There are a total of 2,626 bills of lading on file for Rapexco - DAI Nam LLC between October 20th, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 2,626 bills of lading, 11 were within the past 30 days and 40 were within the past 90 days.
| Total Records | 2,626 |
|---|---|
| Shipper Records | 2,632 |
| Consignee Records | 2 |
| Notify Party Records | 2 |
| First Shipment on File | Oct 20th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 11 |
| Records in Last 90 Days | 40 |
| Records in the Past Year | 327 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for RAPEXCO - DAI NAM LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 18 companies associated with Rapexco - DAI Nam LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 18 companies associated with Rapexco - DAI Nam LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| IKEA SUPPLY AG | May 2026 | 1,071,540 | 441 |
| WORLD MARKET MANAGEMENT SERVICES LLC | May 2026 | 10,267 | 351 |
| 5100-COM | May 2026 | 19,389 | 286 |
| 5100-COM-10 IKEA SUPPLY AG | May 2026 | 14,273 | 139 |
| WORLD MARKET MANAGEMENT SERVICES, L | May 2026 | 3,293 | 75 |
| UNIVERSAL CITY DEVELOPMENT PARTNERS | May 2026 | 128,743 | 32 |
| EUROMARKET DESIGNS, INC. | May 2026 | 135,745 | 26 |
| ELEMENTS INTERNATIONAL GROUP LLC | Apr 2026 | 6,526 | 26 |
| BERNHARDT FURNITURE COMPANY | May 2026 | 14,404 | 15 |
| WILLIAMS-SONOMA SINGAPORE, PTE LTD | May 2024 | 44,974 | 11 |
| BASSETT FURNITURE | May 2026 | 11,143 | 8 |
| KOPER FURNITURE | May 2026 | 8,570 | 6 |
| ARHAUS LLC | Apr 2026 | 20,838 | 4 |
| DICKSON FURNITURE INT. LLC | May 2026 | 1,078 | 3 |
| IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | May 2026 | 1,041,919 | 2 |
| WFDSA LLC | Sep 2023 | 3,207 | 1 |
| SERENA & LILY INC. | May 2026 | 13,647 | 1 |
| Jul 2023 | 7 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Rapexco - DAI Nam LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| RAON TRADING INC | May 2026 | 104 | 19 |
| RAOPING JIANCHENG WOODEN CRAFT PRODUCT CO. | May 2026 | 444 | 10 |
| RAOPING LONGXIN HANDICRAFT PORCELAI | May 2026 | 668 | 11 |
| RAOPING YUANTENG FROZEN FOOD COMPAN | Apr 2026 | 276 | 2 |
| RAOS SPECIALTY FOODS | Dec 2025 | 1,206 | 0 |
| RAOYANG ZHENXIN FOOD CO., LTD. | Nov 2025 | 200 | 0 |
| RAP INTERNATIONAL BROKERS SRL | May 2026 | 525 | 12 |
| RAPA AUTOMOTIVE GMBH | May 2026 | 98 | 46 |
| RAPA AUTOMOTIVE GMBH & CO. KG | Apr 2026 | 514 | 1 |
| RAPALA VMC (HK) CO | May 2026 | 1,014 | 39 |
| RAPHA RACING LTD | Apr 2026 | 712 | 6 |
| RAPHAEL INDUSTRIES | Jun 2025 | 132 | 0 |
| RAPHAEL PORCELAIN | May 2026 | 250 | 10 |
| RAPHAEL SLABS LLC | Dec 2025 | 262 | 0 |
| RAPHAEL STONE CA INC. | May 2026 | 203 | 11 |
| RAPHAEL STONE COLLECTION INC | Dec 2025 | 527 | 0 |
| RAPHAEL STONE DESIGN LLC | May 2026 | 437 | 8 |
| RAPHAS CO., LTD. | May 2026 | 165 | 9 |
| RAPHIL USA INC | May 2026 | 411 | 8 |
| RAPID AID CORP. | May 2026 | 269 | 2 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | EGLV235600448165 | 0160E | Regular Bill | EGLV | 9300415 | EVER SMILE | 2026-05-22 | TACOMA, WASHINGTON | KAOHSIUNG CHINA (TAIWAN) | 3 PKG | 949 K | House to House | RAPEXCO - DAI NAM LLC | 5100-COM | 4432-COM-1 IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | FRYKSAS TV BNCH 157X41X49 RATTAN NA 3 PACKAGES 32 PIECES IDSHP 041-TSO-S10000230434 STORE 532-DT XXXX HOME FURNISHING PRODUCTS H... | |
| 2026-05-21 | EGLV235600233720 | 1352E | Regular Bill | EGLV | 9935325 | EVER MERCY | 2026-05-20 | BALTIMORE, MARYLAND | VUNG TAU VIETNAM | 10 PKG | 702 K | House to House | RAPEXCO - DAI NAM LLC | 5100-COM | 4432-COM-1 IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | XXXX HOME FURNISHING PRODUCTS 10 PACKAGES 90 PIECES IDSHP 041-TSO-S10000221206 STORE 460-DT XXXX HOME FURNISHING PRODUCTS HS COD... | |
| 2026-05-20 | HDMUSGNM06206701 | 0024E | Regular Bill | HDMU | 9293806 | CONTI CONTESSA | 2026-05-19 | HOUSTON, TEXAS | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 3 PKG | 137 KG | Pier to Pier | RAPEXCO - DAI NAM LLC | 5100-COM-14 IKEA SUPPLY AG | 4432-COM-1 IKEA PURCHASING SERVICES | ALSEDA STOOL BANANA FIBRE SHIPPER LOAD AND COUNT | |
| 2026-05-18 | EGLV235600269147 | 1353E | Regular Bill | EGLV | 9935222 | EVER MAGI | 2026-05-17 | SAVANNAH, GEORGIA | VUNG TAU VIETNAM | 5 PKG | 683 K | House to House | RAPEXCO - DAI NAM LLC | 5100-COM | 4432-COM-1 IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | AGEN CHR RATTAN/BAMBOO FRYKSAS TV BNCH 5 PACKAGES 58 PIECES IDSHP 041-TSO-S10000222808 STORE 490-DT XXXX HOME FURNISHING PRODUCT... | |
| Run Date | 2026-05-26 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-24 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-25 |
| Trade Update Date | 2026-04-22 |
| Master BOL # | HLCUSGN2603APPO4 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | HLCU |
| Voyage # | 618E |
| IMO # | 9450442 |
| Vessel Name | FRANKFURT EXPRESS |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | HO CHI MINH CITY, |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | TACOMA, WASHINGTON (3002) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1002 K |
| Weight in KG | 1,002 KG |
| Quantity | 22 PCS |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
BEAU6000237 |
| Commodity Description |
22 PACKAGES 264 PIECES IDSHP 041-TSO-S10000229755 STORE 532-DT XXXX HOME FURNISHING PRODUCTS HS CODE QTY ARTICLE 940179 24 PCS 20033919 |
| Shipper Name | RAPEXCO - DAI NAM LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | LOT N1-N8, P1-P16 SUOI DAU |
| Address Line 2 | INDUSTRIAL ZONE, CAM LAM COMMUNE, |
| Address Line 3 | KHANH HOA PROVINCE, VIETNAM |
| Consignee Name | 5100-COM-71 |
|---|---|
| Address Line 1 | IKEA SUPPLY AG |
| Address Line 2 | 4604 196TH STREET EAST |
| Address Line 3 | 98387 SPANAWAY, WA. UNITED STATES |
| Address Line 4 | OF AMERICA. EIN 23-2548662-02 |
| Notify Party Name | 4432-COM-1 IKEA PURCHASING SERVICES |
|---|---|
| Address Line 1 | (US) INC. |
| Address Line 2 | 2200 RENAISSANCE BLVD, SUITE 400 |
| Address Line 3 | KING OF PRUSSIA, PENNSYLVANIA. |
| Address Line 4 | 19406 UNITED STATES OF AMERICA |
| Notify Party Name | 60024-ESP-1 GEODIS USA, INC. 5101 |
|---|---|
| Address Line 1 | SOUTH BROAD STREET |
| Address Line 2 | PHILADELPHIA, PENNSYLVANIA, 19112, |
| Address Line 3 | UNITED |
| Address Line 4 | STATES OF AMERICA |
| Container Number | BEAU6000237 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLC3391606 |
| Seal Number 1 | HLC3391606 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | 22 PACKAGES 264 PIECES IDSHP 041-TSO-S10000229755 STORE 532-DT XXXX HOME FURNISHING PRODUCTS HS CODE QTY ARTICLE 940179 24 PCS 20033919 |
| Additional Cargo 1 | 16139-SUP-050548 ALSEDA STOOL BANANA FIBRE 940179 240 PCS 20033919 16139-SUP-050549 ALSEDA STOOL BANANA FIBRE TOTAL 264 PCS IKEA2.USDOINTER.IKEA.COM XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXIKEAARRIVALNOTICES.FF.US |
| Additional Cargo 2 | XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXXXX/ XXXXXXXXXXXXXXXXXXIKEAPHLEXPEDITORS.COM XXXXXXXXXXXXXXXXXXX |
| Marks and Numbers 1 | FREIGHT PREPAID IKEA SUPPLY AG (ISAG) . . . . . . |
| Marks and Numbers 2 | . . . . . . . . |
| Marks and Numbers 3 | . . . . . |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Norfolk, Virginia | 413 | 2026-04-06 |
| Los Angeles, California | 387 | 2026-05-04 |
| Savannah, Georgia | 323 | 2026-05-18 |
| Long Beach, California | 275 | 2026-04-10 |
| Houston, Texas | 263 | 2026-05-20 |
| Oakland, California | 235 | 2025-11-26 |
| Tacoma, Washington | 216 | 2026-05-23 |
| Philadelphia, Pennsylvania | 191 | 2026-05-09 |
| Baltimore, Maryland | 172 | 2026-05-21 |
| Seattle, Washington | 55 | 2025-01-14 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Vung Tau Vietnam | 1,501 | 2026-05-21 |
| Shanghai China (Mainland) | 158 | 2026-01-15 |
| Hong Kong Hong Kong | 144 | 2026-04-02 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 138 | 2026-05-23 |
| Yantian China (Mainland) | 123 | 2026-05-20 |
| Cristobal Panama | 76 | 2025-07-21 |
| Singapore Singapore | 73 | 2024-04-06 |
| Pusan South Korea | 64 | 2026-02-18 |
| Freeport, Grand Bahama Island Bahamas | 57 | 2021-12-29 |
| Shekou China (Mainland) | 48 | 2025-09-27 |
Below are the top 10 company names and addresses for Rapexco - DAI Nam LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | LOT NO. N1 N8, P1 P16, SUOI DAU INDUSTRIAL ZONE SUOI TAN COMMUNE, CAM LAM DISTRICT KHANH HOA PROVINCE, VIET NAM | 2025-09-16 | 220 |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | LOT NO. N1 - N8,P1 - P16, SUOI DAU KHANH HOA 34 VIET NAM | 2026-01-19 | 75 |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | 2026-05-23 | 66 | |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | 2025-09-03 | 49 | |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | 2026-05-20 | 30 | |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | 2026-03-25 | 28 | |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | 2025-08-04 | 19 | |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | 2025-09-05 | 18 | |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | 2026-02-20 | 17 | |
| RAPEXCO - DAI NAM LLC | 2025-11-29 | 13 |
Below are the top 5 phone numbers on file for Rapexco - DAI Nam LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-01-08 | 10 | |
| 2019-12-30 | 11 | |
| 2015-09-14 | 11 | |
| 2015-01-19 | 1 | |
| 2012-11-19 | 6 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||