There are a total of 157 bills of lading on file for Weihai Changxin Garment Co., Ltd between November 2nd, 2012 and May 17th, 2026.
Of those 157 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 11 were within the past 90 days.
| Total Records | 157 |
|---|---|
| Shipper Records | 157 |
| Consignee Records | 1 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Nov 2nd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 17th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 11 |
| Records in the Past Year | 42 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO., LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 1 companies associated with Weihai Changxin Garment Co., Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 1 companies associated with Weihai Changxin Garment Co., Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| INDITEX S.A. | May 2026 | 6,718 | 132 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Weihai Changxin Garment Co., Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| WEIHAI BANGDE COOLING SYSTEM CO.,LTD | May 2026 | 1,981 | 82 |
| WEIHAI BAOXIANG IMP AND EXP CO.,LTD. | May 2025 | 166 | 0 |
| WEIHAI BESFASHION CO. LTD | May 2026 | 214 | 9 |
| WEIHAI BEST ARTS AND CRAFTS CO.,LTD | May 2026 | 167 | 4 |
| WEIHAI BETHEL AUTOMOTIVE SAFETY | May 2026 | 109 | 9 |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | Apr 2026 | 271 | 3 |
| WEIHAI BOAT OUTDOOR CO., LTD | Mar 2022 | 104 | 0 |
| WEIHAI BRIGHTLINENS CREATIVE HOMETE | May 2026 | 148 | 13 |
| WEIHAI CECHIC TEXTILES AND GARMENTS | May 2026 | 716 | 4 |
| WEIHAI CHAMPION IM& EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 413 | 13 |
| WEIHAI CHENGBO TECHNOLOGY CO., LTD | Apr 2026 | 207 | 2 |
| WEIHAI CITY FEIXIANG TEXTILE INC | Oct 2022 | 275 | 0 |
| WEIHAI CO.,LTD | Feb 2025 | 202 | 0 |
| WEIHAI CREDITFAN VENTILATOR CO.,LTD | May 2026 | 302 | 9 |
| WEIHAI DAEWOO ELECTRONICS CO., LTD | Apr 2026 | 750 | 4 |
| WEIHAI DANLIN WOODEN PRODUCTS CO. | Feb 2026 | 336 | 0 |
| WEIHAI DEEP IN TRADING CO.,LTD | Jan 2026 | 161 | 0 |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO. | May 2026 | 440 | 5 |
| WEIHAI DIHUALI IMPORT & EXPORT CO | Aug 2023 | 167 | 0 |
| WEIHAI DUKE PRECISION CO.,LTD | May 2026 | 136 | 7 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-04 | MATS5753074006 | BANQ1073880233 | 015E | House Bill | BANQ | 9302578 | MATSON MAGNOLIA | 2026-05-03 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 177 CTN | 2,112 K | Pier to Pier | WEIHAI CHANGXIN GARMENT | INDITEX S.A. | INDITEX S.A. | CHILDREN SWEATER SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA XXXXXXXXXX BY SEA THEN TO ES BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND EXPRESS |
| 2026-04-29 | MATS2384606007 | BANQ1073606446 | 072E | House Bill | BANQ | 9719068 | KAIMANA HILA | 2026-04-28 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 76 CTN | 1,417 K | WEIHAI CHANGXIN GARMENT | INDITEX S.A. | INDITEX S.A. | MEN'S KNITTED T-SHIRT %RECYCLED POLYESTER MEN'S KNITTED VEST %COTTON SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA LONG BEACH BY SEA THEN TO S... | |
| 2026-04-29 | MATS2384606058 | BANQ1073606608 | 072E | House Bill | BANQ | 9719068 | KAIMANA HILA | 2026-04-28 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 28 CTN | 424 K | WEIHAI CHANGXIN GARMENT | INDITEX S.A. | INDITEX S.A. | % POLYAMIDE % ELASTANE SOCKS SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA LONG BEACH BY SEA THEN TO SPAIN BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND... | |
| 2026-04-29 | MATS2384606105 | BANQ1072120610 | 072E | House Bill | BANQ | 9719068 | KAIMANA HILA | 2026-04-28 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 131 CTN | 1,551 K | WEIHAI CHANGXIN GARMENT | INDITEX S.A. | INDITEX S.A. | CHILDREN SWEATER SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA LONG BEACH BY SEA THEN TO SPAIN BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND EXPRESS | |
| Run Date | 2026-05-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-03 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-17 |
| Trade Update Date | 2026-05-03 |
| Master BOL # | MATS4137044003 |
|---|---|
| House BOL # | BANQ1074206058 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BANQ |
| Voyage # | 072E |
| IMO # | |
| Vessel Name | MATSONIA |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1650 K |
| Weight in KG | 1,650 KG |
| Quantity | 423 CTN |
| Volume | 38 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MATU4662021 |
| Commodity Description |
BRAIDED HAT SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA XXXXXXXXXX BY SEA THEN TO ES BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND EXPRESS |
| Shipper Name | WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ZAOXITAI VILLAGE,HUANCUI PROVINCIA |
| Address Line 2 | TOURIST RESORT |
| Address Line 3 | WEIHAI 264200 CN |
| Consignee Name | INDITEX S.A. |
|---|---|
| Address Line 1 | POLIGONO INDUSTRIAL SA PARCELA 79 B |
| Address Line 2 | ARTEIXO SANTIAGO 15142 ES |
| Notify Party Name | INDITEX S.A. |
|---|---|
| Address Line 1 | POLIGONO INDUSTRIAL SA PARCELA 79 B |
| Address Line 2 | ARTEIXO SANTIAGO 15142 ES |
| Container Number | MATU4662021 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 1700364 |
| Seal Number 1 | 1700364 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 9500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | BRAIDED HAT SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA XXXXXXXXXX BY SEA THEN TO ES BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND EXPRESS |
| Marks and Numbers 1 | 1073987798 NO MARKS NO MARKS NO MARKS NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 147 | 2026-05-18 |
| Newark, New Jersey | 4 | 2019-08-03 |
| Los Angeles, California | 4 | 2018-09-13 |
| Miami, Florida | 1 | 2019-09-20 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2019-07-31 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 136 | 2026-05-18 |
| Qingdao China (Mainland) | 19 | 2019-08-03 |
| All Other Singapore Ports | 1 | 2019-09-20 |
| Singapore Singapore | 1 | 2017-09-06 |
Below are the top 10 company names and addresses for Weihai Changxin Garment Co., Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO., LTD | ZAOXITAI VILLAGE,HUANCUI PROVINCIA TOURIST RESORT WEIHAI 264200 CN | 2025-10-06 | 98 |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT | ZAOXITAI VILLAGE,HUANCUI PROVINCIA TOURIST RESORT WEIHAI 264200 CN | 2026-05-18 | 33 |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO.,LTD. | 2024-08-13 | 5 | |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO LTD | 2018-09-13 | 2 | |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENTS CO.,LTD | 2012-11-27 | 2 | |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENTS CO.,LTD | 2013-09-18 | 2 | |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO.,LTD. | 2017-09-06 | 2 | |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO.,LTD. | 2020-06-24 | 2 | |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO.,LTD | 2014-08-22 | 2 | |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO.,LTD. | 2018-02-21 | 1 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Weihai Changxin Garment Co., Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-08-13 | 5 | |
| 2013-08-08 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||