There are a total of 151 bills of lading on file for Nanjing Youberham Co.,Ltd between October 28th, 2015 and April 22nd, 2026.
Of those 151 bills of lading, 0 were within the past 30 days and 3 were within the past 90 days.
| Total Records | 151 |
|---|---|
| Shipper Records | 189 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 28th, 2015 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 0 |
| Records in Last 90 Days | 3 |
| Records in the Past Year | 20 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NANJING YOUBERHAM CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 16 companies associated with Nanjing Youberham Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 16 companies associated with Nanjing Youberham Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| KITH RETAIL LLC | Jun 2025 | 620 | 59 |
| KITH LOGISTICS, LLC | May 2026 | 173 | 22 |
| JIANT SOLUTIONS LLC | Mar 2026 | 365 | 7 |
| VANDAL COLLECTIVE | Apr 2025 | 62 | 4 |
| KITH ONLINE | Sep 2021 | 52 | 4 |
| TEDDY FRESH | Feb 2026 | 230 | 3 |
| SIKSILK LLC | Mar 2022 | 68 | 3 |
| KDC | May 2026 | 87 | 2 |
| Jan 2022 | 4 | 2 | |
| Feb 2025 | 5 | 2 | |
| Sep 2024 | 2 | 2 | |
| Nov 2022 | 5 | 1 | |
| OMLOG (USA), INC. | May 2026 | 549 | 1 |
| Apr 2025 | 7 | 1 | |
| Sep 2025 | 1 | 1 | |
| Aug 2023 | 4 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Nanjing Youberham Co.,Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| NANJING YHC IMPORT AND EXPORT CO. | Dec 2025 | 383 | 0 |
| NANJING YIHAN TRADE CO., LTD | May 2026 | 178 | 28 |
| NANJING YIHEDA TEXTILE CO.,LTD | May 2026 | 504 | 24 |
| NANJING YIKOU DATA TECHNOLOGY CO., LTD. | Jan 2026 | 66 | 0 |
| NANJING YINDE INTERNATIONAL TRADING CO., LTD. | May 2026 | 97 | 12 |
| NANJING YIRONGXIN TRADING CO., LTD | May 2026 | 79 | 14 |
| NANJING YISHIZHIMING SHANGMAO YOUXI | May 2026 | 301 | 35 |
| NANJING YIXIAO DIANZIKEJI YOUXIAN G | May 2026 | 313 | 23 |
| NANJING YONG LIN RUI KE TRADE CO. | Jul 2025 | 438 | 0 |
| NANJING YONGDI TECHNOLOGY | May 2026 | 207 | 55 |
| NANJING YOUJINFA TRADING | May 2026 | 164 | 55 |
| NANJING YUAN ROUSHENG TRADING CO | Apr 2026 | 64 | 12 |
| NANJING YUCAN IMPORT&EXPORT TRADING | Dec 2024 | 691 | 0 |
| NANJING YUEHAO IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 313 | 18 |
| NANJING YUEJIXIN IMPORT AND EXPORT | Jan 2025 | 126 | 0 |
| NANJING YUESHENG IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 934 | 25 |
| NANJING YUTONG IMPORT AND EXPORT CO | Feb 2026 | 132 | 6 |
| NANJING YUXIAO TRADING CO.,LTD. | Nov 2025 | 212 | 0 |
| NANJING ZELANG MEDICAL TECHNOLOGY C | May 2026 | 238 | 21 |
| NANJING ZHIYI NETWORK TECHNOLOGY CO | May 2026 | 163 | 38 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-02 | HLCUSHA2511BTHQ6 | DFDSRAF0145572 | 603E | House Bill | DFDS | 9406738 | NHAVA SHEVA EXPRESS | 2026-02-28 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 18 CTN | 233 KG | House to House | NANJING YOUBERHAM | KITH LOGISTICS, LLC | MENS SHORT | |
| 2026-02-20 | HLCUSHA2512BOHR1 | DFDSRAF0155628 | 604E | House Bill | DFDS | 9320257 | GEORG MAERSK | 2026-02-19 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 153 CTN | 1,291 KG | House to House | NANJING YOUBERHAM | KITH LOGISTICS, LLC | MENS SHORT /WOMENS SHORT/WOMENS TEE/MENS TEE | |
| 2025-11-27 | HLCUSHA2508BSIY5 | DFDSRAF0046387 | 542E | House Bill | DFDS | 9450442 | FRANKFURT EXPRESS | 2025-11-26 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 29 CTN | 353 KG | Container Yard | NANJING YOUBERHAM | KITH LOGISTICS, LLC | MENS SHORT | |
| 2025-11-20 | HLCUSHA2509BPOW1 | DFDSRAF0057667 | 543E | House Bill | DFDS | 9359040 | GUTHORM MAERSK | 2025-11-19 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 22 CTN | 168 KG | Container Yard | NANJING YOUBERHAM | KITH LOGISTICS, LLC | %POLYESTER MENS TEE | |
| Run Date | 2026-04-10 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-25 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-09 |
| Trade Update Date | 2026-02-13 |
| Master BOL # | HLCUSHA2601CADE7 |
|---|---|
| House BOL # | DFDSRAF0170340 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DFDS |
| Voyage # | 607E |
| IMO # | |
| Vessel Name | NAVIOS CONSTELLATION |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2201 KG |
| Weight in KG | 2,201 KG |
| Quantity | 236 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
HAMU3061180 |
| Commodity Description |
WOMENS PANTMENS SHORTMENS SHIRTMENS PANTMENS JACKETWOMENS TEE |
| Shipper Name | NANJING YOUBERHAM CO LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | RM1402,FLOOR 14,BUILDING2,WEILAN |
| Address Line 3 | ZHIDU,NO.2 HAN ZHONG MEN STREET |
| City | NANJING |
| Country Code | CN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +862584512602 |
| Consignee Name | KITH LOGISTICS, LLC C/O OMLOG USA |
|---|---|
| Address Line 1 | 1000 RAND BLVD |
| Address Line 3 | BUILDING 3 |
| City | PHILLIPSBURG |
| State Province | NJ |
| Zip Code | 08865 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +12015527208 |
| Consignee Name | KITH LOGISTICS, LLC C/O OMLOG USA |
|---|---|
| Address Line 1 | 1000 RAND BLVD |
| Address Line 3 | BUILDING 3 |
| City | PHILLIPSBURG |
| State Province | NJ |
| Zip Code | 08865 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | CARMEN.AMODIO@OMLOG.COM |
| Container Number | HAMU3061180 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK6248029 |
| Seal Number 1 | HLK6248029 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | WOMENS PANTMENS SHORTMENS SHIRTMENS PANTMENS JACKETWOMENS TEE |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 620462 | 00000000 | 0000002201 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 71 | 2026-04-10 |
| Long Beach, California | 47 | 2025-07-24 |
| Los Angeles, California | 22 | 2026-04-23 |
| New York, New York | 10 | 2025-05-12 |
| Seattle, Washington | 1 | 2021-07-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 145 | 2026-04-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 3 | 2024-02-09 |
| Yangshan China (Mainland) | 1 | 2024-02-23 |
| Freeport, Grand Bahama Island Bahamas | 1 | 2023-01-12 |
| Yantian China (Mainland) | 1 | 2016-03-10 |
Below are the top 10 company names and addresses for Nanjing Youberham Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NANJING YOUBERHAM CO.,LTD | FLOOR 7,UNIT 1,BUILDING 1,MO CHOU J IA YUAN, NO.1-1 HAN ZHONG MEN STREET NANJING CN | 2025-09-18 | 9 |
| NANJING YOUBERHAM CO., LTD. | FLOOR 7,UNIT 1,BUILDING 1,MO CHOU J IA YUAN, NO.11 HAN ZHONG MEN STREE NANJING 210017 CN | 2025-02-27 | 29 |
| NANJING YOUBERHAM CO.,LTD | 2024-11-08 | 25 | |
| NANJING YOUBERHAM CO., LTD | 2023-04-05 | 22 | |
| NANJING YOUBERHAM | 2026-03-02 | 7 | |
| NANJING YOUBERHAM CO LTD | 2025-05-12 | 4 | |
| NANJING YOUBERHAM CO., LTD | 2025-03-07 | 4 | |
| NANJING YOUBERHAM CO LTD | 2024-02-23 | 3 | |
| NANJING YOUBERHAM CO.,LTD. | 2023-08-22 | 3 | |
| NANJING YOUBERHAM CO.,LTD. | 2019-06-27 | 3 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Nanjing Youberham Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-23 | 4 | |
| 2026-03-02 | 16 | |
| 2023-04-05 | 22 |
Below are the top 2 email addresses on file for Nanjing Youberham Co.,Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-03-02 | 16 | |
| 2023-04-05 | 22 |