There are a total of 342 bills of lading on file for Nanjing XIngwen E-Commerce between November 23rd, 2025 and May 22nd, 2026.
Of those 342 bills of lading, 99 were within the past 30 days and 197 were within the past 90 days.
| Total Records | 342 |
|---|---|
| Shipper Records | 132 |
| Consignee Records | 342 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 23rd, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 99 |
| Records in Last 90 Days | 197 |
| Records in the Past Year | 342 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANJING XINGWEN E-COMMERCE.
Below are the top 0 companies associated with Nanjing XIngwen E-Commerce in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nanjing XIngwen E-Commerce.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| NANJING VISION TRADING CO., LTD | May 2026 | 586 | 4 |
| NANJING WASIN FUJIKURA OPTICAL COM | Sep 2024 | 258 | 0 |
| NANJING WEBEST HARDWARE CO.,LTD. | May 2026 | 833 | 11 |
| NANJING WEIFENG MECHANICAL INDUSTRY CO.,LTD. | May 2026 | 175 | 6 |
| NANJING WELBOW METALS CO., LTD | May 2026 | 2,276 | 63 |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | May 2026 | 542 | 2 |
| NANJING WINLAND HOME BUILDINGS CO. | Feb 2024 | 122 | 0 |
| NANJING WINPAX GLOBAL SHIPPING CO. | Apr 2025 | 139 | 0 |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD | May 2026 | 96 | 4 |
| NANJING XINGAO TRADING COMPANY LIMI | Jun 2022 | 164 | 0 |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | May 2026 | 576 | 10 |
| NANJING XINYE MACHINERY INTERNATION | Oct 2025 | 214 | 0 |
| NANJING XIONGNING IMPORT AND EXPORT | Jul 2024 | 697 | 0 |
| NANJING XUEWEI ARTS AND CRAFTS IMPO | Aug 2024 | 380 | 0 |
| NANJING XUTONG IMPORT AND EXPORT CO.,LTD | Jun 2023 | 347 | 0 |
| NANJING YANWEI IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 633 | 497 |
| NANJING YARONG INTELLIGENT EQUIPMEN | May 2026 | 106 | 15 |
| NANJING YE WHERE TRADING CO.,LTD | Apr 2024 | 325 | 0 |
| NANJING YESRAY FASHION CO LTD | Feb 2026 | 172 | 0 |
| NANJING YHC IMPORT AND EXPORT CO. | Dec 2025 | 383 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | HLCUSHA260416355 | AMZDCN262O7C6K2N | 0MBM9 | House Bill | AMZD | COSCO SHIPPING AZALEA | 2026-05-28 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 104 CTN | 1,210 KG | NANJING XINGWEN E-COMMERCE | DESK ORGANIZER | ||||
| 2026-05-29 | HLCUNG12602RIRP5 | AMZDCN266KSGZDEP | 616E | House Bill | AMZD | MAERSK TAURUS | 2026-05-28 | SAVANNAH, GEORGIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 70 CTN | 895 KG | NANJING XINGWEN E-COMMERCE | DESK ORGANIZER | ||||
| 2026-05-29 | MAEU721416066 | AMZDCN263TSRDBPJ | 616E | House Bill | AMZD | OSAKA EXPRESS | 2026-05-28 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 261 CTN | 3,834 KG | NANJING XINGWEN E-COMMERCE | DESK ORGANIZER | ||||
| 2026-05-29 | MAEU277885941 | AMZDCN26MCZSPIXX | 616E | House Bill | AMZD | OSAKA EXPRESS | 2026-05-28 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 92 CTN | 1,121 KG | NANJING XINGWEN E-COMMERCE | DESK ORGANIZER | ||||
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-24 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-25 |
| Master BOL # | HLCUSHA260416187 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN264X2F5PDP |
| Manifest Number | 555471 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 616E |
| IMO # | |
| Vessel Name | MAERSK TAURUS |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | CNSHA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | SAVANNAH, GEORGIA (1703) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 4118 KG |
| Weight in KG | 4,118 KG |
| Quantity | 279 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
FANU3703847 |
| Commodity Description |
DESK ORGANIZER |
| Consignee Name | NANJING XINGWEN E-COMMERCE CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | C/O FBA10240 OLD DOWD RD |
| City | CHARLOTTE |
| State Province | NC |
| Zip Code | 28214 |
| Country Code | US |
| Container Number | FANU3703847 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK6206745 |
| Seal Number 1 | HLK6206745 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | DESK ORGANIZER |
| Marks and Numbers 1 | N/A |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 141 | 2026-05-21 |
| Newark, New Jersey | 103 | 2026-05-23 |
| Savannah, Georgia | 29 | 2026-05-23 |
| Norfolk, Virginia | 28 | 2026-03-10 |
| Oakland, California | 24 | 2026-05-20 |
| Long Beach, California | 14 | 2026-05-18 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2026-04-13 |
| Seattle, Washington | 1 | 2026-04-23 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 172 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 131 | 2026-05-21 |
| Qingdao China (Mainland) | 15 | 2026-05-20 |
| Pusan South Korea | 9 | 2026-05-15 |
| Xiamen China (Mainland) | 8 | 2026-05-12 |
| Yantian China (Mainland) | 7 | 2026-05-05 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nanjing XIngwen E-Commerce that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 98-50 BEILING ROAD CHUNXI STREET,GA OCHUN DISTRICT NANJING 210000 CN | 2026-04-22 | 132 |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | RIALTO CA 92376 US | 2026-05-21 | 62 |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 2026-05-23 | 53 | |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 2026-03-09 | 35 | |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 2026-05-18 | 29 | |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 2026-05-23 | 29 | |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 2026-03-10 | 28 | |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 2026-02-19 | 23 | |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 2026-05-15 | 18 | |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | 2026-05-19 | 12 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||