There are a total of 542 bills of lading on file for Nanjing Wetex Co.,Limited between November 9th, 2012 and May 21st, 2026.
Of those 542 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 2 were within the past 90 days.
| Total Records | 542 |
|---|---|
| Shipper Records | 545 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 9th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 2 |
| Records in the Past Year | 6 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANJING WETEX CO.,LIMITED.
Below is a Sankey Diagram of the top 5 companies associated with Nanjing Wetex Co.,Limited, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 5 companies associated with Nanjing Wetex Co.,Limited in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| KAM WORLDSTAR | Oct 2023 | 126 | 44 |
| UNION APPAREL GROUP LTD | May 2026 | 44 | 37 |
| IAPPAREL BRANDS, LLC | Mar 2026 | 1,089 | 15 |
| ACMEINDTEX INC | Jan 2026 | 96 | 6 |
| LEWCO SPECIALTY PRODUCTS, INC. | Mar 2023 | 294 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nanjing Wetex Co.,Limited.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-12-20 | COSU6435140530 | ASWWASNKG501082 | 033E | House Bill | ASWW | 9785756 | COSCO SHIPPING AZALEA | 2025-12-18 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 437 CTN | 4,695 K | Pier to Pier | NANJING WETEX | UNION APPAREL GROUP LTD | SUN EXPRESS INTL INC | LADIES KNIT DRESS LADIES WOVEN BLOUSE LADIES WOVEN PANT |
| 2025-11-01 | EGLV142502997811 | CHQFHSH25091913 | 108E | House Bill | CHQF | 9334923 | COSCO OCEANIA | 2025-10-31 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 160 CTN | 2,284 K | NANJING WETEX | UNION APPAREL GROUP LTD | SUN EXPRESS INT'L INC | LADIES KNIT SWEATER LADIES KNIT DRESS | |
| 2025-06-06 | CMDUCHN2273607 | CHQFHSH25050155 | 105E | House Bill | CHQF | 9345415 | COSCO EUROPE | 2025-06-05 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 176 CTN | 1,238 K | Container Station | NANJING WETEX CO.,LIMITED | UNION APPAREL GROUP LTD | SUN EXPRESS INTL INC | LADIES WOVEN PANT LADIES KNIT TOPS |
| 2025-05-05 | CMDUCHN2132797 | CHQFHSH25031113 | 032E | House Bill | CHQF | 9785768 | COSCO SHIPPING JASMINE | 2025-05-03 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 219 CTN | 1,764 K | Pier to Pier | NANJING WETEX CO.,LIMITED | UNION APPAREL GROUP LTD | SUN EXPRESS INTL INC | LADIES KNIT LEGGING 66RAYON 28NYLON 6SPAND EX |
| Run Date | 2026-02-02 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-01-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-01-31 |
| Trade Update Date | 2025-12-28 |
| Master BOL # | COSU6439021250 |
|---|---|
| House BOL # | ASWWASNKG501197 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | ASWW |
| Voyage # | 003E |
| IMO # | 9949780 |
| Vessel Name | OOCL MAGNOLIA |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | SHANGHAI CHINA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 12381 K |
| Weight in KG | 12,381 KG |
| Quantity | 1120 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CSNU7541650 |
| Commodity Description |
LADIES WOVEN PANT LADIES WOVEN JACKET LADIES WOVEN SKIRT |
| Shipper Name | NANJING WETEX CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 1ST FLOOR D-2 BUILDING NANJING |
| Address Line 3 | CHENGUANG 1865 INDUSTRIAL PARK NO.3 |
| City | NANJING |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | UNION APPAREL GROUP LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 231 W 39TH ST RM 305 NEW YORK,NY |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 10018 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | SUN EXPRESS INT L INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 147-20 181ST STREET, 2ND FLOOR, UNI |
| Address Line 3 | T H JAMAICA,NY 11413 TEL718-656-76 |
| City | JAMAICA |
| State Province | NY |
| Zip Code | 11413 |
| Country Code | US |
| Container Number | CSNU7541650 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CW118927 |
| Seal Number 1 | CW118927 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | LADIES WOVEN PANT LADIES WOVEN JACKET LADIES WOVEN SKIRT |
| Marks and Numbers 1 | PO STYLE COLOR CARTON NO GROSS WEIGHT QT Y |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 238 | 2025-11-01 |
| Newark, New Jersey | 136 | 2026-05-22 |
| Los Angeles, California | 103 | 2026-04-09 |
| New York, New York | 36 | 2024-10-08 |
| Norfolk, Virginia | 15 | 2015-08-19 |
| Savannah, Georgia | 9 | 2014-12-30 |
| New Orleans, Louisiana | 2 | 2021-07-09 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2023-05-03 |
| Charleston, South Carolina | 1 | 2022-07-25 |
| Seattle, Washington | 1 | 2014-12-24 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 527 | 2026-05-22 |
| Yangshan China (Mainland) | 5 | 2024-07-16 |
| Ningbo China (Mainland) | 5 | 2022-07-25 |
| Pusan South Korea | 3 | 2021-10-21 |
| Qingdao China (Mainland) | 1 | 2019-08-03 |
| Singapore Singapore | 1 | 2014-07-15 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nanjing Wetex Co.,Limited that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | 1ST FLOOR D-2 BUILDING NANJING CHENGUANG 1865 INDUSTRIAL PARK NANJING CN | 2025-06-06 | 33 |
| NANJING WETEX CO LIMITED | 1ST FLOOR A 9 BUILDING NANJING CHENGUANG1865 INDUSTRIAL PARK NANJING CN | 2021-01-06 | 52 |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | 2020-02-19 | 29 | |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | 2015-07-21 | 21 | |
| NANJING WETEX CO., LIMITED | 2019-06-04 | 19 | |
| NANJING WETEX CO., LIMITED | 2013-07-04 | 18 | |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | 2023-02-07 | 15 | |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | 2020-07-21 | 13 | |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | 2017-09-19 | 12 | |
| NANJING WETEX CO.,LIMITED | 2022-10-21 | 12 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Nanjing Wetex Co.,Limited.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2021-09-14 | 5 | |
| 2015-06-03 | 1 | |
| 2014-10-21 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||