There are a total of 301 bills of lading on file for Nanjing Yishizhiming Shangmao Youxi between June 13th, 2023 and May 19th, 2026.
Of those 301 bills of lading, 11 were within the past 30 days and 35 were within the past 90 days.
| Total Records | 301 |
|---|---|
| Shipper Records | 122 |
| Consignee Records | 301 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 13th, 2023 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 11 |
| Records in Last 90 Days | 35 |
| Records in the Past Year | 119 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI.
Below are the top 0 companies associated with Nanjing Yishizhiming Shangmao Youxi in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nanjing Yishizhiming Shangmao Youxi.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| NANJING YANWEI IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 633 | 497 |
| NANJING YARONG INTELLIGENT EQUIPMEN | May 2026 | 106 | 15 |
| NANJING YE WHERE TRADING CO.,LTD | Apr 2024 | 325 | 0 |
| NANJING YESRAY FASHION CO LTD | Feb 2026 | 172 | 0 |
| NANJING YHC IMPORT AND EXPORT CO. | Dec 2025 | 383 | 0 |
| NANJING YIHAN TRADE CO., LTD | May 2026 | 178 | 28 |
| NANJING YIHEDA TEXTILE CO.,LTD | May 2026 | 504 | 24 |
| NANJING YIKOU DATA TECHNOLOGY CO., LTD. | Jan 2026 | 66 | 0 |
| NANJING YINDE INTERNATIONAL TRADING CO., LTD. | May 2026 | 97 | 12 |
| NANJING YIRONGXIN TRADING CO., LTD | May 2026 | 79 | 14 |
| NANJING YIXIAO DIANZIKEJI YOUXIAN G | May 2026 | 313 | 23 |
| NANJING YONG LIN RUI KE TRADE CO. | Jul 2025 | 438 | 0 |
| NANJING YONGDI TECHNOLOGY | May 2026 | 207 | 55 |
| NANJING YOUBERHAM CO.,LTD | Apr 2026 | 151 | 3 |
| NANJING YOUJINFA TRADING | May 2026 | 164 | 55 |
| NANJING YUAN ROUSHENG TRADING CO | Apr 2026 | 64 | 12 |
| NANJING YUCAN IMPORT&EXPORT TRADING | Dec 2024 | 691 | 0 |
| NANJING YUEHAO IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 313 | 18 |
| NANJING YUEJIXIN IMPORT AND EXPORT | Jan 2025 | 126 | 0 |
| NANJING YUESHENG IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 934 | 25 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-21 | CMDUCHN3292505 | AMZDCN26AUOEBK7O | 0GVMK | House Bill | AMZD | 9351141 | CMA CGM NEW JERSEY | 2026-05-19 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 540 CTN | 9,180 KG | Pier to Pier | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | PEBBLES PEBBLES | |
| 2026-05-21 | CMDUCHN3292292 | AMZDCN26ZF7O63ZC | 0GVMK | House Bill | AMZD | 9351141 | CMA CGM NEW JERSEY | 2026-05-19 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 500 CTN | 9,548 KG | Pier to Pier | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | PEBBLES PEBBLES BROKEN STONE PUMICE STONE | |
| 2026-05-13 | CMDUCHN3260108 | AMZDCN26PI3FPGYU | 0GVMI | House Bill | AMZD | 9348704 | CMA CGM FLORIDA | 2026-05-12 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 565 CTN | 10,735 KG | Pier to Pier | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | PEBBLES PEBBLES BROKEN STONE FIRE GLASS PUMICE STONE SLATE ROCK | |
| 2026-05-13 | CMDUCHN3308729 | AMZDCN26ZL64URXA | 0GVMI | House Bill | AMZD | 9348704 | CMA CGM FLORIDA | 2026-05-12 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 310 CTN | 5,616 KG | Pier to Pier | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | PEBBLES SLATE ROCK | |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-25 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-05-12 |
| Master BOL # | CMDUCHN3312564 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26BC6V2FJ5 |
| Manifest Number | 564073 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0GVMM |
| IMO # | |
| Vessel Name | CMA CGM GEORGIA |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | CNSHA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 4006 KG |
| Weight in KG | 4,006 KG |
| Quantity | 220 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CMAU6335876 |
| Commodity Description |
PEBBLES PEBBLES BROKEN STONE |
| Shipper Name | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI |
|---|---|
| Address Line 1 | ANGONGS LONG PAO JIE DAO DONG GOU Z |
| Address Line 2 | HONG XIN SHE QU DONG HONG LU 38HAO |
| City | NAN JING |
| State Province | JI |
| Zip Code | 211514 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI |
|---|---|
| Address Line 1 | ANGONGS C/O FBA 6120 CLINKER DRIVE, |
| City | JURUPA VALLEY |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92509 |
| Country Code | US |
| Container Number | CMAU6335876 |
|---|---|
| Seal Number 1 | J0339888 |
| Seal Number 1 | J0339888 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | PEBBLES PEBBLES BROKEN STONE |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 287 | 2026-05-21 |
| Oakland, California | 10 | 2026-05-04 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2026-04-21 |
| Long Beach, California | 2 | 2025-04-29 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 301 | 2026-05-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nanjing Yishizhiming Shangmao Youxi that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | ANGONGSI C O FBA5990 N CAJON BLVD SAN BERNARDINO CA 92407 US | 2026-03-04 | 103 |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | ANGONGSILONG PAO JIE DAO DONG GOU Z HONG XIN SHE QU DONG HONG LU 38HAO NAN JING 211514 CN | 2026-03-04 | 89 |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | 2026-01-07 | 66 | |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | 2026-05-21 | 17 | |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | 2026-05-08 | 16 | |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | 2026-05-21 | 11 | |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | 2026-05-21 | 11 | |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | 2026-05-04 | 11 | |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | 2026-02-26 | 8 | |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | 2026-05-08 | 4 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||