There are a total of 261 bills of lading on file for Symbia Fulfillment Services Of NEVA between January 22nd, 2019 and May 18th, 2026.
Of those 261 bills of lading, 13 were within the past 30 days and 19 were within the past 90 days.
| Total Records | 261 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 258 |
| Notify Party Records | 97 |
| First Shipment on File | Jan 22nd, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 18th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 13 |
| Records in Last 90 Days | 19 |
| Records in the Past Year | 52 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Symbia Fulfillment Services Of NEVA, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Symbia Fulfillment Services Of NEVA in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WELLEX INDUSTRIES LTD | May 2026 | 407 | 29 |
| RADICAL INTERNATIONAL LTD. | May 2026 | 480 | 26 |
| HONG YOU TOYS CO., LTD | May 2026 | 154 | 24 |
| CREATIVE PRODUCTS MANUFACTURING LTD | Apr 2026 | 151 | 17 |
| NINGBO AOKE OFFICE EQUIPMENT CO. | Apr 2026 | 514 | 8 |
| May 2026 | 8 | 6 | |
| JINHUA JINFENG TOYS CO., LTD | May 2026 | 343 | 6 |
| Nov 2025 | 8 | 5 | |
| AO JIE PLASTIC TOYS FACTORY LTD | May 2026 | 391 | 4 |
| JIAXING REST FURNITURE & APPLIANCE | May 2026 | 1,496 | 3 |
| JDH SOURCING MANAGEMENT LIMITED | Mar 2026 | 408 | 3 |
| INCREDIBLE NOVELTIES INC | May 2026 | 257 | 3 |
| CHANGZHOU ZEHUI MACHINERY CO.,LTD | Apr 2026 | 232 | 3 |
| NINGBO B&B INTERNATIONAL TRADING CO | May 2026 | 1,964 | 2 |
| ID DEVELOPMENT LIMITED | Sep 2025 | 14 | 2 |
| GUANGDONG SHUNDE LITTLE GENERAL BABY PRODUCTS CO LTD | Sep 2025 | 80 | 2 |
| FUJIAN FURNITURE INDUSTRY AND TRADI | Sep 2025 | 953 | 2 |
| DONGGUAN CITY TIANHUA PHOTOELECTRIC | May 2026 | 594 | 2 |
| Jul 2025 | 1 | 1 | |
| RED STAR HOLDINGS LTD. | May 2026 | 295 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Symbia Fulfillment Services Of NEVA.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SYLVAN HORST B.V. | Feb 2026 | 158 | 1 |
| SYLVAN PLACE ENTERPRISES CORP | May 2026 | 610 | 27 |
| SYLVAN SPORT | May 2026 | 180 | 3 |
| SYLVANIX OUTDOOR PRODUCTS, INC. | May 2026 | 652 | 14 |
| SYLVIA HAZELL | Nov 2024 | 106 | 0 |
| SYLVIE | Apr 2026 | 148 | 1 |
| SYLVIN TECHNOLOGIES, INC | Sep 2024 | 109 | 0 |
| SYM -PAC INTERNATIONAL INC | May 2026 | 571 | 9 |
| SYM-AGRO, INC | May 2026 | 166 | 8 |
| SYMACH B.V. | Apr 2026 | 241 | 10 |
| SYMBIO-ONE, LLC | May 2026 | 208 | 20 |
| SYMBIONT LOGISTICS, LLC | May 2026 | 113 | 6 |
| SYMBIOTE STUDIOS LLC | May 2026 | 316 | 12 |
| SYMBOL GIFT INC. | May 2026 | 448 | 4 |
| SYMBOLIC INTERNATIONAL INC. | Apr 2026 | 270 | 2 |
| SYMBOLSINK CO., LTD. | May 2026 | 1,394 | 68 |
| SYMBOTIC | May 2026 | 1,729 | 130 |
| SYMCO INTERNATIONAL, LLC | May 2026 | 241 | 6 |
| SYMCOM INC | Apr 2026 | 589 | 1 |
| SYMETAL ALUMINIUM FOIL INDUSTRY SIN | May 2026 | 1,277 | 20 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-16 | YMJAW226788887 | KFUNA2604280543 | 035E | House Bill | KFUN | 9293818 | CONTI CONQUEST | 2026-05-15 | OAKLAND, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 3,283 CTN | 5,329 KG | House to House | WELLEX INDUSTRIES LIMITED | SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | BAY BROKERAGE INC. | JET PUFFED SCENTED SQUISHI TOY,GUMMY BALLOON DOG,STRETCHI BALLOON DOG HS950300 |
| 2026-05-11 | CMDUNGP3438430 | KFUNA2604541052C | 1216E | House Bill | KFUN | 9604081 | EVER LOGIC | 2026-05-09 | OAKLAND, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,000 CTN | 4,475 KG | Pier to Pier | MEAN AN | SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | PLASTIC TOYS(SQUISHI) |
| 2026-05-11 | CMDUNGP3438430 | KFUNA2604541052E | 1216E | House Bill | KFUN | 9604081 | EVER LOGIC | 2026-05-09 | OAKLAND, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 900 CTN | 1,710 KG | Pier to Pier | SUPERSTAR GIFT & TOYS | SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | PLASTIC TOYS(CHARM TOY DOLL) |
| 2026-05-11 | CMDUNGP3438430 | KFUNA2604541052D | 1216E | House Bill | KFUN | 9604081 | EVER LOGIC | 2026-05-09 | OAKLAND, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 500 CTN | 1,175 KG | Pier to Pier | NATTY BOY TOYS | SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | PLASTIC TOYS(SQUISHI GELZ) |
| Run Date | 2026-05-19 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-17 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-18 |
| Trade Update Date | 2026-04-23 |
| Master BOL # | COSU9506873861 |
|---|---|
| House BOL # | KFUNA2604280799 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | KFUN |
| Voyage # | 1451E |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER MAGIC |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | YANTIAN PT, CN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | OAKLAND, CALIFORNIA (2811) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 5598 KG |
| Weight in KG | 5,598 KG |
| Quantity | 3400 CTN |
| Volume | 43 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
CCLU5269993 |
| Commodity Description |
SOUR PATCH KIDS SQUISHI TOY,GUMMY BALLOON DOGS,STRECHI BALLOON DOGS,KOOL AID SQUISHI TOY HS:950300 |
| Shipper Name | WELLEX INDUSTRIES LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | 10C,PHASE 1,CAMEL PAINT BUILDING, |
| Address Line 2 | NO.62 HOI YUEN ROAD,KWUN TONG, |
| Address Line 3 | HONGKONG HONG KONG |
| Consignee Name | SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA |
|---|---|
| Address Line 1 | 655 WALTHAM WAY, SUITE 104 |
| Address Line 2 | MCCARRAN NV UNITED STATES 89434 |
| Notify Party Name | BAY BROKERAGE INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 100 WALNUT ST CHAMPLAIN NY UNITED |
| Address Line 2 | STATES 12919 |
| Container Number | CCLU5269993 |
|---|---|
| Seal Number 1 | SYA5290155 |
| Seal Number 1 | SYA5290155 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 42G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | SOUR PATCH KIDS SQUISHI TOY,GUMMY BALLOON DOGS,STRECHI BALLOON DOGS,KOOL AID SQUISHI TOY HS:950300 |
| Marks and Numbers 1 | AS ADDRESSED |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Oakland, California | 248 | 2026-05-19 |
| Los Angeles, California | 6 | 2025-11-29 |
| Long Beach, California | 4 | 2025-10-14 |
| Savannah, Georgia | 3 | 2022-09-19 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 134 | 2026-05-19 |
| Ningbo China (Mainland) | 53 | 2026-05-11 |
| Shanghai China (Mainland) | 51 | 2024-04-11 |
| Shekou China (Mainland) | 8 | 2022-08-13 |
| Xiamen China (Mainland) | 5 | 2021-07-14 |
| Yangshan China (Mainland) | 4 | 2022-05-09 |
| Prince Rupert, BC Canada | 2 | 2022-04-29 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2023-10-18 |
| Taibei China (Taiwan) | 1 | 2021-09-06 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2020-08-12 |
Below are the top 10 company names and addresses for Symbia Fulfillment Services Of NEVA that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | 655 WALTHAM WAY, SUITE 104 MCCARRAN NV UNITED STATES 89434 | 2026-05-19 | 65 |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | 655 WALTHAM WAY,MCCARRAN,NV 89434 USA | 2026-02-18 | 8 |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | 2025-06-28 | 2 | |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | 2026-04-18 | 1 | |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | 2025-07-14 | 1 | |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | 2026-04-27 | 1 | |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NV L | 2022-09-19 | 72 | |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVA | 2022-08-06 | 47 | |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NV L | 2022-05-09 | 21 | |
| SYMBIA FULFILLMENT SERVICES OF NEVADA LLC | 2022-03-23 | 5 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Symbia Fulfillment Services Of NEVA.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-27 | 11 | |
| 2026-04-18 | 5 |
Below are the top 2 email addresses on file for Symbia Fulfillment Services Of NEVA.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-11-29 | 1 | |
| 2025-10-20 | 2 |