There are a total of 1,201 bills of lading on file for Ningbo Cstar Imprint E-Commerce Co. between May 12th, 2023 and May 22nd, 2026.
Of those 1,201 bills of lading, 24 were within the past 30 days and 84 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,201 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,202 |
| Consignee Records | 2 |
| Notify Party Records | 2 |
| First Shipment on File | May 12th, 2023 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 24 |
| Records in Last 90 Days | 84 |
| Records in the Past Year | 387 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Ningbo Cstar Imprint E-Commerce Co., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Ningbo Cstar Imprint E-Commerce Co. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TEKWELD | May 2026 | 1,174 | 179 |
| ARIEL PREMIUM SUPPLY, INC. | May 2026 | 5,915 | 176 |
| POSITIVE PROMOTIONS | May 2026 | 1,334 | 137 |
| AAKRON RULE CORP. | May 2026 | 2,400 | 83 |
| RJ MANUFACTURING CORP. | May 2026 | 772 | 76 |
| TEKWELD EILEEN ECKHARDT | Mar 2026 | 127 | 46 |
| BRODER BROS | May 2026 | 7,475 | 46 |
| SNUGZ USA | May 2026 | 2,208 | 44 |
| U S POLY ENTERPRISE INC | May 2026 | 255 | 41 |
| STARLINE USA INC. | May 2026 | 1,258 | 39 |
| THE MAGNET GROUP | Jul 2025 | 597 | 35 |
| SCRIBE OPCO,INC. | May 2026 | 3,352 | 32 |
| CIMPRESS WINDSOR CORPORATION | May 2026 | 321 | 25 |
| LS PROMOTIONS PROMOTIONS | Apr 2026 | 94 | 23 |
| THE GEM GROUP, INC. | May 2026 | 3,508 | 18 |
| TEKWELD MARIA CUEVAS | Sep 2025 | 20 | 18 |
| ST REGIS CANADA LTD | May 2026 | 484 | 16 |
| MARTINEZ GROUP(C O EVANS MANUFACTUR | May 2026 | 83 | 16 |
| DEBCO BAG DISTRIBUTORS ULC | May 2026 | 1,281 | 16 |
| PACIFIC HANDY CUTTER INC. | May 2026 | 1,402 | 14 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Ningbo Cstar Imprint E-Commerce Co.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | EGLV149602550492 | EXDO61N0942407 | 14520 | House Bill | EXDO | 9935387 | EVER MATCH | 2026-05-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 100 CTN | 1,140 KG | House to House | NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE | SCRIBE OPCO INC | USB CABLE HTS: 854442 | |
| 2026-05-22 | MEDUWU565406 | HYSLNNGB05260063 | 038E | House Bill | HYSL | 9785768 | COSCO SHIPPING JASMINE | 2026-05-14 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 350 CTN | 2,265 K | Container Yard | NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE | POSITIVE PROMOTIONS, INC | POSITIVE PROMOTIONS, INC | COOLER BAG FRAGRANCE 420292 330749 |
| 2026-05-22 | COSU6450367550 | HYSLNXMN04260128 | 26006 | House Bill | HYSL | 9949766 | OOCL IRIS | 2026-05-21 | NEWARK, NEW JERSEY | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 852 CTN | 7,962 K | House to House | NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE | JSB TRADING. | JSB TRADING. | BACKPACK PAD HS CODE:630790 KNAPSACK HS CODE:420292 SHOPPING BAG HS CODE:420292 PLASTIC COVER HS CODE:392350 EVA BOX HS CODE:392310 |
| 2026-05-19 | ZIMUNGB20828044 | SXCONBOE26030900 | GE614 | House Bill | SXCO | 9967316 | MANZANILLO BRIDGE | 2026-05-17 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,508 CTN | 15,345 KG | Pier to Pier | NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE | RJ MANUFACTURING CORP. | NOTEBOOK FOLDABLE FAN NON WOVEN BAG PO#XXXXX 1/M23531/M24341/M24403 | |
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-23 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-24 |
| Trade Update Date | 2026-04-07 |
| Master BOL # | HLCUNG12603BJTZ9 |
|---|---|
| House BOL # | HYSLNNGB04260417 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | HYSL |
| Voyage # | 614E |
| IMO # | |
| Vessel Name | MAERSK SHAMS |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 9949 K |
| Weight in KG | 9,949 KG |
| Quantity | 1376 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
SEGU5835824 |
| Commodity Description |
BAMBOO BOARD WITH LID PLASTIC COVER COOLER BAG 441911 392350 420292 |
| Shipper Name | NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE |
|---|---|
| Address Line 1 | CO.,LTD B46,BUILDING B,INDUSTRIAL |
| Address Line 2 | BLOCK,QIAOTOUHU STREET,NINGHAI |
| Address Line 3 | COUNTY,NINGBO CITY,ZHEJIANG 315611 |
| Consignee Name | POSITIVE PROMOTIONS,INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 15 GILPIN AVENUE |
| Address Line 2 | HAUPPAUGE, NY 11788 USA |
| Notify Party Name | POSITIVE PROMOTIONS,INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 15 GILPIN AVENUE |
| Address Line 2 | HAUPPAUGE, NY 11788 USA |
| Container Number | SEGU5835824 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK4106098 |
| Seal Number 1 | HLK4106098 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | BAMBOO BOARD WITH LID PLASTIC COVER COOLER BAG 441911 392350 420292 |
| Marks and Numbers 1 | ITEM : DESCRIPTION: QTY CARTON: PCS CTN PO DATEOF MFG: C NO OF MADE IN CHINA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 520 | 2026-05-22 |
| Long Beach, California | 281 | 2026-05-22 |
| Los Angeles, California | 133 | 2026-05-23 |
| Tacoma, Washington | 84 | 2026-05-18 |
| New York, New York | 43 | 2026-03-17 |
| Charleston, South Carolina | 36 | 2026-04-02 |
| Seattle, Washington | 31 | 2026-01-08 |
| Savannah, Georgia | 23 | 2026-04-02 |
| Boston, Massachusetts | 18 | 2026-05-19 |
| Tampa, Florida | 16 | 2026-04-08 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 889 | 2026-05-22 |
| Yantian China (Mainland) | 119 | 2026-05-23 |
| Xiamen China (Mainland) | 82 | 2026-05-22 |
| Pusan South Korea | 67 | 2026-04-02 |
| Shanghai China (Mainland) | 23 | 2026-05-15 |
| Hong Kong Hong Kong | 7 | 2026-01-07 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 4 | 2026-01-17 |
| Colon Panama | 2 | 2026-02-28 |
| Vancouver, BC Canada | 2 | 2025-04-09 |
| Shekou China (Mainland) | 2 | 2025-01-07 |
Below are the top 10 company names and addresses for Ningbo Cstar Imprint E-Commerce Co. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | B46,BUILDING B,INDUSTRIAL BLOCK,QIAOTOUHU STREET NINGBO, ZHEJIANG 315611 CN | 2025-09-30 | 151 |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | B46,BUILDING B,INDUSTRIAL BLOCK,QIA OTOUHU STREET,N,NINGBO CITY,CN | 2025-10-02 | 67 |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | 2025-09-27 | 34 | |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | 2025-06-09 | 25 | |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | 2025-07-28 | 18 | |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | 2025-07-12 | 15 | |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | 2025-09-27 | 13 | |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | 2025-09-22 | 8 | |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | 2025-08-21 | 7 | |
| NINGBO CSTAR IMPRINT E-COMMERCE CO. | 2025-09-19 | 6 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Ningbo Cstar Imprint E-Commerce Co.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-11 | 9 |
Below are the top 1 email addresses on file for Ningbo Cstar Imprint E-Commerce Co.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-09-10 | 3 |