There are a total of 148 bills of lading on file for Yueqing Yicheng Textile Products Co ., Ltd between December 15th, 2020 and May 21st, 2026.
Of those 148 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 1 were within the past 90 days.
| Total Records | 148 |
|---|---|
| Shipper Records | 117 |
| Consignee Records | 138 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Dec 15th, 2020 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 1 |
| Records in the Past Year | 4 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO ., LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 7 companies associated with Yueqing Yicheng Textile Products Co ., Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 7 companies associated with Yueqing Yicheng Textile Products Co ., Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| WENZHOU MEISHUO YICHENG YRADE CO., LTD. | Nov 2025 | 46 | 23 |
| LOGO TALK INC | Mar 2025 | 2,532 | 4 |
| US WONDER TRADING INC | Oct 2025 | 424 | 1 |
| RADEWAVE ENTERPRISES INC | May 2026 | 85 | 1 |
| KIKI TRADING INC | Nov 2024 | 976 | 1 |
| HONG USA INC | May 2026 | 213 | 1 |
| GOLDEN STATE FC LLC | May 2026 | 282,248 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Yueqing Yicheng Textile Products Co ., Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| YUEQING HUIHUA ELECTRONIC CO.,LTD | May 2026 | 228 | 4 |
| YUEQING IWISS ELECTRIC CO LTD | Nov 2021 | 182 | 0 |
| YUEQING JINJI TRADING CO.,LTD | May 2026 | 318 | 9 |
| YUEQING JINLONG ELECTRONIC INDUSTRI | May 2026 | 189 | 10 |
| YUEQING JIUZHOU ELECTRON CO.,LTD | May 2026 | 442 | 10 |
| YUEQING KYLIN MOTORCYCLE FITTINGS CO.,LTD | Apr 2026 | 302 | 4 |
| YUEQING SAIBANG ELECTRIC CO.,LTD | Jul 2024 | 84 | 0 |
| YUEQING SHENGYIN HARDWARE CO.,LTD | May 2026 | 572 | 14 |
| YUEQING UNION CREATE ELECTRICAL CO | Aug 2025 | 311 | 0 |
| YUEQING VANCOL IMPORT&EXPORT CO. | May 2026 | 291 | 1 |
| YUEQING YIHUA NEW ENERGY TECHNOLOGY | May 2026 | 747 | 16 |
| YUEQING YILIDE DIANZI SHANGWU CO. | Mar 2025 | 179 | 0 |
| YUEQING YIMAI INTERNATIONAL TRADE | May 2026 | 229 | 11 |
| YUEQING YUANBEI INFORMATION TECH | May 2026 | 145 | 6 |
| YUERUIDA (DONGGUAN) TRADING CO.,LTD | Mar 2026 | 101 | 2 |
| YUET CHUNG METALWARE MANUFACTORY LT | Apr 2026 | 102 | 1 |
| YUEXIN GLOBAL LOGISTICS (USA) CO., LTD. | Mar 2026 | 3,272 | 1 |
| YUEXIN TRADING INC | Dec 2022 | 1,471 | 0 |
| YUEXUN TECHNOLOGY CO., LIMITED | May 2025 | 212 | 0 |
| YUEYANG AIDAXING INTELLIGENT TECHNO | Feb 2026 | 99 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-12-03 | SMLMNJED5S069200 | NKILNBKJ25121130 | 2508E | House Bill | NKIL | 9347425 | SM KWANGYANG | 2025-12-02 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,063 CTN | 13,285 K | Container Yard | YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | RADEWAVE ENTERPRISES INC | RADEWAVE ENTERPRISES INC | POLYESTER BLANKET |
| 2025-09-13 | EGLV143561941442 | NKILNBKJ25081477 | 1183E | House Bill | NKIL | 9850525 | EVER FAITH | 2025-09-12 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,322 PKG | 22,910 K | YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | US WONDER TRADING INC | US WONDER TRADING INC | POLYESTER BLANKET | |
| 2023-11-14 | CMDUCHN0598751 | AMZDCN234RTLUZAU | 0GVF6 | House Bill | AMZD | 9386483 | AITOLIKOS | 2023-10-31 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 769 CTN | 12,760 KG | WENZHOU MEISHUO YICHENG TRADE CO., LTD. | YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | HEATED BLANKET | |
| 2023-10-30 | MAEU273418731 | AMZDCN2347TFCJDU | 340N | House Bill | AMZD | 9359040 | GUTHORM MAERSK | 2023-10-29 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 568 CTN | 6,381 KG | Container Yard | WENZHOU MEISHUO YICHENG TRADE CO., LTD | YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | GOLDEN STATE FC LLC | MATTRESS PROTECTOR |
| Run Date | 2025-12-08 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2025-11-27 |
| Actual Arrival Date | 2025-12-07 |
| Trade Update Date | 2025-11-16 |
| Master BOL # | EGLV143561985775 |
|---|---|
| House BOL # | NKILNBKJ25121348 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | NKIL |
| Voyage # | 1195E |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER LEADING |
| Vessel Country | GB |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 13430 K |
| Weight in KG | 13,430 KG |
| Quantity | 947 CTN |
| Volume | 68 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TGBU6770658 |
| Commodity Description |
WIPER BLADE |
| Shipper Name | YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 1702, BUILDING G11, YUERONG |
| Address Line 2 | MANSION, NO.2188 YUXIAO ROAD, |
| City | WENZHOU |
| State Province | 33 |
| Zip Code | 325600 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | HONG USA INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 701 SOUTH ST STE 100 |
| City | MOUNTAIN HOME |
| State Province | AR |
| Zip Code | 72653 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | HONG USA INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 701 SOUTH ST STE 100 |
| City | MOUNTAIN HOME |
| State Province | AR |
| Zip Code | 72653 |
| Country Code | US |
| Container Number | TGBU6770658 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCWDR4064 |
| Seal Number 1 | EMCWDR4064 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | WIPER BLADE |
| Marks and Numbers 1 | N/ M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 116 | 2025-12-08 |
| Long Beach, California | 25 | 2025-12-03 |
| Oakland, California | 7 | 2026-05-22 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 145 | 2026-05-22 |
| Shanghai China (Mainland) | 3 | 2023-11-14 |
Below are the top 10 company names and addresses for Yueqing Yicheng Textile Products Co ., Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO ., LTD | ROOM 1702,BUILDING G11,YUERO NG MANSION.NO.2188,YUXIAO RD,YUEQIN WENZHOU 325605 CN | 2022-12-21 | 97 |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | .,LTD C O GOLDEN STATE FC LLCLGB81 568 N LINDEN AVE RIALTO CA 92376 US | 2022-12-21 | 80 |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | 2023-07-28 | 7 | |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO ., LTD | 2021-10-06 | 6 | |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | 2022-02-05 | 5 | |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | 2023-10-30 | 5 | |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | 2021-12-14 | 5 | |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | 2023-07-26 | 5 | |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | 2022-10-07 | 4 | |
| YUEQING YICHENG TEXTILE PRODUCTS CO | 2022-06-15 | 4 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||