
| INKA'S BERRIES SAC | Feb 2026 | 661 | 0 |
| INKABOR BOLIVIA SRL | Feb 2025 | 155 | 0 |
| INKABOR S.A.C. | Jan 2026 | 915 | 0 |
| INKATOR SA | May 2026 | 578 | 25 |
| INKCUPS NOW CORPORATION | May 2026 | 418 | 7 |
| INKEL VIETNAM CO.,LTD | Feb 2022 | 388 | 0 |
| INKFISH INSPIRED,LLC | May 2026 | 129 | 4 |
| INKISM INTERNATIONAL CO., LTD | Apr 2026 | 295 | 3 |
| INKJET, INC | May 2026 | 424 | 13 |
| INKODOP TECHNOLOGIES PVT LTD | Apr 2026 | 101 | 2 |
| INKOLOGY LLC | Jan 2026 | 229 | 0 |
| INKPRESSIONS | May 2026 | 99 | 2 |
| INKSOLUTIONS | May 2026 | 724 | 26 |
| INKSTRY LLC | May 2026 | 144 | 22 |
| INKTEC CO., LTD. | Apr 2026 | 561 | 9 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-14 | ZIMUSNH7899140 | NAQAGLAX6305135V | 017E | House Bill | NAQA | 9960514 | ZIM FALCON | 2026-05-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 302 PKG | 2,663 KG | Pier to Pier | KUNSHAN MUSLIN LOVE TEXTILE | INKED BRANDS INC | 70PCT RAYON FROM BAMBOO 30PCT COTTON MUSLIN BLANKET | |
| 2026-05-13 | CMDUNGP3558750 | NAQAGLAX6710819V | 069E | House Bill | NAQA | 9622590 | OOCL BRUSSELS | 2026-05-12 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 146 CTN | 438 KG | Pier to Pier | INNOVART INTERNATIONAL | INKED BRANDS INC | CD PENCIL SCISSORS | |
| 2026-05-09 | ONEYNB6BC8899400 | MALY2211533160 | 037E | House Bill | MALY | 9785744 | COSCO SHIPPING PEONY | 2026-05-08 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,162 CTN | 9,787 KG | Container Yard | NINGBO GUANGBO IMP.EXP. | INKED BRANDS INC | CUP SLEEVE,NOTEBOOK,CARD,HS:482010 | |
| 2026-05-09 | ONEYHANG32445800 | NAQAHLAX765550V | 035E | House Bill | NAQA | 9293818 | CONTI CONQUEST | 2026-05-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | HAIPHONG VIETNAM | 503 CTN | 2,906 KG | Container Yard | GUANGBO VIETNAM | INKED BRANDS INC | NOTEBOOK | |
| Run Date | 2026-05-19 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-12 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-16 |
| Trade Update Date | 2026-04-27 |
| Master BOL # | EGLV143670677346 |
|---|---|
| House BOL # | NAQAGLAX6711031V |
| Manifest Number | 556282 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | NAQA |
| Voyage # | 1218E |
| IMO # | 9595515 |
| Vessel Name | EVER LEGACY |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 649 KG |
| Weight in KG | 649 KG |
| Quantity | 104 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
GCXU6545510 |
| Commodity Description |
EMERGENCY BOBBY PINS TIN,EMERGENCY ELASTICS TIN,STICKY NOTE,ACRYLIC PAPER CLIPS 3PK,CLAW CLIP |
| Shipper Name | INNOVART INTERNATIONAL CO LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 602 BUILDING B NO 555 |
| Address Line 2 | SHOUYANG ROAD JING AN DISTRICT |
| City | SHANGHAI |
| Zip Code | 200435 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | INKED BRANDS INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 114 CORPORATE CT |
| City | BOWLING GREEN |
| State Province | KY |
| Zip Code | 42103 |
| Country Code | US |
| Container Number | GCXU6545510 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCEMA5245 |
| Seal Number 1 | EMCEMA5245 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | EMERGENCY BOBBY PINS TIN,EMERGENCY ELASTICS TIN,STICKY NOTE,ACRYLIC PAPER CLIPS 3PK,CLAW CLIP |
| Marks and Numbers 1 | INKED BRANDS MADE IN CHINA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 123 | 2026-04-01 |
| Long Beach, California | 79 | 2026-05-13 |
| Los Angeles, California | 56 | 2026-05-19 |
| Norfolk, Virginia | 20 | 2025-10-30 |
| Savannah, Georgia | 9 | 2024-07-31 |
| New York, New York | 6 | 2025-03-15 |
| Tacoma, Washington | 5 | 2024-07-13 |
| Seattle, Washington | 2 | 2024-08-08 |
| Charleston, South Carolina | 1 | 2025-06-09 |
| Oakland, California | 1 | 2022-02-16 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 173 | 2026-05-19 |
| Yantian China (Mainland) | 50 | 2026-05-08 |
| Shanghai China (Mainland) | 16 | 2026-05-14 |
| Colombo Sri Lanka | 15 | 2026-03-03 |
| Haiphong Vietnam | 8 | 2026-05-09 |
| Qingdao China (Mainland) | 8 | 2026-04-27 |
| Hong Kong Hong Kong | 7 | 2026-02-02 |
| Pusan South Korea | 5 | 2026-01-08 |
| Mundra India | 4 | 2025-09-25 |
| Yangshan China (Mainland) | 4 | 2023-03-14 |
Below are the top 10 company names and addresses for Inked Brands Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| INKED BRANDS INC | 114 CORPORATE COURT BOWLING GREEN KY 42103 US | 2026-05-13 | 130 |
| INKED BRANDS INC | 114 CORPORATE CT BOWLING GREEN KY 42103 US | 2026-05-19 | 92 |
| INKED BRANDS INC | 2025-07-04 | 1 | |
| INKED BRAND INC | 2026-03-03 | 15 | |
| INKED BRAND INC | 2026-04-21 | 13 | |
| INKED BRANDS INC | 2025-02-19 | 11 | |
| INKED BRANDS INC | 2024-08-03 | 8 | |
| INKED BRANDS INC | 2024-04-08 | 6 | |
| INKED BRANDS INC | 2022-04-23 | 4 | |
| INKED BRANDS | 2025-07-28 | 3 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Inked Brands Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2022-08-03 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||