There are a total of 143 bills of lading on file for Joywin Fashion (HONG Kong) Limited between July 26th, 2020 and May 21st, 2026.
Of those 143 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 11 were within the past 90 days.
| Total Records | 143 |
|---|---|
| Shipper Records | 143 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jul 26th, 2020 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 11 |
| Records in the Past Year | 35 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED.
Below is a Sankey Diagram of the top 5 companies associated with Joywin Fashion (HONG Kong) Limited, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 5 companies associated with Joywin Fashion (HONG Kong) Limited in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| RALSEY GROUP LIMITED | May 2026 | 1,801 | 96 |
| BESTSELLER WHOLESALE US LLC | May 2026 | 2,434 | 16 |
| BESTSELLER WHOLESALE CANADA INC | May 2026 | 2,758 | 7 |
| CENTRIC CANADA APPAREL & ACCESSORIE | May 2026 | 1,143 | 5 |
| VALUES FASHION CORP | May 2026 | 398 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Joywin Fashion (HONG Kong) Limited.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| JOYSON SAFETY SYSTEMS (HUZHOU) CO | Apr 2026 | 121 | 1 |
| JOYSON SAFETY SYSTEMS KOREA CO. | May 2026 | 191 | 12 |
| JOYSON SAFETY SYSTEMS SACHSEN GMBH | Apr 2026 | 165 | 4 |
| JOYSONQUIN AUTOMOTIVE SYSTEMS MEXIC | Oct 2025 | 304 | 0 |
| JOYTECH HEALTHCARE CO.,LTD | May 2026 | 511 | 19 |
| JOYTECH PRODUCTS CO LTD | May 2026 | 517 | 5 |
| JOYTEX ENTERPRISES LTD | May 2026 | 866 | 4 |
| JOYVICO INC | Oct 2023 | 319 | 0 |
| JOYWARD INC | May 2026 | 74 | 13 |
| JOYWAY TRADING LLC | Nov 2025 | 71 | 0 |
| JOYWORLD TRADING INC | May 2026 | 72 | 45 |
| JOYYE ARTS & CRAFTS CO., LTD. | May 2026 | 293 | 5 |
| JP AUTO | May 2026 | 115 | 14 |
| JP AUTO SALES | May 2026 | 119 | 13 |
| JP BODEN SERVICES INC | May 2026 | 8,533 | 286 |
| JP COMERCIO DE METAIS, IMPORTACAO E | May 2026 | 111 | 11 |
| JP COMMERCE | May 2026 | 465 | 2 |
| JP CORELEX | Jan 2026 | 87 | 0 |
| JP CORELEX (VIETNAM) CO., LTD | Oct 2025 | 253 | 0 |
| JP ECOMMERCE BARE HOME | Sep 2024 | 117 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-29 | ZIMUPKH8306344 | ZIMTPKH8306344 | 16E | House Bill | ZIMT | 9954187 | MISSISSIPPI | 2026-04-28 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,543 CTN | 4,954 K | Pier to Pier | JOYWIN FASHION HONG KONG LTD | RALSEY GROUP LIMITED | RI TIME LOGISTICS CORP | HS CODE GIRLS RECYCLED POLYESTER COTTON KNITTED CARDIGAN |
| 2026-04-28 | COSU6448306680 | THGLPNH26040042 | 1TUHO | House Bill | THGL | 9632040 | APL SENTOSA | 2026-04-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 1,471 CTN | 5,601 KG | House to House | JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | RALSEY GROUP LIMITED | RI-TIME LOGISTICS CORP | GIRLS % RECYCLED POLYESTER % COTTON KNITT ED CARDIGAN |
| 2026-04-04 | COSU6444896750 | THGLPNH26030043 | 1446E | House Bill | THGL | 9935210 | EVER MACH | 2026-04-03 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 2,515 CTN | 5,731 KG | House to House | JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | RALSEY GROUP LIMITED | RI-TIME LOGISTICS CORP | LADIES % RECYCLED POLYESTER % COTTON KNIT TED DRESS LADIES % COTTON KNITTED SWEATER LADIES % RECYCLED POLYESTER % COTTON KNIT TE... |
| 2026-03-21 | COSU6444668750 | THGLPNH26020124 | 108E | House Bill | THGL | 9355575 | COSCO TAICANG | 2026-03-20 | LONG BEACH, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 1,015 CTN | 6,368 KG | House to House | JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | RALSEY GROUP LIMITED | RI-TIME LOGISTICS CORP | % COTTON LADIES KNITTED TANK PO NO.:RLSYIP OA STYLE#KGX |
| Run Date | 2026-05-01 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-30 |
| Trade Update Date | 2026-03-31 |
| Master BOL # | COSU6448336950 |
|---|---|
| House BOL # | HPPGHPNLAX263011 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | HPPG |
| Voyage # | 1449E |
| IMO # | 9935375 |
| Vessel Name | EVER MAGUS |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | CAI MEP VIET NAM |
| Foreign Port of Lading | ALL OTHER VIET NAM PORTS (55200) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 5270 K |
| Weight in KG | 5,270 KG |
| Quantity | 1471 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
FSCU8471330 |
| Commodity Description |
GARMENTS . . |
| Shipper Name | JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOMS 1001-1003,10/F,WING ON KOWLOO |
| Address Line 2 | N CENTRE |
| Address Line 3 | 345 NATHAN ROAD |
| City | KOWLOON |
| Country Code | HK |
| Consignee Name | RALSEY GROUP LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | 1359 BROADWAY 18 FLOOR NEW YORK, NY |
| Address Line 2 | 10018, USA |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 10018 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | RI-TIME LOGISTICS CORP |
|---|---|
| Address Line 1 | 19254 E.WALNUT DR.SUITE 204 CITY OF |
| Address Line 2 | INDUSTRY, |
| Address Line 3 | CA91748 |
| City | CITY OF INDUSTRY |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91748 |
| Country Code | US |
| Container Number | FSCU8471330 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 32637351 |
| Seal Number 1 | 32637351 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | GARMENTS . . |
| Marks and Numbers 1 | SHIPPING MARKS STYLE NO. CUSTOMER PO NO. C OBALT PO NO. MATERIAL NO. COLOR NO. CARTON NO. NW. GW. COUNTRY OF ORIGINALCAMBODIA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 51 | 2026-05-02 |
| Los Angeles, California | 49 | 2026-05-01 |
| Newark, New Jersey | 31 | 2021-11-09 |
| Tacoma, Washington | 7 | 2025-05-15 |
| Seattle, Washington | 5 | 2026-05-22 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Vung Tau Vietnam | 61 | 2026-05-02 |
| All Other Viet Nam Ports | 29 | 2026-05-01 |
| Singapore Singapore | 17 | 2021-10-21 |
| Qingdao China (Mainland) | 13 | 2021-11-09 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 7 | 2025-04-07 |
| Yantian China (Mainland) | 6 | 2026-04-29 |
| Shanghai China (Mainland) | 4 | 2026-05-22 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2025-07-03 |
| Thanh Pho Ho Chi Minh Vietnam | 2 | 2024-10-09 |
| Pusan South Korea | 1 | 2021-10-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for Joywin Fashion (HONG Kong) Limited that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | ROOMS 1001-1003,10 F,WING ON KOWLOO N CENTRE,345 NATHAN ROAD,HONG KONG, HK | 2026-05-02 | 28 |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | ROOMS 1001-1003,10 F,WING ON KOWLOO N CENTRE,345 NATHAN ROAD | 2025-07-03 | 19 |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | 2026-05-01 | 15 | |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | 2026-05-22 | 3 | |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | 2025-09-11 | 1 | |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | 2025-07-02 | 1 | |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | 2025-08-07 | 1 | |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | 2024-08-16 | 19 | |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | 2021-09-18 | 12 | |
| JOYWIN FASHION (HONG KONG) LIMITED | 2023-09-16 | 6 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Joywin Fashion (HONG Kong) Limited.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-01-27 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||