There are a total of 668 bills of lading on file for Raoping Longxin Handicraft Porcelai between November 29th, 2012 and May 19th, 2026.
Of those 668 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 11 were within the past 90 days.
| Total Records | 668 |
|---|---|
| Shipper Records | 668 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 29th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 11 |
| Records in the Past Year | 108 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI.
Below is a Sankey Diagram of the top 4 companies associated with Raoping Longxin Handicraft Porcelai, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 4 companies associated with Raoping Longxin Handicraft Porcelai in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| BLUE SKY CLAYWORKS INC. | May 2026 | 1,766 | 315 |
| CBOCS DISTRIBUTION, INC | May 2026 | 12,547 | 2 |
| NANTUCKET DISTRIBUTING COMPANY, LLC | Aug 2023 | 25,157 | 1 |
| BEALL'S OUTLET STORES, INC. | May 2026 | 4,553 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Raoping Longxin Handicraft Porcelai.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| RANPAK CORP | May 2026 | 688 | 13 |
| RANSHU INC | May 2026 | 834 | 49 |
| RANSOMES JACOBSEN LTD | May 2026 | 1,442 | 52 |
| RANSON NV | May 2026 | 173 | 5 |
| RANTEC CORPORATION | May 2026 | 1,198 | 31 |
| RANTION TRADING LIMITED | May 2026 | 1,831 | 33 |
| RANUR LOGISTICS LLC | May 2026 | 468 | 13 |
| RANYA WORLDWIDE INC | May 2026 | 406 | 112 |
| RAON TRADING INC | May 2026 | 104 | 19 |
| RAOPING JIANCHENG WOODEN CRAFT PRODUCT CO. | May 2026 | 444 | 10 |
| RAOPING YUANTENG FROZEN FOOD COMPAN | Apr 2026 | 276 | 2 |
| RAOS SPECIALTY FOODS | Dec 2025 | 1,206 | 0 |
| RAOYANG ZHENXIN FOOD CO., LTD. | Nov 2025 | 200 | 0 |
| RAP INTERNATIONAL BROKERS SRL | May 2026 | 525 | 12 |
| RAPA AUTOMOTIVE GMBH | May 2026 | 98 | 46 |
| RAPA AUTOMOTIVE GMBH & CO. KG | Apr 2026 | 514 | 1 |
| RAPALA VMC (HK) CO | May 2026 | 1,014 | 39 |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | May 2026 | 2,626 | 40 |
| RAPHA RACING LTD | Apr 2026 | 712 | 6 |
| RAPHAEL INDUSTRIES | Jun 2025 | 132 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-15 | COSU9506586570 | TRLISZ26030020 | 083E | House Bill | TRLI | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-04-14 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 361 CTN | 4,695 K | House to House | RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | BLUE SKY CLAYWORKS INC. | US INDEPENDENCE DAY CERAMIC (CANDLE HOUSE, TE ALIGHT HOLDER, DOORSTOP) | |
| 2026-04-15 | COSU9506556461 | TRLISZ26030019 | 083E | House Bill | TRLI | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-04-14 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 422 CTN | 6,117 K | House to House | RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | BLUE SKY CLAYWORKS INC. | USINDEPENDENCEDAYCERAMICDINNERWARE USIN DEPENDENCEDAYCERAMIC MOTHERSDAYCERAMIC DINNERWARE MOTHERSDAYCERAMIC CERAMICDIN NERWARE C... | |
| 2026-04-10 | OOLU2321389710 | TRLISZ26030008X | 075E | House Bill | TRLI | 9645889 | CSCL BOHAI SEA | 2026-04-09 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 544 CTN | 5,466 K | House to House | RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | BLUE SKY CLAYWORKS INC. | MOTHERS DAY CERAMIC DINNERWARE MOTHERS DAY CERAMIC US INDEPENDENCE DAY CERAMIC HALLOWEEN CERAMIC DINNERWARE CERAMIC DINNERWARE C... | |
| 2026-04-01 | OOLU2322460323 | TRLISZ26030006 | 108E | House Bill | TRLI | 9337937 | XIN FEI ZHOU | 2026-03-31 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 467 CTN | 5,145 K | House to House | RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | BLUE SKY CLAYWORKS INC. | MOTHERS DAY CERAMIC DINNERWARE( MOTHERS D AY CERAMIC US INDEPENDENCE DAY CERA MIC CERAMIC DINNERWARE | |
| Run Date | 2026-04-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-28 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-10 |
| Master BOL # | OOLU2323976032 |
|---|---|
| House BOL # | TRLISZ26040010 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | TRLI |
| Voyage # | 172E |
| IMO # | 9285005 |
| Vessel Name | OOCL ATLANTA |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | YANTIAN CHINA |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 5791 K |
| Weight in KG | 5,791 KG |
| Quantity | 604 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
RFCU4072658 |
| Commodity Description |
MOTHERS DAY CERAMIC DINNERWARE MOTHERS DAY CERAMIC CERAMIC DINNERWARE CERAMIC |
| Shipper Name | RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI |
|---|---|
| Address Line 1 | XINXI RD., SHENCUO MANAGE ZONE |
| Address Line 3 | QIANDONG TOWN |
| City | RAOPING |
| Zip Code | 515630 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | BLUE SKY CLAYWORKS INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 2075 S. ATLANTIC BLVD., STE H |
| City | MONTEREY PARK |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91754 |
| Country Code | US |
| Container Number | RFCU4072658 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLJXU9731 |
| Seal Number 1 | OOLJXU9731 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | MOTHERS DAY CERAMIC DINNERWARE MOTHERS DAY CERAMIC CERAMIC DINNERWARE CERAMIC |
| Marks and Numbers 1 | BLUE SKY . |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 324 | 2026-05-20 |
| Los Angeles, California | 299 | 2026-03-02 |
| Savannah, Georgia | 26 | 2022-04-13 |
| Tacoma, Washington | 6 | 2014-09-20 |
| Oakland, California | 3 | 2014-10-10 |
| Newark, New Jersey | 3 | 2014-10-01 |
| Seattle, Washington | 2 | 2015-10-05 |
| Miami, Florida | 2 | 2014-09-22 |
| Tampa, Florida | 1 | 2024-10-25 |
| Boston, Massachusetts | 1 | 2022-12-05 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 418 | 2026-05-20 |
| Yantian China (Mainland) | 184 | 2026-04-29 |
| Shekou China (Mainland) | 39 | 2025-06-24 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 18 | 2014-10-01 |
| Pusan South Korea | 4 | 2022-04-13 |
| Hong Kong Hong Kong | 2 | 2019-07-13 |
| Guangzhou China (Mainland) | 1 | 2022-05-23 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 1 | 2021-08-02 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 1 | 2013-07-17 |
Below are the top 10 company names and addresses for Raoping Longxin Handicraft Porcelai that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | XINXI RD., SHENCUO MANAGE ZONE QIANDONG TOWN RAOPING 515630 CN | 2026-05-20 | 200 |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | XINXI RD.,SHENCUO MANAGE ZONE,QIAND ONG TOWN,RAOPING,GUANGDONG,CHINA,RA OPING,CN | 2025-05-31 | 12 |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | 2026-03-25 | 1 | |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAIN CO.,LTD. | 2024-09-10 | 141 | |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | 2017-11-01 | 41 | |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | 2022-06-13 | 35 | |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | 2022-03-23 | 17 | |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | 2022-04-25 | 16 | |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | 2022-05-23 | 15 | |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | 2024-10-25 | 14 |
Below are the top 5 phone numbers on file for Raoping Longxin Handicraft Porcelai.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-09-28 | 10 | |
| 2018-10-16 | 1 | |
| 2018-05-09 | 4 | |
| 2016-06-28 | 1 | |
| 2013-07-17 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||