There are a total of 271 bills of lading on file for Weihai Bettex International Trading between November 23rd, 2012 and April 28th, 2026.
Of those 271 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 3 were within the past 90 days.
| Total Records | 271 |
|---|---|
| Shipper Records | 272 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 23rd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 28th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 3 |
| Records in the Past Year | 25 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Weihai Bettex International Trading, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Weihai Bettex International Trading in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| INDITEX S.A. | May 2026 | 6,718 | 57 |
| NEXT RETAIL LTD | May 2026 | 2,623 | 26 |
| CO-WIN TRADE INC | Oct 2025 | 194 | 10 |
| COLORWAVE CREATIONS | Apr 2022 | 19 | 9 |
| HSNI LLC | May 2026 | 12,022 | 8 |
| THE GALLERY COLLECTION | Sep 2024 | 126 | 7 |
| STRADIVARIUS ESPANA SA | May 2026 | 532 | 7 |
| ENTERTAINMENT MERCHANDISE NY,INC | May 2026 | 1,203 | 5 |
| MOUSSY LATIN INC | May 2026 | 92 | 4 |
| PLANET GOLD CLOTHING CO INC | Sep 2025 | 3,933 | 3 |
| FAMA HOLDING LTD. | Apr 2026 | 6,256 | 3 |
| Jun 2025 | 3 | 2 | |
| CAULFEILD APPAREL GROUP LIMITED | May 2026 | 182 | 2 |
| BESTSELLER WHOLESALE CANADA INC | May 2026 | 2,758 | 2 |
| WARNER BROS. STUDIO ENTERPRISES INC | May 2026 | 148 | 1 |
| THE SPORTS PRODUCTS LLC | May 2026 | 324 | 1 |
| SUZY'S INC. | May 2026 | 1,252 | 1 |
| LFS INC. | Oct 2025 | 1,158 | 1 |
| GREEN FASHION COMPANY LIMITED | Sep 2025 | 172 | 1 |
| GLOBAL LINKS INC | May 2026 | 323 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Weihai Bettex International Trading.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| WEIGUO INC | May 2026 | 179 | 13 |
| WEIGUO SOLUTIONS LTD | Mar 2026 | 511 | 1 |
| WEIHAI ALLWIN ELECTRICAL & MECHANIC | May 2026 | 489 | 20 |
| WEIHAI BAITANG INTERNATIONAL IMP.& EXP. LTD | May 2026 | 64 | 21 |
| WEIHAI BAIXIAN TRADING CO.,LTD | Feb 2026 | 482 | 0 |
| WEIHAI BANGDE COOLING SYSTEM CO.,LTD | May 2026 | 1,981 | 82 |
| WEIHAI BAOXIANG IMP AND EXP CO.,LTD. | May 2025 | 166 | 0 |
| WEIHAI BESFASHION CO. LTD | May 2026 | 214 | 9 |
| WEIHAI BEST ARTS AND CRAFTS CO.,LTD | May 2026 | 167 | 4 |
| WEIHAI BETHEL AUTOMOTIVE SAFETY | May 2026 | 109 | 9 |
| WEIHAI BOAT OUTDOOR CO., LTD | Mar 2022 | 104 | 0 |
| WEIHAI BRIGHTLINENS CREATIVE HOMETE | May 2026 | 148 | 13 |
| WEIHAI CECHIC TEXTILES AND GARMENTS | May 2026 | 716 | 4 |
| WEIHAI CHAMPION IM& EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 413 | 13 |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO., LTD | May 2026 | 157 | 11 |
| WEIHAI CHENGBO TECHNOLOGY CO., LTD | Apr 2026 | 207 | 2 |
| WEIHAI CITY FEIXIANG TEXTILE INC | Oct 2022 | 275 | 0 |
| WEIHAI CO.,LTD | Feb 2025 | 202 | 0 |
| WEIHAI CREDITFAN VENTILATOR CO.,LTD | May 2026 | 302 | 9 |
| WEIHAI DAEWOO ELECTRONICS CO., LTD | Apr 2026 | 750 | 4 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-09 | CMDUCHN3014956 | DWSH951885404 | 0TNHT | House FROB | DWSH | 9975234 | CMA CGM POINTE DU PITON | 2026-03-08 | SEATTLE, WASHINGTON | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 100 CTN | 1,104 K | Pier to Pier | WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | SUZY'S INC. | SUZY'S INC. | LADIES WOVEN SKIRT |
| 2026-02-04 | MATS8846601000 | BANQ1071791137 | 022E | House Bill | BANQ | 9349801 | MATSON WAIKIKI | 2026-02-03 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 28 CTN | 310 K | Pier to Pier | WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | NEXT RETAIL LTD | NEXT RETAIL LTD | LADY'S SWEATER SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA LONG BEACH BY SEA THEN TO GB BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND EXPRESS |
| 2026-01-12 | MATS4913008001 | BANQ1071538685 | 069 | House Bill | BANQ | 9719068 | KAIMANA HILA | 2026-01-11 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 31 CTN | 208 K | WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | NEXT RETAIL LTD | NEXT RETAIL LTD | LADY'S SWEATER SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA LONG BEACH BY SEA THEN TO GB BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND EXPRESS | |
| 2026-01-09 | OOLU2315663490 | OOCOQIN250640400 | 098E | House FROB | OOCO | 9345439 | COSCO AFRICA | 2026-01-08 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 4 CTN | 32 KG | WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL | CAULFEILD APPARELGROUP LTD | SS CROCHET STYLE CAMP SHIRT STYLE: BNSS /BNSS PO: SS CROCHET STYLE CAMP SHIRT STYLE: BNSS HK/BNSS HK PO: | ||
| Run Date | 2026-04-06 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-24 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-05 |
| Trade Update Date | 2026-04-01 |
| Master BOL # | MATS2810983009 |
|---|---|
| House BOL # | BANQ1073386717 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BANQ |
| Voyage # | 096 |
| IMO # | |
| Vessel Name | DANIEL K. INOUYE |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1589 K |
| Weight in KG | 1,589 KG |
| Quantity | 124 CTN |
| Volume | 12 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MATU4581790 |
| Commodity Description |
KNITWEAR SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA LONG BEACH BY SEA THEN TO ES BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND EXPRESS |
| Shipper Name | WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING |
|---|---|
| Address Line 1 | CO., LTD |
| Address Line 2 | NO.170 HUANHAI ROAD SUNJIATUANBEIHA |
| Address Line 3 | I BUILDING |
| Address Line 4 | WEIHAI 265100 CN |
| Consignee Name | INDITEX S.A. |
|---|---|
| Address Line 1 | POLIGONO INDUSTRIAL SA PARCELA 79 B |
| Address Line 2 | ARTEIXO SANTIAGO 15142 ES |
| Notify Party Name | INDITEX S.A. |
|---|---|
| Address Line 1 | POLIGONO INDUSTRIAL SA PARCELA 79 B |
| Address Line 2 | ARTEIXO SANTIAGO 15142 ES |
| Container Number | MATU4581790 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 1699850 |
| Seal Number 1 | 1699850 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | KNITWEAR SEA-AIR SHIPMENT IN TRANSIT VIA LONG BEACH BY SEA THEN TO ES BY AIR AT RECEIVER'S RISK, CARE AND EXPRESS |
| Marks and Numbers 1 | 1073059808 NO MARKS NO MARKS NO MARKS NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 156 | 2026-04-29 |
| Newark, New Jersey | 92 | 2024-10-10 |
| Los Angeles, California | 11 | 2024-04-30 |
| Seattle, Washington | 4 | 2026-03-09 |
| New York, New York | 3 | 2022-10-26 |
| Norfolk, Virginia | 3 | 2021-10-06 |
| Baltimore, Maryland | 1 | 2023-09-20 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2021-12-28 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 148 | 2026-04-29 |
| Qingdao China (Mainland) | 98 | 2026-01-09 |
| Pusan South Korea | 10 | 2025-08-25 |
| Yantian China (Mainland) | 7 | 2023-09-20 |
| Singapore Singapore | 5 | 2017-09-26 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2024-04-30 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2018-11-20 |
Below are the top 10 company names and addresses for Weihai Bettex International Trading that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | NO.170 HUANHAI ROAD SUNJIATUANBEIHA I BUILDING WEIHAI 265100 CN | 2026-04-29 | 8 |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | 170 HUANHAI ROAD WEIHAI 264299 CN | 2026-02-04 | 6 |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | 2026-03-09 | 1 | |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING CO., LTD | 2025-10-06 | 25 | |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING CO., LTD. | 2025-09-01 | 20 | |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING CO., LTD | 2024-10-15 | 19 | |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING CO.,LTD | 2025-01-18 | 13 | |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL TRADING | 2014-10-18 | 12 | |
| WEIHAI BETTEX INTL TRADING CO.,LTD | 2025-08-25 | 11 | |
| WEIHAI BETTEX INTERNATIONAL | 2018-07-20 | 11 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Weihai Bettex International Trading.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-08-25 | 10 | |
| 2025-01-20 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||