There are a total of 76 bills of lading on file for Skims SCS between September 1st, 2021 and May 17th, 2026.
Of those 76 bills of lading, 6 were within the past 30 days and 20 were within the past 90 days.
| Total Records | 76 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 76 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Sep 1st, 2021 |
| Most Recent Shipment on File | May 17th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 6 |
| Records in Last 90 Days | 20 |
| Records in the Past Year | 74 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SKIMS SCS.
Below is a Sankey Diagram of the top 9 companies associated with Skims SCS, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 9 companies associated with Skims SCS in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| VIET NAM HANG LAM HOME | May 2026 | 13,451 | 20 |
| VIETNAM PLUMMY GARMENT CO. LTD | May 2026 | 773 | 8 |
| GREAT EVERGREEN APPAREL VIETNAM. | May 2026 | 35 | 5 |
| SEEDS GARMENT (CAMBODIA) CO.,LTD | Sep 2025 | 448 | 3 |
| MAY HAI JOINT STOCK COMPANY | May 2026 | 1,680 | 2 |
| SML (HONG KONG) LIMITED | May 2026 | 364 | 1 |
| SEEDS GARMENT | May 2026 | 73 | 1 |
| QUANTUM APPAREL (CAMBODIA) LTD | Apr 2026 | 218 | 1 |
| LHP CHINA | Sep 2025 | 148 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Skims SCS.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SKG ENGINEERING COMPANY | May 2026 | 802 | 10 |
| SKG ITALIA SPA | May 2026 | 403 | 11 |
| SKG TRADING INC | Dec 2025 | 385 | 0 |
| SKH SHEET METALS COMPONENTS PVT LTD | Apr 2026 | 231 | 4 |
| SKI ESSENTIAL LLC | May 2026 | 77 | 3 |
| SKID STEER SOLUTIONS | Apr 2024 | 305 | 0 |
| SKIL-CARE CORPORATION | May 2026 | 589 | 8 |
| SKILLED MANUFACTURING, INC. | May 2026 | 931 | 96 |
| SKILLFUL INTERNATIONAL LLC | May 2026 | 221 | 10 |
| SKILLFUL TRADING INC | May 2026 | 173 | 122 |
| SKIN ACT | May 2026 | 840 | 2 |
| SKIN CONTACT WINES | Apr 2026 | 75 | 2 |
| SKIN RESEARCH INSTITUTE | May 2026 | 127 | 9 |
| SKIN SQUARED KOREA LTD | May 2026 | 143 | 29 |
| SKINBETTER SCIENCE LLC | Oct 2023 | 263 | 0 |
| SKINN COSMETICS | May 2026 | 495 | 8 |
| SKINNY LABS INC. | Oct 2023 | 245 | 0 |
| SKINNYDIP USA INC. | May 2026 | 121 | 4 |
| SKIPPER LIMITED | Jan 2026 | 176 | 0 |
| SKIPPER LOGISTICS | Apr 2026 | 431 | 1 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-18 | ONEYHANG24349500 | UASI2919208622 | 085E | House Bill | UASI | 9462718 | YM UNANIMITY | 2026-05-16 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | HAIPHONG VIETNAM | 79 CTN | 1,310 KG | Pier to Pier | MAY HAI JOINT STOCK COMPANY | SKIMS SCS | WOVEN SHINE SHORT SLEEVE SET 100%PO | |
| 2026-05-18 | CMDUSGN3139602 | UASI2919184708 | 0P50S | House Bill | UASI | 9461893 | APL QINGDAO | 2026-05-17 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | HAIPHONG VIETNAM | 712 CTN | 8,796 KG | Pier to Pier | VIET NAM PLUMMY GARMENT | SKIMS SCS | FLANNEL SLEEP OVERSIZED PANT | |
| 2026-05-14 | ONEYCMBG04993500 | UASI2918772263 | 080E | House Bill | UASI | 9312987 | ONE OLYMPUS | 2026-05-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SINGAPORE SINGAPORE | 223 CTN | 1,263 KG | Container Yard | SKIMS SCS | KNITTED WOMENS SMOOTHING INTIMATES | ||
| 2026-05-09 | ONEYHANG24343600 | UASI2919156130 | 035E | House Bill | UASI | 9293818 | CONTI CONQUEST | 2026-05-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | HAIPHONG VIETNAM | 236 CTN | 2,877 KG | Pier to Pier | VIET NAM PLUMMY GARMENT | SKIMS SCS | FLANNEL SLEEP OVERSIZED PANT | |
| Run Date | 2026-05-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-13 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-16 |
| Trade Update Date | 2026-04-23 |
| Master BOL # | ONEYHANG24349500 |
|---|---|
| House BOL # | UASI291921046T |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | UASI |
| Voyage # | 085E |
| IMO # | 9462718 |
| Vessel Name | YM UNANIMITY |
| Vessel Country | TW |
| Place of Receipt | HAIPHONG |
| Foreign Port of Lading | HAIPHONG VIETNAM (55201) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 603 KG |
| Weight in KG | 603 KG |
| Quantity | 38 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TCNU6097948 |
| Commodity Description |
WOVEN SHINE SHORT SLEEVE SET 100%PO |
| Shipper Name | MAY HAI JOINT STOCK COMPANY |
|---|---|
| Address Line 1 | 216 TRAN THANH NGO STREET, KIEN AN |
| Address Line 2 | WARD, |
| City | PHUONG KIEN AN |
| Country Code | VN |
| Consignee Name | SKIMS SCS MIRA LOMA |
|---|---|
| Address Line 1 | 11991 LANDON DR |
| City | MIRA LOMA |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91752 |
| Country Code | US |
| Container Number | TCNU6097948 |
|---|---|
| Seal Number 1 | VN12763AQ |
| Seal Number 1 | VN12763AQ |
| Equipment Description Code | AC |
| Equipment Description | Closed Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | WOVEN SHINE SHORT SLEEVE SET 100%PO |
| Marks and Numbers 1 | NM |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 620822 | 00000000 | 0000000603 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 55 | 2026-05-18 |
| Long Beach, California | 21 | 2026-03-18 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Haiphong Vietnam | 26 | 2026-05-18 |
| Singapore Singapore | 14 | 2026-05-14 |
| Yantian China (Mainland) | 12 | 2026-02-07 |
| All Other Viet Nam Ports | 10 | 2026-02-04 |
| Colombo Sri Lanka | 8 | 2026-04-09 |
| Vung Tau Vietnam | 2 | 2025-06-26 |
| Pusan South Korea | 1 | 2025-11-20 |
| Taibei China (Taiwan) | 1 | 2025-09-30 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2025-05-26 |
| Ningbo China (Mainland) | 1 | 2025-05-21 |
Below are the top 4 company names and addresses for Skims SCS that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SKIMS SCS | SHEPHARDSVILLE 200 VELOCITY WAY SHEPHERDSVILLE KY 40165 US | 2026-05-14 | 50 |
| SKIMS SCS | MIRA LOMA 11991 LANDON DR MIRA LOMA CA 91752 US | 2026-05-18 | 24 |
| SKIMS | 2021-09-02 | 1 | |
| SKIMS | 2025-05-26 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Skims SCS.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2021-09-02 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||