There are a total of 1,312 bills of lading on file for Strattec Power Access between October 30th, 2012 and May 9th, 2026.
Of those 1,312 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 13 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,312 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 1,432 |
| Notify Party Records | 325 |
| First Shipment on File | Oct 30th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 9th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 13 |
| Records in the Past Year | 91 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for STRATTEC POWER ACCESS.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Strattec Power Access, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Strattec Power Access in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| STRATTEC SECURITY CORPORATION | May 2026 | 6,676 | 123 |
| TAIGENE ELECTRIC MACHINERY CO., LTD | May 2026 | 4,041 | 98 |
| GRAND RAPIDS CONTROLS (QINGDAO) LLC | May 2026 | 681 | 97 |
| WITTE NEJDEK SPOL. S R.O. | May 2026 | 2,065 | 67 |
| TSP SAMCO PRECISION CO., LTD. | Sep 2025 | 156 | 47 |
| HANGZHOU TRANSAILING INDUSTRIAL CO. | May 2026 | 608 | 27 |
| ADVANCED LEADING TECHNOLOGY CO. | May 2026 | 645 | 22 |
| DYNACAST | Jan 2026 | 594 | 19 |
| SPINDEX PRECISION ENGINEERING (SHANGHAI)CO,.LTD | Apr 2026 | 489 | 17 |
| MOLDTRON TECHNOLOGY SUZHOU CO LTD | May 2026 | 253 | 14 |
| TSP SAMCO PRECISION | Apr 2026 | 11 | 7 |
| VAST CHINA CO., LTD. | Aug 2025 | 329 | 5 |
| SUZHOU IBOSS ELECTRIC CO LTD | Apr 2026 | 182 | 2 |
| NINGBO XIANFENG TRADE COMPANY | May 2026 | 91 | 2 |
| HRONOVSKY S.R.O. | May 2026 | 430 | 2 |
| T-SOK CO., LTD | Feb 2026 | 35 | 1 |
| SUZHOU KINGFISH TOOLING CO.,LTD | Apr 2026 | 177 | 1 |
| SHENZHEN XIGUAN TRADING LIMITED | May 2026 | 694 | 1 |
| SHANGHAI HUA AN CONTAINER TRANSPORTATION CORPORATION | Jul 2022 | 24 | 1 |
| Aug 2023 | 1 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Strattec Power Access.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| STRATO TECHNOLOGY SOLUTIONS LLC | May 2026 | 101 | 34 |
| STRATO, INC. | May 2026 | 2,560 | 27 |
| STRATOKIX INC | Mar 2026 | 142 | 16 |
| STRATON TECHNOLOGIES LTD | Apr 2026 | 718 | 254 |
| STRATOS CERAMICOS SLU | Oct 2021 | 119 | 0 |
| STRATOS TRADE LLC | May 2026 | 272 | 113 |
| STRATOVEN INC | Apr 2026 | 192 | 60 |
| STRATTEC | Mar 2026 | 121 | 2 |
| STRATTEC DE MEXICO, S.A. DE C.V. | May 2026 | 1,540 | 72 |
| STRATTEC EL PASO WAREHOUSE | Apr 2026 | 581 | 1 |
| STRATTEC SECURITY CORPORATION | May 2026 | 6,676 | 185 |
| STRATTON HOME | Jun 2022 | 872 | 0 |
| STRATTON HOME DECOR | Feb 2024 | 601 | 0 |
| STRATTON METAL RESOURCES LTD | Mar 2026 | 204 | 1 |
| STRATTON PICTURE AND MIRRORS | Jun 2023 | 467 | 0 |
| STRATUS COMMERCE GROUP INC | Apr 2026 | 70 | 10 |
| STRATUS METALS INC. | Mar 2025 | 206 | 0 |
| STRATUS SOLUTIONS INC | May 2026 | 197 | 146 |
| STRATUS SURFACES | Mar 2024 | 295 | 0 |
| STRATUSLEE INC | Mar 2026 | 108 | 14 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-01 | CMDUQGD2666389 | BANQ1073486110 | 0DBO3 | House Bill | BANQ | 9938339 | PRESIDENT GRANT | 2026-04-30 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | ALL OTHER PEOPLES REPUBLIC OF CHINA PORTS | 180 CTN | 1,046 K | Pier to Pier | GRAND RAPIDS CONTROLS QINGDAO LLC | STRATTEC SECURITY CORPORATION | STRATTEC POWER ACCESS DE MEXICO SDE | CABLE ASSEMBLY REAR CTNS=PLTS SHIPPER NO.: NO WOODEN PACKING MATERIAL IN THIS SHIPMENT |
| 2026-04-18 | HLCUHAM2603ARVK6 | BANQ1073553126 | 615W | House Bill | BANQ | 9314210 | MAERSK TENNESSEE | 2026-04-17 | HOUSTON, TEXAS | BREMERHAVEN GERMANY | 15 CTN | 206 K | House to House | WITTE NEJDEK, SPOL. S R.O. | STRATTEC SECURITY CORPORATION | STRATTEC POWER ACCESS LLC | AUTOMOTIVE PARTS PT SCREW CTNS ON PLT INVOICE: +++NON-STACKABLE CARGO+++ |
| 2026-04-09 | MEDUH6755381 | OCBD229767 | 608A | House Bill | OCBD | 9280861 | MSC PRATITI | 2026-04-08 | NEWARK, NEW JERSEY | HAIFA ISRAEL | 28 CRT | 454 KG | House to House | MIVRAG COLD FORMING TECHNOLOGY LTD | STRATTEC POWER ACCESS LLC | SHAFT HOUSING | |
| 2026-04-02 | CMDUQGD2646629 | BANQ1072933840 | 0DBNX | House Bill | BANQ | 9938341 | PRESIDENT REAGAN | 2026-04-01 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | ALL OTHER PEOPLES REPUBLIC OF CHINA PORTS | 182 CTN | 1,061 K | Pier to Pier | GRAND RAPIDS CONTROLS QINGDAO LLC | STRATTEC SECURITY CORPORATION | STRATTEC POWER ACCESS DE MEXICO SDE | CABLE ASSEMBLY REAR CTNS=PLTS SHIPPER NO.: NO WOODEN PACKING MATERIAL IN THIS SHIPMENT |
| Run Date | 2026-05-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-24 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-09 |
| Trade Update Date | 2026-04-14 |
| Master BOL # | CMDUQGD2735020 |
|---|---|
| House BOL # | BANQ1073787718 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BANQ |
| Voyage # | 0DBO7 |
| IMO # | |
| Vessel Name | PRESIDENT CARTER |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | QINGDAO |
| Foreign Port of Lading | ALL OTHER PEOPLES REPUBLIC OF CHINA PORTS (57000) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 718 K |
| Weight in KG | 718 KG |
| Quantity | 124 CTN |
| Volume | 4 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TGHU9766057 |
| Commodity Description |
CABLE ASSEMBLY REAR 124CTNS=2PLTS SHIPPER NO.: 24836 24837 24814 NO WOODEN PACKING MATERIAL IN THIS SHIPMENT |
| Shipper Name | GRAND RAPIDS CONTROLS QINGDAO LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.600 KUNLUNSHAN ROAD BUILDING 1 |
| Address Line 2 | QINGDAO 266510 CN |
| Consignee Name | STRATTEC SECURITY CORPORATION |
|---|---|
| Address Line 1 | 12170 ROJAS DR STE.E |
| Address Line 2 | EL PASO TX 79936-776 US |
| Notify Party Name | STRATTEC POWER ACCESS DE MEXICO SDE |
|---|---|
| Address Line 1 | RLDECV P3 SPA PJ |
| Address Line 2 | C. PONCIANO ARRIAGA#550 PQE IND LOS |
| Address Line 3 | AZTECAS PLANT 3 STOCKROOM: PJ |
| Address Line 4 | CD. JUAREZ 32679 MX |
| Container Number | TGHU9766057 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M3388977 |
| Seal Number 1 | M3388977 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | CABLE ASSEMBLY REAR 124CTNS=2PLTS SHIPPER NO.: 24836 24837 24814 NO WOODEN PACKING MATERIAL IN THIS SHIPMENT |
| Marks and Numbers 1 | 5926738AC 5926739AB 5931183AA NO MARKS NO MARKS NO MARKS NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 906 | 2026-05-11 |
| Long Beach, California | 277 | 2026-03-16 |
| Houston, Texas | 74 | 2026-04-18 |
| Seattle, Washington | 37 | 2021-09-17 |
| Tacoma, Washington | 14 | 2021-12-07 |
| Galveston, Texas | 3 | 2018-01-01 |
| Newark, New Jersey | 1 | 2026-04-09 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shilong China (Taiwan) | 556 | 2024-07-30 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 175 | 2026-03-16 |
| Shanghai China (Mainland) | 173 | 2024-10-21 |
| Singapore Singapore | 113 | 2023-02-27 |
| Bremerhaven Germany | 59 | 2026-04-18 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 53 | 2026-05-11 |
| Taibei China (Taiwan) | 52 | 2024-12-28 |
| Pusan South Korea | 50 | 2022-12-23 |
| Yantian China (Mainland) | 28 | 2025-10-25 |
| Wilhelmshaven Germany | 11 | 2025-02-12 |
Below are the top 10 company names and addresses for Strattec Power Access that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| STRATTEC POWER ACCESS | 3333 W GOOD HOPE RD MILWAUKEE WI 53209-204 US | 2025-09-01 | 2 |
| STRATTEC POWER ACCESS | KUEHNE & NAGEL WHSE 1325 PENDALE R D SUITE F, ATTENTION: JOSE PORTILLO JESUS VA RELA EL PASO TX 79936 US | 2026-01-09 | 1 |
| STRATTEC POWER ACCESS | 2023-04-21 | 269 | |
| STRATTEC POWER ACCESS | 2018-01-31 | 221 | |
| STRATTEC POWER ACCESS | 2016-07-14 | 115 | |
| STRATTEC POWER ACCESS LLC | 2026-04-18 | 65 | |
| STRATTEC POWER ACCESS | 2022-10-08 | 61 | |
| STRATTEC POWER ACCESS DE MEXICO SDE | 2026-05-11 | 55 | |
| STRATTEC POWER ACCESS, LLC | 2025-10-28 | 54 | |
| STRATTEC POWER ACCESS | 2023-02-27 | 49 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Strattec Power Access.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-01-09 | 1 | |
| 2024-05-27 | 1 | |
| 2020-05-05 | 38 | |
| 2019-10-26 | 14 | |
| 2019-10-26 | 14 | |
| 2018-05-10 | 2 | |
| 2018-01-31 | 207 | |
| 2018-01-31 | 207 | |
| 2017-06-28 | 1 | |
| 2016-04-20 | 25 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||