There are a total of 72 bills of lading on file for Tenfy Technology PTE.Ltd. between April 21st, 2025 and May 21st, 2026.
Of those 72 bills of lading, 8 were within the past 30 days and 22 were within the past 90 days.
| Total Records | 72 |
|---|---|
| Shipper Records | 3 |
| Consignee Records | 1 |
| Notify Party Records | 69 |
| First Shipment on File | Apr 21st, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 8 |
| Records in Last 90 Days | 22 |
| Records in the Past Year | 69 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD..
Below is a Sankey Diagram of the top 7 companies associated with Tenfy Technology PTE.Ltd., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 7 companies associated with Tenfy Technology PTE.Ltd. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HONEYLOVE SCULPTWEAR, INC | May 2026 | 380 | 62 |
| TENFY TECHNOLOGY (VIETNAM) COMPANY LIMITED | May 2026 | 43 | 43 |
| TENFY TECHNOLOGY | May 2026 | 24 | 23 |
| BOMBAS LLC | May 2026 | 2,310 | 6 |
| KNIXWEAR CANADA | May 2026 | 22 | 3 |
| Oct 2025 | 2 | 2 | |
| TENGFEI TECHNOLOGY CO. LTD | May 2026 | 237 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Tenfy Technology PTE.Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| TENDORA INC | May 2026 | 78 | 29 |
| TENEE INDUSTRIAL (HONGKONG) LIMITED | May 2026 | 71 | 3 |
| TENEKECIOGLU ULUSLARARASI DIS TIC | Dec 2024 | 162 | 0 |
| TENEO 3000 S.R.O | Apr 2026 | 94 | 4 |
| TENERE | Apr 2026 | 348 | 1 |
| TENERGY CORPORATION | Apr 2026 | 998 | 3 |
| TENERIAS OMEGA S.A. | Oct 2024 | 405 | 0 |
| TENERIFE INTERNATIONAL TRADING | Feb 2026 | 547 | 1 |
| TENEX GLOBAL LLC | May 2026 | 77 | 4 |
| TENEX JSC | Apr 2026 | 390 | 12 |
| TENG CHANG INC | Dec 2025 | 2,972 | 0 |
| TENG FEI TRADING CO., LTD. | Dec 2022 | 181 | 0 |
| TENG GREAT TRADE INC | Feb 2026 | 134 | 2 |
| TENG HONGDA (SHENZHEN) INTERNATIONAL LOGISTICS CO., LTD | Feb 2024 | 86 | 0 |
| TENG LONG TRADING INC | May 2026 | 116 | 47 |
| TENG-YANG TRADING CO., LTD. | May 2026 | 295 | 11 |
| TENGA CO.,LTD. | May 2026 | 302 | 6 |
| TENGA USA INC. | May 2026 | 177 | 5 |
| TENGAI TRADE INC | Nov 2024 | 129 | 0 |
| TENGCHUANG TRADING LLC | May 2026 | 186 | 25 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-25 | CMDUSGN3156911 | FLXT00003856652A | 1TUIG | House Bill | FLXT | 9867841 | CMA CGM ARCTIC | 2026-05-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 256 CTN | 2,082 KG | Pier to Pier | TENFY TECHNOLOGY (VIETNAM) COMPANY LIMITED | HONEYLOVE SCULPTWEAR, INC | TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD | LIFTWEAR CROSSOVER BRA FLEX LIFTWEAR SILHOUET TE BRA FLEX LIFTWEAR CAMI LIFTWEAR CAMI BODYS UIT LIFTWEAR TANK BODYSUIT HS CODE: ... |
| 2026-05-25 | CMDUSGN3145253 | FLXT00003840484A | 1TUI8 | House Bill | FLXT | 9780861 | CMA CGM T. JEFFERSON | 2026-05-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 509 CTN | 5,763 KG | House to House | TENFY TECHNOLOGY (VIETNAM) COMPANY LIMITED | HONEYLOVE SCULPTWEAR, INC | TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD | LIFTWEAR CROSSOVER BRA FLEX LIFTWEAR SILHOUE TTE BRA FLEX SILHOUETTE BRIEF LIFTWEAR CAMI OPEN-BUST MID-THIGH BODYSUIT HS CODE:62... |
| 2026-05-25 | CMDUSGN3145251 | FLXT00003840527A | 1TUI8 | House Bill | FLXT | 9780861 | CMA CGM T. JEFFERSON | 2026-05-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 473 CTN | 4,007 KG | Pier to Pier | TENFY TECHNOLOGY (VIETNAM) COMPANY LIMITED | HONEYLOVE SCULPTWEAR, INC | TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD | LIFTWEAR CROSSOVER BRA FLEX HS CODE: 621210 |
| 2026-05-25 | CMDUSGN3142453 | FLXT00003840574A | 1TUI4 | House Bill | FLXT | 9860245 | CMA CGM BRAZIL | 2026-05-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | VUNG TAU VIETNAM | 647 CTN | 5,574 KG | Pier to Pier | TENFY TECHNOLOGY (VIETNAM) COMPANY LIMITED | HONEYLOVE SCULPTWEAR, INC | TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD | LIFTWEAR CROSSOVER BRA FLEX HS CODE: 621210 |
| Run Date | 2026-05-26 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-24 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-25 |
| Trade Update Date | 2026-05-05 |
| Master BOL # | MATS3421794000 |
|---|---|
| House BOL # | FLXT00003840739A |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | FLXT |
| Voyage # | 024E |
| IMO # | 9349801 |
| Vessel Name | MATSON WAIKIKI |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | HO CHI MINH, VIET |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2596 KG |
| Weight in KG | 2,596 KG |
| Quantity | 259 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MATU2116280 |
| Commodity Description |
LIFTWEAR CAMI THONG BODYSUIT LIFTWEAR TANK LI FTWEAR TANK BODYSUIT OPEN-BUST MID-THIGH BODY SUIT SOFTFORM BRA HS CODE: 621230,621210 |
| Shipper Name | TENFY TECHNOLOGY (VIETNAM) COMPANY |
|---|---|
| Address Line 1 | LIMITED,LOT B1,B2 TMTC IZ BELONG |
| Address Line 2 | MOC BAI BORDER GATE ECONOMIC ZONE |
| Address Line 3 | THUAN DONG,BEN CAU,TAY NINH,VIETNAM |
| Consignee Name | HONEYLOVE SCULPTWEAR, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 360 E 2ND ST SUITE 703, LOS ANGELES |
| Address Line 2 | CA, UNITED STATES, 90012 |
| Notify Party Name | TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 81 UBI AVENUE 4 #08-24 UB.ONE |
| Address Line 2 | SINGAPORE 408830 |
| Container Number | MATU2116280 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 1587111 |
| Seal Number 1 | 1587111 |
| Equipment Description Code | SL |
| Equipment Description | Container, Steel (Container must be made of steel) |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 2200 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | LIFTWEAR CAMI THONG BODYSUIT LIFTWEAR TANK LI FTWEAR TANK BODYSUIT OPEN-BUST MID-THIGH BODY SUIT SOFTFORM BRA HS CODE: 621230,621210 |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 51 | 2026-05-04 |
| Los Angeles, California | 13 | 2026-05-05 |
| Newark, New Jersey | 5 | 2026-05-14 |
| Tacoma, Washington | 3 | 2026-05-23 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Vung Tau Vietnam | 30 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 30 | 2026-02-10 |
| Thanh Pho Ho Chi Minh Vietnam | 7 | 2026-04-20 |
| Pusan South Korea | 2 | 2026-05-16 |
| Tan Cang Vietnam | 2 | 2026-01-23 |
| All Other Viet Nam Ports | 1 | 2026-03-30 |
Below are the top 6 company names and addresses for Tenfy Technology PTE.Ltd. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD. | 81 UBI AVENUE 4 #08-24 UB.ONE, SINGAPORE 408830 | 2026-05-14 | 34 |
| TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD. | 81 UBI AVENUE 4 08-24 UB.ONE, SINGAPORE SG | 2026-05-23 | 2 |
| TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD | 2026-05-05 | 30 | |
| TENFY TECHNOLOGY PTE. LTD | 2025-07-07 | 4 | |
| TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD | 2026-03-30 | 1 | |
| TENFY TECHNOLOGY PTE.LTD | 2026-05-11 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||