There are a total of 68 bills of lading on file for Stratavaew Cznsang Inc between October 13th, 2025 and May 21st, 2026.
Of those 68 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 21 were within the past 90 days.
| Total Records | 68 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 68 |
| Notify Party Records | 47 |
| First Shipment on File | Oct 13th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 21 |
| Records in the Past Year | 68 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for STRATAVAEW CZNSANG INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Stratavaew Cznsang Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Stratavaew Cznsang Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WUXI LINGYUE PRECISION TECHNOLOGY C | May 2026 | 24 | 10 |
| LONGSAIL SUPPLY CHAIN CO.,LTD. | May 2026 | 18,962 | 9 |
| YUNFU WEIBAO STONE CO., LTD | Jan 2026 | 207 | 6 |
| TAKRISING MANUFACTORY CO., LTD. | May 2026 | 205 | 5 |
| HONGKONG HAI XIANG IMPORT AND EXPOR | May 2026 | 44 | 5 |
| ANHUI CHANGFENG TRADING CO., LTD | Apr 2026 | 578 | 5 |
| ZF( ZHONGFU )INTERNATIONAL TRADING | May 2026 | 33 | 3 |
| XIAMEN YUSHI IMPORT AND EXPORT | Apr 2026 | 26 | 3 |
| SHENZHEN YITE TRADING | May 2026 | 401 | 3 |
| CREATIVE FURNISHING LTD. | Feb 2026 | 19 | 3 |
| SHENZHEN ENJOY INFLATABLES | May 2026 | 60 | 2 |
| May 2026 | 8 | 1 | |
| SHENZHEN ZHIGOU CLOUD LIVING TECHNO | May 2026 | 46 | 1 |
| SHENZHEN DANTFUL INTERNATIONAL LOGI | Apr 2026 | 48 | 1 |
| SHENZHEN CHUANGGONG IMP&EXP CO.,LTD | Mar 2026 | 890 | 1 |
| QUANZHOU HUAJUN SPORTING GOODS CO. | Feb 2026 | 71 | 1 |
| QINGDAO RONGYUN INTERNATIONAL TRADE | May 2026 | 146 | 1 |
| QINGDAO BAREFOOT CONSTRUCTION MATER | May 2026 | 276 | 1 |
| NINGBO YEKEA HOME ARTICLES CO.,LTD | May 2026 | 585 | 1 |
| NINGBO X-H SUPPLY CHAIN MANAGEMENT | May 2026 | 68,906 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Stratavaew Cznsang Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| STRANGELUCK LLC | Aug 2024 | 475 | 0 |
| STRAPACK (THAILAND) CORP.,LTD. | May 2026 | 473 | 7 |
| STRAPACK INC. | May 2026 | 951 | 11 |
| STRATA FURNITURE, INC. | Nov 2025 | 401 | 0 |
| STRATA GEOSYSTEMS (INDIA) PVT. LTD | May 2026 | 438 | 18 |
| STRATA SYSTEMS, INCORPORATED | Mar 2025 | 320 | 0 |
| STRATACACHE WAREHOUSE TROTWOOD | Apr 2026 | 194 | 4 |
| STRATASOURCE, LLC | May 2024 | 230 | 0 |
| STRATASPHERE TRADERS INC | May 2026 | 69 | 59 |
| STRATASYS INC | May 2026 | 1,623 | 28 |
| STRATEGIC BRANDS, INC. | May 2026 | 390 | 5 |
| STRATEGIC BUSINESS GROUP | May 2026 | 200 | 5 |
| STRATEGIC CONTRACT BRANDS INC | Dec 2022 | 207 | 0 |
| STRATEGIC DISTRIBUTION LP | Jan 2025 | 1,993 | 0 |
| STRATEGIC EDGE IMPORTS LLC | May 2026 | 305 | 2 |
| STRATEGIC FOODS INTERNATIONAL CO. | May 2026 | 939 | 44 |
| STRATEGIC GLOBAL SOURCING LLC | May 2026 | 4,442 | 11 |
| STRATEGIC INTERNATIONAL BUSINESS SAS | Aug 2025 | 99 | 0 |
| STRATEGIC PARTS SOURCING | May 2026 | 61 | 8 |
| STRATEGIC SALES PARTNERS, LLC | May 2025 | 3,763 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-18 | EGLV142600714091 | LSDASHA26041354 | 1215 | House Bill | LSDA | 9595450 | EVER LASTING | 2026-05-16 | OAKLAND, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 21 PKG | 12,292 KG | WUXI LINGYUE PRECISION TECHNOLOGY C | STRATAVAEW CZNSANG INC | STRATAVAEW CZNSANG INC | SILICONE PLUG | |
| 2026-05-18 | EGLV142600714091 | 1215E | Master Bill | EGLV | 9595450 | EVER LASTING | 2026-05-16 | OAKLAND, CALIFORNIA | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 21 PKG | 12,292 K | LONGSAIL SUPPLY CHAIN | STRATAVAEW CZNSANG INC | STRATAVAEW CZNSANG INC | SILICONE PLUG SILICONE PLUG @ XXXXXXXXX PROVINCE, P.R. CHINA ZIP CODE 518022 TEL 0755-25101036 FAX 0755-25124171 TAX/VAT NO. 914... | ||
| 2026-05-16 | EGLV142651236200 | MLILMSH26041225 | 1217E | House Bill | MLIL | 9595462 | EVER LEADING | 2026-05-15 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 48 PKG | 41,286 KG | House to House | ZHEJIANG SANHANG ELEVATOR TECHNOLOG | STRATAVAEW CZNSANG INC | STRATAVAEW CZNSANG INC | GUIDE RAIL |
| 2026-04-25 | EGLV142600713477 | LSDASHA26031193 | 1214 | House Bill | LSDA | 9604110 | EVER LEGION | 2026-04-24 | OAKLAND, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 21 PKG | 12,292 KG | WUXI LINGYUE PRECISION TECHNOLOGY C | STRATAVAEW CZNSANG INC | STRATAVAEW CZNSANG INC | SILICONE PLUG | |
| Run Date | 2026-05-22 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-21 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-21 |
| Trade Update Date | 2026-04-16 |
| Master BOL # | EGLV142601001501 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Master Bill |
| Carrier Code | EGLV |
| Voyage # | 1217E |
| IMO # | 9595462 |
| Vessel Name | EVER LEADING |
| Vessel Country | GB |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) (57037) |
| Port of Unlading | OAKLAND, CALIFORNIA (2811) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 12292 K |
| Weight in KG | 12,292 KG |
| Quantity | 21 PKG |
| Volume | 53 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
FFAU5170487 |
| Commodity Description |
SILICONE PLUG SILICONE PLUG @ XXXXXXXXX PROVINCE, P.R. CHINA ZIP CODE 518022 TEL 0755-25101036 FAX 0755-25124171 TAX/VAT NO. 91440300MA5GE6W4XE |
| Shipper Name | LONGSAIL SUPPLY CHAIN CO.,LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | 01A, 6TH FLOOR, T2, RUNHONG |
| Address Line 2 | BUILDING, NO. 75 MEIYUAN |
| Address Line 3 | ROAD, SUNXI COMMUNITY, |
| Address Line 4 | SUNGANG SUB-DISTRICT, LUOHU |
| Consignee Name | STRATAVAEW CZNSANG INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 7733 FORSYTH BLVD STE 2100 |
| Address Line 2 | CLAYTON, MO 63105 |
| Address Line 3 | STRATAVAEWINC@OUTLOOK.COM |
| Address Line 4 | TEL:865-378-3876 |
| Notify Party Name | STRATAVAEW CZNSANG INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 7733 FORSYTH BLVD STE 2100 |
| Address Line 2 | CLAYTON, MO 63105 |
| Address Line 3 | STRATAVAEWINC@OUTLOOK.COM |
| Address Line 4 | TEL:865-378-3876 |
| Container Number | FFAU5170487 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCPUB2894 |
| Seal Number 1 | EMCPUB2894 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | SILICONE PLUG SILICONE PLUG @ XXXXXXXXX PROVINCE, P.R. CHINA ZIP CODE 518022 TEL 0755-25101036 FAX 0755-25124171 TAX/VAT NO. 91440300MA5GE6W4XE |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M THE SAME THE SAME THE SAME THE SAME THE SAME |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Oakland, California | 20 | 2026-05-22 |
| Long Beach, California | 17 | 2026-02-23 |
| Los Angeles, California | 7 | 2026-05-16 |
| Newark, New Jersey | 7 | 2026-02-13 |
| Savannah, Georgia | 5 | 2026-03-06 |
| Charleston, South Carolina | 3 | 2026-03-02 |
| Seattle, Washington | 3 | 2026-02-09 |
| New York, New York | 3 | 2026-01-14 |
| Port Everglades, Florida | 1 | 2026-03-28 |
| Tampa, Florida | 1 | 2026-01-26 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 32 | 2026-03-06 |
| Shanghai China (Mainland) | 17 | 2026-05-22 |
| Yangshan China (Mainland) | 6 | 2026-05-22 |
| Qingdao China (Mainland) | 5 | 2026-03-19 |
| Shekou China (Mainland) | 3 | 2026-02-09 |
| Xiamen China (Mainland) | 2 | 2026-02-11 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2025-12-25 |
| Pusan South Korea | 1 | 2026-03-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Stratavaew Cznsang Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 7733 FORSYTH BLVD STE 2100 CLAYTON, MO 63105 | 2026-05-22 | 31 |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 7733 FORSYTH BLVD STE 2100,CLAYTON, MISSOURI 63105,US | 2026-03-02 | 23 |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 2026-05-16 | 7 | |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 2026-02-23 | 5 | |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 2026-01-26 | 4 | |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 2026-01-26 | 4 | |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 2026-05-16 | 2 | |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 2026-03-28 | 1 | |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 2026-03-28 | 1 | |
| STRATAVAEW CZNSANG INC | 2025-12-25 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Stratavaew Cznsang Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-22 | 10 |
Below are the top 1 email addresses on file for Stratavaew Cznsang Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-22 | 10 |