There are a total of 1,656 bills of lading on file for Combined Fabrics Ltd between October 22nd, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 1,656 bills of lading, 9 were within the past 30 days and 19 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,656 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,738 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 22nd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 9 |
| Records in Last 90 Days | 19 |
| Records in the Past Year | 205 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for COMBINED FABRICS LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 14 companies associated with Combined Fabrics Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 14 companies associated with Combined Fabrics Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| LEVI STRAUSS & CO. | May 2026 | 63,240 | 684 |
| LEVI STRAUSS DE MEXICO SA DE CV | May 2026 | 4,806 | 170 |
| LEVI STRAUSS & CO (CA) INC | Sep 2025 | 703 | 113 |
| LEVI STRAUSS & CO. (CANADA) INC. | Feb 2026 | 5,434 | 81 |
| LEVI STRAUSS CHILE LIMITADA | May 2026 | 499 | 41 |
| MILWAUKEE ELECTRIC TOOL CORPORATION | May 2026 | 5,894 | 8 |
| INTERNATIONAL APPAREL MANUFACTURERS | Feb 2026 | 168 | 6 |
| QUETICO LLC | May 2026 | 2,173 | 4 |
| LS BATWING PERU SRL | Aug 2024 | 67 | 3 |
| FINISH LINE INC | May 2026 | 1,432 | 2 |
| THE FINISH LINE, INC. | May 2026 | 132 | 1 |
| FALCON IMPORTS INC. | May 2026 | 65 | 1 |
| CENTRIC FASHION LLC | May 2026 | 1,364 | 1 |
| C.H. ROBINSON INTERNATIONAL, INC. | May 2026 | 943,098 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Combined Fabrics Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| COMBILIFT ULC | May 2026 | 6,114 | 230 |
| COMBILIFT USA LLC | May 2026 | 1,125 | 18 |
| COMBIMAR AGEMAR SPA | Aug 2022 | 7,313 | 0 |
| COMBINA GLOBAL INC. | May 2026 | 151 | 3 |
| COMBINATION DOOR WARE INDUSTRIAL CO | May 2026 | 779 | 5 |
| COMBINE INT'L LOGISTICS CO., LTD | May 2026 | 589 | 4 |
| COMBINE THAI FOODS CO.,LTD. | May 2026 | 2,086 | 17 |
| COMBINE WILL IND. CO., LTD. | May 2026 | 835 | 14 |
| COMBINE WILL INDUSTRIAL INDONESIA | May 2026 | 1,285 | 104 |
| COMBINED APPARELS LIMITED | May 2026 | 795 | 13 |
| COMBINED FREIGHT INTERNATIONAL | May 2026 | 60,700 | 1,716 |
| COMBINED LOGISTICS PVT LTD | May 2026 | 367 | 26 |
| COMBINED METAL INDUSTRIES INC. | May 2026 | 942 | 44 |
| COMBINED REFRIGERATION RESOURCES, I | May 2026 | 422 | 26 |
| COMBINED TRANSPORT SYSTEMS | May 2026 | 17,742 | 342 |
| COMBIS SPORT ENTERPRISE CO., LTD | Sep 2025 | 492 | 0 |
| COMBO(ZHONGSHAN)MEDICAL EQUIPMENT C | May 2026 | 2,387 | 90 |
| COMCAST CABLE | Apr 2026 | 530 | 1 |
| COMCAST CABLE COMMUNICATION | Apr 2026 | 431 | 1 |
| COMCO CORPORATION | May 2026 | 577 | 5 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-25 | MAEULSF024944 | 618W | Simple BOL FROB | MAEU | 9786774 | POLAR ECUADOR | 2026-05-23 | NEWARK, NEW JERSEY | TANGIER MOROCCO | 217 PKG | 6,164 LB | Container Yard | COMBINED FABRICS LTD | LEVI STRAUSS CHILE LTD | AGENCIA DE ADUANAS BROWNE LTDA | WOMENS 95 COTTON 05 ELASTANE KNITTED TANK TOP WOMENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK TEE S HIRT MENS 100 COTTON KNITTED SS CREW ... | |
| 2026-05-25 | MAEULSE024944 | 618W | Simple BOL FROB | MAEU | 9786774 | POLAR ECUADOR | 2026-05-23 | NEWARK, NEW JERSEY | TANGIER MOROCCO | 912 PKG | 21,837 LB | Container Yard | COMBINED FABRICS LTD | LEVI STRAUSS CHILE LTD | AGENCIA DE ADUANAS BROWNE LTDA | WOMENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK TEE SH IRT WOMENS 97 COTTON 03 ELASTANE KNITTED SS O PEN SHIRT MENS 100 COTTON KNITTED SS... | |
| 2026-05-23 | MAEU267575726 | WCPLWWPK2621462 | 614W | House Bill | WCPL | 9348649 | MAERSK ATLANTA | 2026-05-22 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | SALALAH OMAN | 1,360 CTN | 8,642 KG | Container Yard | COMBINED FABRICS LTD | GARMENTS (PULLOVER HOOD, CREW NECK TEE SHIRT) | ||
| 2026-05-23 | MAEU267575394 | WCPLWWPK2621461 | 614W | House Bill | WCPL | 9348649 | MAERSK ATLANTA | 2026-05-22 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | SALALAH OMAN | 14,220 CTN | 38,382 KG | Container Yard | COMBINED FABRICS LTD | GARMENTS (TEE SHIRT, PULLOVER HOOD) | ||
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-22 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-23 |
| Trade Update Date | 2026-05-03 |
| Master BOL # | MAEULSA171179 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Simple BOL FROB |
| Carrier Code | MAEU |
| Voyage # | 618W |
| IMO # | 9786774 |
| Vessel Name | POLAR ECUADOR |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | PORT QASIM |
| Foreign Port of Lading | TANGIER MOROCCO (71425) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 10580 LB |
| Weight in KG | 4,799 KG |
| Quantity | 405 PKG |
| Volume | 1081 CF |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
CAAU9005487 |
| Commodity Description |
WOMENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK TEE SH IRT MENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK TEE SHIRT MENS 100 COTTON KNITTED LS CREW NECK T EE SHIRT MENS 100 COTTON KNITTED LS SWEAT SHI RT MENS 100 COTTON KNITTED LS PULL OVER HOOD WOMENS 95 COTTON 05 ELASTANE KNITTED TANK TO P WOMENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK TEE |
| Shipper Name | COMBINED FABRICS LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ATTA BUKSH ROAD (OFF BANK STOP) 17K |
| City | LAHORE |
| State Province | NA |
| Zip Code | 54001 |
| Country Code | PK |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 9242111111116 |
| Shipper Name | COMBINED FABRICS LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ATTA BUKSH ROAD (OFF BANK STOP) 17K |
| City | LAHORE |
| State Province | NA |
| Zip Code | 54001 |
| Country Code | PK |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | SHAFAQAT@COMBINEDFABRICS. |
| Consignee Name | LEVI STRAUSS COLOMBIA SAS |
|---|---|
| Address Line 1 | NIT. 901.778.5009 CALLE 72 NO 44 1 |
| City | ITAGUI |
| State Province | NA |
| Zip Code | 055413 |
| Country Code | CO |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | MBXCOCONTABILIDADLSC@LEVI |
| Consignee Name | LEVI STRAUSS COLOMBIA SAS |
|---|---|
| Address Line 1 | NIT. 901.778.5009 CALLE 72 NO 44 1 |
| City | ITAGUI |
| State Province | NA |
| Zip Code | 055413 |
| Country Code | CO |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 525580087958 |
| Notify Party Name | TRANSINTERCARGO LOGISTICA LTDA |
|---|---|
| Address Line 1 | NIT830.114.2480 COD ACI 888 ADRESS |
| City | BOGOTA |
| State Province | NA |
| Zip Code | 110721 |
| Country Code | CO |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | TESORERIA@TRANSINTERCARGO |
| Notify Party Name | TRANSINTERCARGO LOGISTICA LTDA |
|---|---|
| Address Line 1 | NIT830.114.2480 COD ACI 888 ADRESS |
| City | BOGOTA |
| State Province | NA |
| Zip Code | 110721 |
| Country Code | CO |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 5712242466 |
| Container Number | CAAU9005487 |
|---|---|
| Seal Number 1 | PK0548663 |
| Seal Number 1 | PK0548663 |
| Equipment Description Code | G0 |
| Equipment Description | Opening(s) at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | WOMENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK TEE SH IRT MENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK TEE SHIRT MENS 100 COTTON KNITTED LS CREW NECK T EE SHIRT MENS 100 COTTON KNITTED LS SWEAT SHI RT MENS 100 COTTON KNITTED LS PULL OVER HOOD WOMENS 95 COTTON 05 ELASTANE KNITTED TANK TO P WOMENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK TEE |
| Additional Cargo 1 | SHIRT MENS 100 COTTON KNITTED SS CREW NECK T EE SHIRT HS CODE 6109.1000 HS CODE 6110.2000 P.O NO. STYLE NO. PCS CTNS 2500066202 005IX0 021 629 13 2500066218 005IX0015 629 13 250 0066195 005H00044 519 10 2500066197 005GZ000 2 904 14 2500066198 005GZ0009 904 18 250006 6200 005GZ0011 900 14 2500066212 A06370058 943 18 2500066216 005H00041 865 16 25000662 |
| Additional Cargo 2 | 17 005H00053 943 18 2500066220 A06370189 52 4 10 2500066224 005HV0003 815 18 2500066239 A68870032 523 14 2500066210 0083Q0000 838 49 2500066219 345810062 838 60 2500066213 A3 3810001 418 7 2500066222 A33810000 418 7 2 500066208 005OY0061 629 13 2500066193 005OY0 048 656 13 2500066203 005OY0066 XXXXXXXXXXX 066206 005GV0086 838 13 2500066211 0064G0010 |
| Additional Cargo 3 | 623 9 2500066225 0064G0011 619 9 25000662 01 005H00048 939 18 2500066232 A06370206 41 8 9 2500066238 A06370199 417 9 TOTAL 17378 405 INVOICE NO XXXXXXXXXX GD KPPEEF216492 DATE 11032026 DELIVERY ADDRESS LEVI STRAUSS C OLOMBIA SAS CALLE 72 44 185 ITAGUI55412COLO MBIA TOTAL GROSS WEIGHT KGS 4799 TOTAL NET WEIGHT KGS 4316 FREIGHT COLLECT. |
| Marks and Numbers 1 | LEVI STRAUSS COLOMBIA SAS CALLE 72 44 185 IT AGUI5541 2COLOMBIA |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 610910 | 00095220 | 0000010580 LB |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 998 | 2026-05-20 |
| Los Angeles, California | 182 | 2026-01-14 |
| Miami, Florida | 163 | 2025-02-24 |
| Long Beach, California | 132 | 2026-05-06 |
| Norfolk, Virginia | 84 | 2025-10-24 |
| Savannah, Georgia | 51 | 2026-02-09 |
| New York, New York | 22 | 2026-05-13 |
| Charleston, South Carolina | 20 | 2026-05-23 |
| Oakland, California | 4 | 2013-05-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Port Muhammad Bin Qasim Pakistan | 590 | 2026-01-14 |
| Salalah Oman | 499 | 2026-05-23 |
| Algeciras Spain | 195 | 2025-03-01 |
| Singapore Singapore | 80 | 2021-01-23 |
| Yangshan China (Mainland) | 67 | 2025-09-11 |
| Ningbo China (Mainland) | 43 | 2026-01-14 |
| Hong Kong Hong Kong | 38 | 2026-05-06 |
| Tangier Morocco | 30 | 2026-01-26 |
| Pusan South Korea | 26 | 2025-11-29 |
| Xiamen China (Mainland) | 23 | 2024-03-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for Combined Fabrics Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| COMBINED FABRICS LTD | ATTA BUKSH ROAD (OFF BANK STO P) 17-K.M, FEROZEPUR ROAD, LAH ORE (PAKISTAN) | 2025-10-24 | 413 |
| COMBINED FABRICS LTD | ATTA BUKSH ROAD (OFF BANK STOP) 17-KM, FEROZEPUR ROAD, LAHORE PAKISTAN 9242111111116 | 2025-07-16 | 393 |
| COMBINED FABRICS LTD | 2026-05-20 | 63 | |
| COMBINED FABRICS LTD | 2026-05-20 | 63 | |
| COMBINED FABRICS LTD | 2026-05-23 | 63 | |
| COMBINED FABRICS LTD | 2025-07-09 | 12 | |
| COMBINED FABRICS LTD | 2026-03-04 | 9 | |
| COMBINED FABRICS LTD | 2026-03-04 | 9 | |
| COMBINED FABRICS LTD | 2026-04-17 | 5 | |
| COMBINED FABRICS LTD | 2026-03-18 | 5 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Combined Fabrics Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-13 | 20 | |
| 2024-01-27 | 20 | |
| 2023-04-11 | 2 | |
| 2020-10-23 | 35 | |
| 2020-04-08 | 1 | |
| 2020-02-11 | 221 | |
| 2019-01-31 | 1 | |
| 2018-07-10 | 8 | |
| 2016-01-22 | 7 | |
| 2015-05-15 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||