There are a total of 72 bills of lading on file for Strolee LLC between July 28th, 2021 and April 30th, 2026.
Of those 72 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 8 were within the past 90 days.
| Total Records | 72 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 71 |
| Notify Party Records | 15 |
| First Shipment on File | Jul 28th, 2021 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 30th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 8 |
| Records in the Past Year | 32 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for STROLEE LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 3 companies associated with Strolee LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 3 companies associated with Strolee LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| KUNSHAN LONGTIAN TRADE CO., LTD | May 2026 | 415 | 71 |
| Nov 2024 | 1 | 1 | |
| Apr 2026 | 2 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Strolee LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| STRIVE PHARMACEUTICALS INC. | May 2026 | 214 | 8 |
| STRIVE SHIPPING SERVICES PVT LTD | May 2026 | 664 | 22 |
| STRIVECORE INC | May 2026 | 276 | 107 |
| STRIVECTIN OPERATING COMPANY | Feb 2026 | 908 | 0 |
| STRIVEFORGE SOLUTIONS INC. | May 2026 | 826 | 49 |
| STRIX | Feb 2026 | 4,459 | 2 |
| STRIX, LLC. TBI BROKERS, INC. | Jul 2025 | 74 | 0 |
| STRIX, TBI BROKERS,INC | May 2026 | 109 | 52 |
| STROHMEYER & ARPECO | Aug 2024 | 999 | 0 |
| STROJMETAL ALUMINIUM FORGING GMBH | May 2026 | 557 | 17 |
| STROM HOLDINGS LLC | Mar 2026 | 206 | 2 |
| STROM MFG.INC. | Apr 2026 | 481 | 4 |
| STROMBERG CARLSON PRODUCTS INC | May 2026 | 477 | 1 |
| STROMSHOLMEN AB | May 2026 | 933 | 13 |
| STRON INC. | Jan 2026 | 251 | 0 |
| STRON USA INC. | May 2026 | 157 | 6 |
| STRONA INDUSTRIAL INC | May 2026 | 239 | 1 |
| STRONG AMERICA LIMITED | May 2026 | 1,347 | 5 |
| STRONG AND PROSPEROUS TRADING INC | Mar 2024 | 74 | 0 |
| STRONG CHUNG CO., LTD. | May 2026 | 216 | 5 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-17 | COSU6446308940 | CHSL545658795PVG | 004E | House Bill | CHSL | 9949730 | OOCL DAFFODIL | 2026-04-16 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 871 PKG | 6,024 KG | House to House | KUNSHAN LONGTIAN TRADE | STROLEE LLC | STABLE CARGO STROLLER SPARE PARTS GROUP BULLET | |
| 2026-03-25 | CMDUCHN3134275 | AMZDCN26GACJITKN | 0GVM6 | House Bill | AMZD | 9351127 | CMA CGM GEORGIA | 2026-03-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 540 CTN | 7,533 KG | Pier to Pier | KUNSHAN LONGTIAN TRADE | STROLEE LLC | STROLEE LLC | BABY STROLLER |
| 2026-03-20 | COSU6442582980 | CHSL539952202PVG | 1251E | House Bill | CHSL | 9728954 | THESEUS | 2026-03-19 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,429 PKG | 15,445 KG | House to House | KUNSHAN LONGTIAN TRADE | STROLEE LLC | BABY STROLLER SPARE PARTS STABLE CARGO STROLLER GROUP BULLET | |
| 2026-03-13 | COSU6441697380 | CHSL539461015PVG | 1250E | House Bill | CHSL | 9850537 | EVER FOCUS | 2026-03-12 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,750 PKG | 11,900 KG | House to House | KUNSHAN LONGTIAN TRADE | STROLEE LLC | STABLE CARGO STROLLER GROUP BULLET | |
| Run Date | 2026-04-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-26 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-28 |
| Trade Update Date | 2026-03-20 |
| Master BOL # | COSU6447193700 |
|---|---|
| House BOL # | CHSL546500435PVG |
| Manifest Number | 535645 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CHSL |
| Voyage # | 1258E |
| IMO # | 9850850 |
| Vessel Name | EVER FAVOR |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | SHANGHAI CN |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA (1601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 15429 KG |
| Weight in KG | 15,429 KG |
| Quantity | 1106 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
OOCU7074290 CSNU7697875 |
| Commodity Description |
BABY STROLLER SPARE PARTS GROUP BULLET BABY STROLLER SPARE PARTS GROUP BULLET |
| Shipper Name | KUNSHAN LONGTIAN TRADE CO., LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.177 GANGPU EAST ROAD, ZHANGPU TO |
| City | KUNSHAN |
| State Province | 32 |
| Zip Code | 215321 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | STROLEE LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 480 INTERCHANGE DRIVE, |
| Address Line 2 | DALLAS, NC 28034 USA |
| City | CHARLOTTE |
| State Province | NC |
| Zip Code | 28277 |
| Country Code | US |
| Container Number | OOCU7074290 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CT669845 |
| Seal Number 1 | CT669845 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | BABY STROLLER SPARE PARTS GROUP BULLET |
| Marks and Numbers 1 | N M |
| Container Number | CSNU7697875 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CW125114 |
| Seal Number 1 | CW125114 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | BABY STROLLER SPARE PARTS GROUP BULLET |
| Marks and Numbers 1 | N M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Charleston, South Carolina | 56 | 2026-05-01 |
| Savannah, Georgia | 8 | 2024-11-29 |
| Los Angeles, California | 6 | 2026-03-25 |
| Long Beach, California | 1 | 2025-07-10 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2025-04-14 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 66 | 2026-05-01 |
| Pusan South Korea | 4 | 2026-02-05 |
| Yangshan China (Mainland) | 2 | 2025-03-06 |
Below are the top 10 company names and addresses for Strolee LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| STROLEE LLC | 480 INTERCHANGE DRIVE, DALLAS, NC 28034 USA CHARLOTTE NC 28277 US | 2026-05-01 | 30 |
| STROLEE LLC | 480 INTERCHANGE DRIVE, DALLAS, NC 2 CHARLOTTE NC 28277 US | 2026-03-20 | 7 |
| STROLEE LLC | 2026-03-25 | 6 | |
| STROLEE LLC | 2026-03-25 | 3 | |
| STROLEE LLC | 2025-04-14 | 7 | |
| STROLEE LLC | 2024-11-27 | 5 | |
| STROLEE LLC | 2025-01-11 | 3 | |
| STROLEE LLC | 2024-08-05 | 3 | |
| STROLEE LLC | 2021-10-14 | 2 | |
| STROLEE LLC | 2023-04-04 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||