There are a total of 576 bills of lading on file for Nanjing XInruiqi International TRAD between November 18th, 2012 and May 17th, 2026.
Of those 576 bills of lading, 6 were within the past 30 days and 10 were within the past 90 days.
| Total Records | 576 |
|---|---|
| Shipper Records | 587 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 18th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 17th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 6 |
| Records in Last 90 Days | 10 |
| Records in the Past Year | 59 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Nanjing XInruiqi International TRAD, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Nanjing XInruiqi International TRAD in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| YMF CARPET, INC. | Aug 2025 | 6,168 | 30 |
| SATURDAY KNIGHT LTD. | May 2026 | 3,828 | 28 |
| KGS HOME INC | Apr 2026 | 468 | 22 |
| SALLY TEXTILES INC | May 2026 | 1,943 | 17 |
| ESSENTIAL LINENS | May 2026 | 84 | 17 |
| MADISON INDUSTRIES INC | Mar 2025 | 4,602 | 13 |
| S.L. HOME FASHIONS, INC. | May 2026 | 21,696 | 10 |
| 10033618 CANADA INC | Apr 2026 | 1,566 | 10 |
| GREAT BAY HOME VENTURES LLC | Apr 2026 | 719 | 9 |
| ARTISAN 34 LLC | Apr 2026 | 1,556 | 9 |
| HOME EXPRESSIONS INC | Sep 2025 | 3,704 | 8 |
| HOME FASHIONS DISTRIBUTOR INC | Mar 2023 | 3,624 | 7 |
| ALL HOME USA PRODUCTS CORP | May 2026 | 723 | 6 |
| RAMALLAH TRADING CO.,INC. | May 2026 | 2,972 | 5 |
| DYNAMITE DECORATORS INC | May 2026 | 1,364 | 4 |
| TOWN & COUNTRY LINEN CORP | Feb 2026 | 4,449 | 3 |
| TOWN COUNTRY HOLDINGS, INC. | May 2026 | 761 | 3 |
| SPLASH HOME INC. | May 2026 | 1,077 | 3 |
| DANIEL'S BATH & BEYOND | Mar 2026 | 416 | 3 |
| BELLE CLOTHING INC | May 2026 | 1,099 | 3 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nanjing XInruiqi International TRAD.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| NANJING WASIN FUJIKURA OPTICAL COM | Sep 2024 | 258 | 0 |
| NANJING WEBEST HARDWARE CO.,LTD. | May 2026 | 833 | 11 |
| NANJING WEIFENG MECHANICAL INDUSTRY CO.,LTD. | May 2026 | 175 | 6 |
| NANJING WELBOW METALS CO., LTD | May 2026 | 2,276 | 63 |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | May 2026 | 542 | 2 |
| NANJING WINLAND HOME BUILDINGS CO. | Feb 2024 | 122 | 0 |
| NANJING WINPAX GLOBAL SHIPPING CO. | Apr 2025 | 139 | 0 |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD | May 2026 | 96 | 4 |
| NANJING XINGAO TRADING COMPANY LIMI | Jun 2022 | 164 | 0 |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | May 2026 | 342 | 197 |
| NANJING XINYE MACHINERY INTERNATION | Oct 2025 | 214 | 0 |
| NANJING XIONGNING IMPORT AND EXPORT | Jul 2024 | 697 | 0 |
| NANJING XUEWEI ARTS AND CRAFTS IMPO | Aug 2024 | 380 | 0 |
| NANJING XUTONG IMPORT AND EXPORT CO.,LTD | Jun 2023 | 347 | 0 |
| NANJING YANWEI IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 633 | 497 |
| NANJING YARONG INTELLIGENT EQUIPMEN | May 2026 | 106 | 15 |
| NANJING YE WHERE TRADING CO.,LTD | Apr 2024 | 325 | 0 |
| NANJING YESRAY FASHION CO LTD | Feb 2026 | 172 | 0 |
| NANJING YHC IMPORT AND EXPORT CO. | Dec 2025 | 383 | 0 |
| NANJING YIHAN TRADE CO., LTD | May 2026 | 178 | 28 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-18 | ONEYSHAG96538700 | WWLLWLC60404028 | 019E | House Bill | WWLL | 9792682 | YM TRANQUILITY | 2026-05-17 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 2,977 CTN | 21,583 K | Container Yard | NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | ESSENTIAL LINENS | ESSENTIAL LINENS | PEVA SHOWER CURTAIN |
| 2026-05-12 | EGLV142651570690 | 1215E | Regular Bill | EGLV | 9595450 | EVER LASTING | 2026-05-09 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 6,000 CTN | 15,600 K | House to House | NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL | AGAPE SHIPPING NETWORK. | PEVA SHOWER CURTAIN PEVA SHOWER CURTAIN &POLYESTER SHOWER CURTAIN CY-CY @XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX@@@XXXXXXXXXXXXXXXXX@@@A . THE SAME | ||
| 2026-05-07 | MAEU266817541 | HYSLLHX26040020 | 613E | House Bill | HYSL | 9295244 | COLOMBO EXPRESS | 2026-05-06 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 2,008 CTN | 15,281 K | Container Yard | NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL | ESTEX HOME FASHIONS | ESTEX HOME FASHIONS | POLYESTER SHOWER CURTAIN HS CODE:630392 PEVA SHOWER CURTAIN HS CODE:392490 POLYESTER WINDOW CURTAIN HS CODE:630392 |
| 2026-05-07 | HLCUSHA2601BDGE8 | DWCHSSHAS0173487 | E005 | House Bill | DWCH | 9968530 | WAN HAI A18 | 2026-05-06 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 847 CTN | 17,447 KG | Container Yard | NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | LUXURY HOME TEXTILES | LUXURY HOME TEXTILES | POLYESTER SHOWER CURTAIN |
| Run Date | 2026-05-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-13 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-16 |
| Trade Update Date | 2026-04-24 |
| Master BOL # | ONEYSHAGC6591700 |
|---|---|
| House BOL # | WWLLWLC60414522 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | WWLL |
| Voyage # | 041E |
| IMO # | 9741372 |
| Vessel Name | ONE BLUE JAY |
| Vessel Country | JP |
| Place of Receipt | SHANGHAI CHINA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 41580 K |
| Weight in KG | 41,580 KG |
| Quantity | 3465 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
ONEU5412938 ONEU5836788 |
| Commodity Description |
PEVA SHOWER CURTAIN PEVA SHOWER CURTAIN |
| Shipper Name | NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD |
|---|---|
| Address Line 1 | LIANHE VILLAGE,JINNIU LAKE STREET,L |
| Address Line 2 | UHE |
| Address Line 3 | DISTRICT, NANJING CITY,JIANGSU, CHI |
| Address Line 4 | NA |
| City | NANJING |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | ESSENTIAL LINENS |
|---|---|
| Address Line 1 | 2118 AVENUE U BROOKLYN, |
| Address Line 3 | NY 11229 |
| City | BROOKLYN |
| State Province | NY |
| Zip Code | 11229 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | ESSENTIAL LINENS |
|---|---|
| Address Line 1 | 2118 AVENUE U BROOKLYN, |
| Address Line 3 | NY 11229 |
| City | BROOKLYN |
| State Province | NY |
| Zip Code | 11229 |
| Country Code | US |
| Container Number | ONEU5412938 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN39806BG |
| Seal Number 1 | CN39806BG |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | PEVA SHOWER CURTAIN |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Container Number | ONEU5836788 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN39801BG |
| Seal Number 1 | CN39801BG |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | PEVA SHOWER CURTAIN |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 174 | 2026-05-18 |
| Long Beach, California | 146 | 2026-05-18 |
| Los Angeles, California | 138 | 2026-05-19 |
| Boston, Massachusetts | 46 | 2023-09-28 |
| Charleston, South Carolina | 17 | 2026-01-09 |
| Tacoma, Washington | 17 | 2024-09-28 |
| New York, New York | 13 | 2025-11-20 |
| Savannah, Georgia | 7 | 2026-03-24 |
| Norfolk, Virginia | 6 | 2021-07-19 |
| San Juan, Puerto Rico | 6 | 2016-04-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 399 | 2026-05-18 |
| Ningbo China (Mainland) | 102 | 2025-11-20 |
| Yangshan China (Mainland) | 46 | 2026-05-19 |
| Pusan South Korea | 15 | 2026-04-09 |
| Puerto Manzanillo Panama | 5 | 2016-04-01 |
| Colon Panama | 2 | 2024-06-29 |
| Qingdao China (Mainland) | 2 | 2023-07-27 |
| Hong Kong Hong Kong | 2 | 2021-11-23 |
| Sines Portugal | 1 | 2023-09-28 |
| Anvers Belgium | 1 | 2021-02-08 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nanjing XInruiqi International TRAD that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | LIANHE VILLAGE,JINNIU LAKE STREET,L UHE DISTRICT NANJING CN | 2026-05-07 | 29 |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | LIANHE VILLAGE,JINNIU LAKE STREET,L UHE DISTRICT,NANJING,JIANGSU,CHINA, NANJING,CN | 2025-11-20 | 16 |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | 2026-05-18 | 11 | |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | 2025-11-03 | 8 | |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | 2026-03-25 | 7 | |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | 2026-04-09 | 5 | |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | 2026-02-10 | 5 | |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | 2025-12-19 | 3 | |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | 2025-09-01 | 1 | |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRADING CO.,LTD | 2025-09-17 | 73 |
Below are the top 5 phone numbers on file for Nanjing XInruiqi International TRAD.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-12-10 | 20 | |
| 2023-06-03 | 12 | |
| 2023-04-18 | 1 | |
| 2020-05-25 | 5 | |
| 2017-07-01 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||