There are a total of 126 bills of lading on file for Lumyanaryx Inc between August 22nd, 2025 and April 1st, 2026.
Of those 126 bills of lading, 0 were within the past 30 days and 25 were within the past 90 days.
| Total Records | 126 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 126 |
| Notify Party Records | 95 |
| First Shipment on File | Aug 22nd, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 1st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 0 |
| Records in Last 90 Days | 25 |
| Records in the Past Year | 126 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for LUMYANARYX INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Lumyanaryx Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Lumyanaryx Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| ZHONGCE RUBBER | May 2026 | 2,224 | 19 |
| NA MEI (SHANGHAI) DAILY PRODUCTS CO | May 2026 | 16 | 10 |
| YIWU JINYUAN E-COMMERCE | May 2026 | 294 | 9 |
| FOSHAN ALUGUARD WINDOW AND DOOR | May 2026 | 99 | 9 |
| YIWU LISONG TRADING | May 2026 | 754 | 8 |
| YIWU JIANFAN TRADING CO., LTD | May 2026 | 1,664 | 8 |
| YIWU ZHANCHI ELECTROMECHANICAL | May 2026 | 62 | 7 |
| Mar 2026 | 7 | 7 | |
| GUANGZHOU QINGHAN ELECTRONIC TEC | May 2026 | 90 | 5 |
| WONDER TREE LIMITED | May 2026 | 35 | 3 |
| Oct 2025 | 3 | 3 | |
| SHENZHEN PUMPKIN TECHNOLOGY COMPAY | May 2026 | 471 | 3 |
| GUANGZHOU SUHUIYA INTERNATIONAL TRA | Mar 2026 | 21 | 3 |
| FOSHAN PEGASUS IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 81 | 3 |
| ZHUHAI KELAIQI TRADING CO LTD | May 2026 | 261 | 2 |
| YIWU YUKE HOME SUPPLIES | May 2026 | 222 | 2 |
| SHENZHEN FLYHIGH BROTHERS TRADING C | May 2026 | 112 | 2 |
| Dec 2025 | 2 | 2 | |
| FUJIAN KINGWELL FURNITURE CO., LTD | May 2026 | 724 | 2 |
| Oct 2025 | 2 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Lumyanaryx Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| LUMIVERT LIGHTING | May 2026 | 177 | 6 |
| LUMLUX CORP | Mar 2026 | 120 | 1 |
| LUMMOX INC | May 2026 | 118 | 15 |
| LUMNAT DISTRIBUTORS | May 2026 | 147 | 63 |
| LUMORA STRATEGIC GROUP INC | May 2026 | 108 | 103 |
| LUMORA TRADING INC | May 2026 | 198 | 107 |
| LUMOS SKYING COMPANY INC | May 2026 | 219 | 36 |
| LUMSDEN FLEXX FLOW | Apr 2025 | 193 | 0 |
| LUMSON SPA | May 2026 | 970 | 16 |
| LUMSON USA CORP | May 2026 | 723 | 10 |
| LUN-YUAN ENTERPRISE CO., LTD | May 2026 | 623 | 7 |
| LUNA CYCLES LLC | May 2026 | 475 | 16 |
| LUNA IMPORTS LLC | Apr 2026 | 135 | 6 |
| LUNA MANUFACTURING INC | May 2026 | 226 | 5 |
| LUNA P F | May 2026 | 2,946 | 129 |
| LUNA TIRE DISTRIBUTOR LLC | Apr 2026 | 114 | 3 |
| LUNABLU 26 INC. | Apr 2026 | 229 | 6 |
| LUNABOAT TRADING LLC | May 2026 | 630 | 197 |
| LUNADA BAY CORPORATION | Jul 2025 | 246 | 0 |
| LUNADA BAY TILE | May 2026 | 128 | 5 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-23 | ONEYSZPG23692400 | FEVMSZXF26022054 | 077E | House Bill | FEVM | 9664885 | YM MODESTY | 2026-03-22 | HOUSTON, TEXAS | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 66 PKG | 12,210 KG | Container Yard | FOSHAN ALUGUARD WINDOW AND DOOR | LUMYANARYX INC | ALUMINUM WINDOWS AND DOORS HTS# | |
| 2026-03-23 | ONEYSZPG23693500 | FEVMSZXF26022052 | 077E | House Bill | FEVM | 9664885 | YM MODESTY | 2026-03-22 | HOUSTON, TEXAS | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 157 PKG | 14,980 KG | Container Yard | FOSHAN ALUGUARD WINDOW AND DOOR | LUMYANARYX INC | ALUMINUM WINDOWS AND DOORS HTS# | |
| 2026-03-21 | OOLU2319596122 | OSTIGZNYC2620152 | 1344E | House Bill | OSTI | 9935246 | EVER MAST | 2026-03-20 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 468 CTN | 16,060 K | House to House | FOSHAN JINHUI TECHNOLOGY | LUMYANARYX INC | LUMYANARYX INC | FLOWER VASE |
| 2026-03-21 | OOLU2319596124 | OSTIGZNYC2620151 | 1344E | House Bill | OSTI | 9935246 | EVER MAST | 2026-03-20 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 385 CTN | 15,330 K | House to House | FOSHAN JINHUI TECHNOLOGY | LUMYANARYX INC | LUMYANARYX INC | FLOWER VASE |
| Run Date | 2026-03-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-12 |
| Actual Arrival Date | 2026-03-22 |
| Trade Update Date | 2026-02-06 |
| Master BOL # | ONEYSZPFCE110500 |
|---|---|
| House BOL # | FEVMSZXF26022114 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | FEVM |
| Voyage # | 077E |
| IMO # | 9664885 |
| Vessel Name | YM MODESTY |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | HOUSTON, TEXAS (5301) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 6155 KG |
| Weight in KG | 6,155 KG |
| Quantity | 14 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
NYKU3898654 |
| Commodity Description |
ALUMINUM WINDOWS AND DOORS HTS# |
| Shipper Name | FOSHAN ALUGUARD WINDOW AND DOOR CO. |
|---|---|
| Address Line 1 | FIRST FLOOR, BUILDING E, YANSHAN QI |
| Address Line 2 | SHAN INDUSTRIALZONE, SHISHAN TOWN, |
| Address Line 3 | NANHAI DISTRICT,,FOSHAN,CN |
| Consignee Name | LUMYANARYX INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 215 GAGE DR STE 1019,HOLLISTER,MISS |
| Address Line 2 | OURI 65672,US |
| Container Number | NYKU3898654 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CNDU04754 |
| Seal Number 1 | CNDU04754 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 2CG0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | ALUMINUM WINDOWS AND DOORS HTS# |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 49 | 2026-03-17 |
| Los Angeles, California | 25 | 2026-03-27 |
| Houston, Texas | 24 | 2026-03-23 |
| Newark, New Jersey | 19 | 2026-04-02 |
| Oakland, California | 4 | 2026-02-13 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2025-12-20 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2026-03-14 |
| Tampa, Florida | 1 | 2026-02-28 |
| Norfolk, Virginia | 1 | 2026-01-16 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 42 | 2026-03-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 40 | 2026-03-17 |
| Ningbo China (Mainland) | 20 | 2026-03-27 |
| Shekou China (Mainland) | 7 | 2025-10-30 |
| Pusan South Korea | 5 | 2026-03-14 |
| Xiamen China (Mainland) | 4 | 2026-04-02 |
| Qingdao China (Mainland) | 3 | 2026-02-09 |
| Laem Chabang Thailand | 2 | 2025-12-12 |
| Cartagena Colombia | 1 | 2026-02-28 |
| TianjinXin Gang China (Mainland) | 1 | 2026-02-19 |
Below are the top 10 company names and addresses for Lumyanaryx Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| LUMYANARYX INC | 215 GAGE DR STE 1019 HOLLISTER, MO6 5672 | 2026-03-21 | 34 |
| LUMYANARYX INC | 215 GAGE DR STE 1019,HOLLISTER,MISS OURI 65672,US | 2026-04-02 | 26 |
| LUMYANARYX INC | 2026-03-27 | 21 | |
| LUMYANARYX INC | 2026-03-13 | 10 | |
| LUMYANARYX INC | 2026-02-21 | 10 | |
| LUMYANARYX INC | 2026-02-27 | 9 | |
| LUMYANARYX INC | 2026-02-18 | 7 | |
| LUMYANARYX INC | 2025-11-11 | 3 | |
| LUMYANARYX INC | 2026-02-19 | 3 | |
| LUMYANARYX INC | 2025-12-31 | 2 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Lumyanaryx Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-09-11 | 1 |
Below are the top 5 email addresses on file for Lumyanaryx Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-03-17 | 7 | |
| 2026-03-14 | 3 | |
| 2026-02-23 | 5 | |
| 2025-09-11 | 1 | |
| 2025-09-09 | 1 |