There are a total of 214 bills of lading on file for Weihai Besfashion Co. Ltd between September 1st, 2014 and May 12th, 2026.
Of those 214 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 9 were within the past 90 days.
| Total Records | 214 |
|---|---|
| Shipper Records | 214 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Sep 1st, 2014 |
| Most Recent Shipment on File | May 12th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 9 |
| Records in the Past Year | 23 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for WEIHAI BESFASHION CO. LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 12 companies associated with Weihai Besfashion Co. Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 12 companies associated with Weihai Besfashion Co. Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| FORTUNE SWIMWEAR LLC | May 2026 | 1,594 | 52 |
| MISSION PETS,INC | May 2026 | 2,182 | 43 |
| GLYDER APPAREL | Apr 2025 | 232 | 12 |
| NAKIOS LOGISTICS | Sep 2024 | 84 | 5 |
| TOPSVILLE, LLC | May 2026 | 3,810 | 4 |
| COSMIC PET LLC | Aug 2024 | 3,018 | 3 |
| NAKIOS GROUP LLC | Oct 2025 | 198 | 2 |
| Dec 2021 | 8 | 2 | |
| VENUS FASHION INC | Mar 2026 | 8,659 | 1 |
| MAX IGL INC. | May 2026 | 16,266 | 1 |
| GROCERY OUTLET INC | May 2026 | 5,088 | 1 |
| AMANZI WHOLESALE | May 2025 | 1,021 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Weihai Besfashion Co. Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| WEIGAO MEDICAL INTERNATIONAL CO. | May 2026 | 261 | 6 |
| WEIGAO(FOSHAN) BIOTECHNOLOGY CO. | Oct 2025 | 493 | 0 |
| WEIGHMAX GROUP | Apr 2025 | 218 | 0 |
| WEIGUO INC | May 2026 | 179 | 13 |
| WEIGUO SOLUTIONS LTD | Mar 2026 | 511 | 1 |
| WEIHAI ALLWIN ELECTRICAL & MECHANIC | May 2026 | 489 | 20 |
| WEIHAI BAITANG INTERNATIONAL IMP.& EXP. LTD | May 2026 | 64 | 21 |
| WEIHAI BAIXIAN TRADING CO.,LTD | Feb 2026 | 482 | 0 |
| WEIHAI BANGDE COOLING SYSTEM CO.,LTD | May 2026 | 1,981 | 82 |
| WEIHAI BAOXIANG IMP AND EXP CO.,LTD. | May 2025 | 166 | 0 |
| WEIHAI BEST ARTS AND CRAFTS CO.,LTD | May 2026 | 167 | 4 |
| WEIHAI BETHEL AUTOMOTIVE SAFETY | May 2026 | 109 | 9 |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | Apr 2026 | 271 | 3 |
| WEIHAI BOAT OUTDOOR CO., LTD | Mar 2022 | 104 | 0 |
| WEIHAI BRIGHTLINENS CREATIVE HOMETE | May 2026 | 148 | 13 |
| WEIHAI CECHIC TEXTILES AND GARMENTS | May 2026 | 716 | 4 |
| WEIHAI CHAMPION IM& EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 413 | 13 |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO., LTD | May 2026 | 157 | 11 |
| WEIHAI CHENGBO TECHNOLOGY CO., LTD | Apr 2026 | 207 | 2 |
| WEIHAI CITY FEIXIANG TEXTILE INC | Oct 2022 | 275 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-27 | COSU6448452350 | TLKPTAOLAX64042X | 116E | House Bill | TLKP | 9355563 | COSCO KAOHSIUNG | 2026-04-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 2,213 CTN | 5,177 KG | House to House | WEIHAI BESFASHION | FORTUNE SWIMWEAR LLC | LADIE'S %COTTON %ACRYLIC CAMILLE KNIT COV ERUP SKIRT LADIE'S %COTTON %ACRYLIC KIMM IE KNIT COVERUP SHORTS | |
| 2026-04-24 | EGLV142600906054 | BWYB260436108LAX | 081E | House Bill | BWYB | 9516454 | COSCO ITALY | 2026-04-23 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 4,197 CTN | 8,014 KG | House to House | WEIHAI BESFASHION | FORTUNE SWIMWEAR LLC | FORTUNE SWIMWEAR LLC | LADIE'S SHELL: %COTTON %RAYON INTERLINING : %NYLON % SPANDEX LINING: %RECYCLED PO LYESTER %SPANDEX TORI TOP LADIE'S SHELL: %COTT... |
| 2026-04-24 | HDMUTAOM09068600 | TLKPTAOLAX63143X | 0009E | House Bill | TLKP | 9955296 | HMM TURQUOISE | 2026-04-23 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 1,332 CTN | 4,094 KG | Pier to Pier | WEIHAI BESFASHION | FORTUNE SWIMWEAR LLC | LADIE'S %ACRYLIC KANYA KNIT COVERUP DRESS | |
| 2026-04-11 | SMLMTATH6B287600 | TLKPTAOLAX63136X | 2602E | House Bill | TLKP | 9312755 | SM LONG BEACH | 2026-04-10 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 2,064 CTN | 4,857 KG | Container Yard | WEIHAI BESFASHION | FORTUNE SWIMWEAR LLC | LADIE'S %COTTON %RAYON KNIT COVERUP DRESS | |
| Run Date | 2026-04-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-19 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-28 |
| Trade Update Date | 2026-03-30 |
| Master BOL # | SMLMTATH6B273100 |
|---|---|
| House BOL # | TLKPTAOLAX64059X |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | TLKP |
| Voyage # | 2602E |
| IMO # | 9312767 |
| Vessel Name | SM BUSAN |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | QINGDAO |
| Foreign Port of Lading | QINGDAO CHINA (MAINLAND) (57047) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 5777 KG |
| Weight in KG | 5,777 KG |
| Quantity | 2415 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
FFAU7501060 |
| Commodity Description |
LADIE'S %COTTON %RAYON KNIT COVERUP DRESS LADIE'S %COTTON %ACRYLIC CAMILLE KNIT COVERUP SKIRT |
| Shipper Name | WEIHAI BESFASHION CO., LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM A1407,NO.23LANXINGWANXIANGCHEN |
| Address Line 2 | G,ETDZ,WEIHAI,WEIHAI,CN |
| Consignee Name | FORTUNE SWIMWEAR LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2340 E.OLYMPIC BLVD UNIT A,LOS ANGE |
| Address Line 2 | LES,CA 90021,US |
| Container Number | FFAU7501060 |
|---|---|
| Seal Number 1 | SML178911 |
| Seal Number 1 | SML178911 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 7in (00000907) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 4FG0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | LADIE'S %COTTON %RAYON KNIT COVERUP DRESS LADIE'S %COTTON %ACRYLIC CAMILLE KNIT COVERUP SKIRT |
| Marks and Numbers 1 | BRAND LABEL: ITEM # FORTUNE PO # STYLE# COLOR NAME LTEM DESCRIPTION: Q'TY: GRO SS WEIGHT IN LBS NET WEIGHT IN LBS CARTON: MADE IN DIMENSIONS IN INCHES |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 107 | 2026-05-13 |
| Los Angeles, California | 99 | 2026-04-24 |
| Tacoma, Washington | 3 | 2020-12-08 |
| Oakland, California | 2 | 2022-08-15 |
| Norfolk, Virginia | 2 | 2016-10-19 |
| Charleston, South Carolina | 1 | 2016-08-02 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 155 | 2026-04-24 |
| Qingdao China (Mainland) | 55 | 2026-05-13 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2022-06-13 |
| Pusan South Korea | 1 | 2018-08-14 |
| Xiamen China (Mainland) | 1 | 2015-08-26 |
Below are the top 10 company names and addresses for Weihai Besfashion Co. Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| WEIHAI BESFASHION CO. LTD | NO.97 HUANCUI ROAD HUANCUI DISTRICT CNWEI CN | 2018-10-02 | 23 |
| WEIHAI BESFASHION CO. LTD | ROOM A1407 NO.23 LANXINGWANXIANGCHE NG WEIHAI CN | 2023-03-18 | 18 |
| WEIHAI BESFASHION CO. LTD | 2019-10-02 | 14 | |
| WEIHAI BESFASHION | 2026-05-13 | 13 | |
| WEIHAI BESFASHION CO.,LTD. | 2025-04-28 | 12 | |
| WEIHAI BESFASHION CO. LTD | 2022-08-04 | 11 | |
| WEIHAI BESFASHION CO. LTD | 2020-10-27 | 8 | |
| WEIHAI BESFASHION | 2026-04-24 | 7 | |
| WEIHAI BESFASHION CO.,LTD. | 2023-07-19 | 7 | |
| WEIHAI BESFASHION CO.,LTD. | 2024-01-05 | 7 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Weihai Besfashion Co. Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2019-10-17 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||