There are a total of 96 bills of lading on file for Nanjing Winstar Technology Co.,Ltd between July 7th, 2023 and May 20th, 2026.
Of those 96 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 4 were within the past 90 days.
| Total Records | 96 |
|---|---|
| Shipper Records | 96 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jul 7th, 2023 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 4 |
| Records in the Past Year | 30 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Nanjing Winstar Technology Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Nanjing Winstar Technology Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| VELAYHOME INTERNATIONAL INC. | May 2026 | 125 | 37 |
| EVERSTAR CORPORATION USA INC | Apr 2024 | 2,822 | 15 |
| VERTS BRAND CO. | Dec 2025 | 816 | 9 |
| PEAK PERFORMANCE GROUP | Oct 2025 | 1,011 | 3 |
| JACQUELINE CAKE FACTORY | Oct 2025 | 558 | 3 |
| ETOPTA E-COMMERCE LTD | Apr 2026 | 1,305 | 3 |
| FUTURE INTERNATIONAL TRADING COMPAN | May 2026 | 1,863 | 2 |
| DUSAND TRADING LLC | Jan 2025 | 1,152 | 2 |
| AISTRIBUTE TRADING INC. | Feb 2026 | 841 | 2 |
| ZENITHWORKS | Apr 2026 | 912 | 1 |
| TMALL, INC. | May 2026 | 51,722 | 1 |
| STATE MILESTONE USA INC | Mar 2025 | 2,819 | 1 |
| SILVER ARC SYSTEMS | May 2026 | 156 | 1 |
| RTRAN TRADING INC. | May 2026 | 580 | 1 |
| RAPID TRADE INC | May 2026 | 1,796 | 1 |
| PURELIFE FURNITURE INDUSTRY INC | May 2026 | 1,059 | 1 |
| JYTHAN KRUXO BYLORN INC | Mar 2026 | 43 | 1 |
| HILLSDALE SOURCING TRADING | Nov 2025 | 20 | 1 |
| GGB INTERNATIONAL TRADE LTD | May 2026 | 623 | 1 |
| GAN ZHOU CHANG DE CHUANG | Jan 2025 | 402 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nanjing Winstar Technology Co.,Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| NANJING VANGUARD INDUSTRIAL TRADE C | May 2026 | 303 | 36 |
| NANJING VICTORTEX CO. LTD | Jul 2025 | 122 | 0 |
| NANJING VISION TRADING CO., LTD | May 2026 | 586 | 4 |
| NANJING WASIN FUJIKURA OPTICAL COM | Sep 2024 | 258 | 0 |
| NANJING WEBEST HARDWARE CO.,LTD. | May 2026 | 833 | 11 |
| NANJING WEIFENG MECHANICAL INDUSTRY CO.,LTD. | May 2026 | 175 | 6 |
| NANJING WELBOW METALS CO., LTD | May 2026 | 2,276 | 63 |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | May 2026 | 542 | 2 |
| NANJING WINLAND HOME BUILDINGS CO. | Feb 2024 | 122 | 0 |
| NANJING WINPAX GLOBAL SHIPPING CO. | Apr 2025 | 139 | 0 |
| NANJING XINGAO TRADING COMPANY LIMI | Jun 2022 | 164 | 0 |
| NANJING XINGWEN E-COMMERCE | May 2026 | 342 | 197 |
| NANJING XINRUIQI INTERNATIONAL TRAD | May 2026 | 576 | 10 |
| NANJING XINYE MACHINERY INTERNATION | Oct 2025 | 214 | 0 |
| NANJING XIONGNING IMPORT AND EXPORT | Jul 2024 | 697 | 0 |
| NANJING XUEWEI ARTS AND CRAFTS IMPO | Aug 2024 | 380 | 0 |
| NANJING XUTONG IMPORT AND EXPORT CO.,LTD | Jun 2023 | 347 | 0 |
| NANJING YANWEI IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 633 | 497 |
| NANJING YARONG INTELLIGENT EQUIPMEN | May 2026 | 106 | 15 |
| NANJING YE WHERE TRADING CO.,LTD | Apr 2024 | 325 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-10 | EGLV142600562011 | NQICSHQC26030313 | 078E | House Bill | NQIC | 9595503 | EVER LEADER | 2026-04-09 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,249 CTN | 18,074 K | NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | BRIMWELL OFFICE | BRIMWELL OFFICE | ELECTRIC FIREPLACE TRIMEFT/B/M ELECTRIC FI REPLACE BIRWIFI PP CAMPING MAT ICEPACK | |
| 2026-03-05 | CMDUCHN2984088 | WSJONGB26010441 | 056E | House Bill | WSJO | 9627992 | OOCL KOREA | 2026-03-04 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 386 CTN | 8,793 KG | Pier to Pier | NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | VELAYHOME INTERNATIONAL INC. | VELAYHOME INTERNATIONAL INC. | ELECTRIC FIREPLACE |
| 2026-02-16 | MAEU263251602 | QZIDQDZF25122369 | 552E | House Bill | QZID | 9308649 | MAERSK SINGAPORE | 2026-02-14 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,648 CTN | 17,740 K | Pier to Pier | NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | FIRSTHOPE TRADING INC | FIRSTHOPE TRADING INC | ELECTRIC FIREPLACE SHEET SET PLANT BRACKET PV C HOSE STAINLESS STEEL WALL-MOUNTED FIXED SHE LF SURF BRACKET AIR CONDITIONER WALL... |
| 2026-01-31 | HDMUSHAZ3PJ73300 | NQICSHQC25120397 | 0525E | House Bill | NQIC | 9806055 | ONE COLUMBA | 2026-01-30 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,211 CTN | 14,292 KG | Pier to Pier | NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | SILVER ARC SYSTEMS | RAISED GARDEN BED LAZY SOFA MIRROR CABINETS A RTIFICIAL GRASS LAZY SOFA PVC HOSE TV STAND E LECTRIC FIREPLACE EFR ELECTRIC FIREP... | |
| Run Date | 2026-04-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-21 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-24 |
| Trade Update Date | 2026-03-18 |
| Master BOL # | HDMUSHAM50354100 |
|---|---|
| House BOL # | NQICSHQC26030258 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | NQIC |
| Voyage # | 235E |
| IMO # | 9321249 |
| Vessel Name | MOL CHARISMA |
| Vessel Country | BS |
| Place of Receipt | SHANGHAI,CHINA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | NEW YORK, NEW YORK (1001) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 11336 K |
| Weight in KG | 11,336 KG |
| Quantity | 547 CTN |
| Volume | 75 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
KOCU9002715 |
| Commodity Description |
SPONGE LADDER PP CAMPING MAT HOUSEHOLD SHELVE S PP CAMPING MAT ELECTRIC FIREPLACE |
| Shipper Name | NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 2608, NO.288,ZHONGSHAN |
| Address Line 3 | EAST ROAD, QINHUAI DISTRICT,NANJING |
| Consignee Name | BADATEN TRADED GROUP INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 418 BROADWAY STE R, ALBANY, NY, |
| Address Line 3 | 12207 |
| Notify Party Name | BADATEN TRADED GROUP INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 418 BROADWAY STE R, ALBANY, NY, |
| Address Line 3 | 12207 |
| Container Number | KOCU9002715 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 25H1403202 |
| Seal Number 1 | 25H1403202 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | SPONGE LADDER PP CAMPING MAT HOUSEHOLD SHELVE S PP CAMPING MAT ELECTRIC FIREPLACE |
| Marks and Numbers 1 | N/M . |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 30 | 2026-03-05 |
| Savannah, Georgia | 24 | 2026-05-22 |
| Long Beach, California | 17 | 2026-01-26 |
| Los Angeles, California | 12 | 2026-04-10 |
| New York, New York | 5 | 2026-04-25 |
| Houston, Texas | 4 | 2025-10-30 |
| Baltimore, Maryland | 2 | 2024-03-20 |
| Oakland, California | 1 | 2026-01-12 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2025-02-07 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 79 | 2026-05-22 |
| Yangshan China (Mainland) | 6 | 2024-07-10 |
| Yantian China (Mainland) | 4 | 2025-10-30 |
| Xiamen China (Mainland) | 3 | 2026-01-12 |
| Pusan South Korea | 2 | 2024-07-31 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2024-02-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nanjing Winstar Technology Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD | ROOM 2608, NO.288,ZHONGSHAN EAST RO AD, QINHUAI DISTRICT,NANJING 210000 | 2025-10-07 | 25 |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD | ROOM 2608, NO.288,ZHONGSHAN EAST ROAD QINHUAI DISTRICT NANJING CN | 2025-09-27 | 24 |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD | 2025-08-22 | 1 | |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD | 2024-12-20 | 13 | |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | 2026-05-22 | 6 | |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY CO.,LTD | 2024-07-10 | 3 | |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | 2026-04-25 | 3 | |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | 2026-01-31 | 3 | |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | 2025-10-30 | 2 | |
| NANJING WINSTAR TECHNOLOGY | 2026-02-16 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||