There are a total of 509 bills of lading on file for Zhangzhou Rich-Link Trading Co.,Ltd between October 21st, 2012 and May 21st, 2026.
Of those 509 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 4 were within the past 90 days.
| Total Records | 509 |
|---|---|
| Shipper Records | 509 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 4 |
| First Shipment on File | Oct 21st, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 4 |
| Records in the Past Year | 21 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Zhangzhou Rich-Link Trading Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Zhangzhou Rich-Link Trading Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| EQUIFIT INC. | Sep 2025 | 142 | 17 |
| SMARTPAK EQUINE LLC | Mar 2025 | 496 | 16 |
| EUROW & O'REILLY CORPORATION | May 2026 | 1,895 | 14 |
| GREEN PLANT CUTTINGS | Feb 2026 | 17 | 11 |
| FOREMOST CO, INC | May 2026 | 1,441 | 9 |
| EQUINAVIA LLC | May 2026 | 688 | 8 |
| NAAR BOVEN CORPORATION | May 2026 | 45 | 6 |
| BAYVIEW FLOWERS(JORDAN STATION) LTD | Sep 2023 | 18 | 6 |
| VERA'S NURSERY | May 2026 | 94 | 5 |
| KANOPY LOGISTICS | May 2026 | 330 | 4 |
| HENSSGEN HARDWARE CORP | Dec 2025 | 86 | 4 |
| BAYVIEW FLOWERS | Feb 2026 | 177 | 4 |
| WEISSER DISTRIBUTING INC | May 2026 | 2,649 | 3 |
| UNION HILL CORP | Dec 2025 | 188 | 3 |
| JT INTERNATIONAL SA | May 2026 | 3,348 | 3 |
| YVONNES FURNITURE | Mar 2024 | 160 | 2 |
| GREENFIELD GARDENS | Jan 2026 | 48 | 2 |
| EQUIBRAND PRODUCTS GROUP LP | Apr 2026 | 783 | 2 |
| EASTERN EXPRESS LLC | Nov 2023 | 281 | 2 |
| Oct 2022 | 6 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Zhangzhou Rich-Link Trading Co.,Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-16 | COSU6443666800 | SHPTAWS26020056 | 106E | House Bill | SHPT | 9337949 | XIN DA YANG ZHOU | 2026-03-14 | HOUSTON, TEXAS | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 52 CTN | 382 KG | Container Station | ZHANG ZHOU RICH LINK TRADING CO | SOLO SELECT PRODUCTS LLC | SOLO SELECT PRODUCTS LLC | HORSE RUG |
| 2026-01-26 | OOLU2316599450 | KLNLSXMN0016413 | 0TNHH | House Bill | KLNL | 9295218 | CMA CGM NINGBO | 2026-01-24 | SEATTLE, WASHINGTON | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 23 CTN | 480 KG | Pier to Pier | ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO | AJ EQUINE SUPPLY | AJ EQUINE SUPPLY | HORSE RUG HS: |
| 2026-01-26 | CMDUSHZ7713448 | TXSLKLEP25115005 | 1XRSR | House Bill | TXSL | 9436379 | CMA CGM SAMSON | 2026-01-24 | MIAMI, FLORIDA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 16 PKG | 6,970 KG | Pier to Pier | ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING | VERA'S NURSERY INC | VERA'S NURSERY INC | LIVE PLANTS: SANSEVIERIA TRIFASCIATA VAR.LAUR ENTII SANSEVIERIA SUPERBA SANSEVIERIA ZEYLANI CA SANSEVIERIA BLACK GOLD SUPERBA SA... |
| 2025-12-19 | CMDUSHZ7647076 | TXSLKLEP25105005 | 0XR9H | House Bill | TXSL | 9975234 | CMA CGM POINTE DU PITON | 2025-12-17 | MIAMI, FLORIDA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 16 PKG | 10,340 KG | Pier to Pier | ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING | VERA'S NURSERY INC | VERA'S NURSERY INC | LIVE PLANTS: SANSEVIERIA TRIFASCIATA VAR.LAUR ENTII SANSEVIERIA SUPERBA SANSEVIERIA ZEYLANI CA SANSEVIERIA BLACK GOLD SUPERBA SA... |
| Run Date | 2026-04-10 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-07 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-09 |
| Trade Update Date | 2026-03-05 |
| Master BOL # | COSU6445215970 |
|---|---|
| House BOL # | DLHTXMSE2600595 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DLHT |
| Voyage # | 26004 |
| IMO # | |
| Vessel Name | OOCL DAFFODIL |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | XIAMEN, CHINA |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 475 K |
| Weight in KG | 475 KG |
| Quantity | 27 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
DRYU4552253 |
| Commodity Description |
ISABELLE BREECHES HORSE RUG . . |
| Shipper Name | ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 702,#103 XINHANG |
| Address Line 2 | ROAD,XIANGCHENG DISTRICT, |
| Address Line 3 | ZHANGZHOU CN |
| Consignee Name | KANOPY LOGISTICS |
|---|---|
| Address Line 1 | 495 HORIZON DR SUITE 20 SUWANEE GA |
| Address Line 2 | SUWANEE GA 30024 US |
| Container Number | DRYU4552253 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CX102613 |
| Seal Number 1 | CX102613 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | ISABELLE BREECHES HORSE RUG . . |
| Marks and Numbers 1 | ITEM NO: DESCRIPTION: COLOUR: SIZE: QTY IN CARTON: NET WEIGHT: GROSS WEIGHT: CARTON DIMS: PO NO: CARTON NUMBER: |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 151 | 2026-05-22 |
| Los Angeles, California | 145 | 2024-08-13 |
| Long Beach, California | 73 | 2025-04-01 |
| Miami, Florida | 29 | 2026-01-26 |
| New York, New York | 22 | 2015-12-08 |
| Tacoma, Washington | 20 | 2024-04-16 |
| Seattle, Washington | 19 | 2026-01-26 |
| Boston, Massachusetts | 19 | 2023-08-04 |
| Baltimore, Maryland | 14 | 2019-12-02 |
| Oakland, California | 7 | 2022-09-05 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 412 | 2026-05-22 |
| Pusan South Korea | 29 | 2025-11-07 |
| Shanghai China (Mainland) | 20 | 2026-01-26 |
| Hong Kong Hong Kong | 10 | 2021-09-09 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 9 | 2014-10-17 |
| Ningbo China (Mainland) | 8 | 2024-12-02 |
| Yantian China (Mainland) | 7 | 2025-12-19 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 5 | 2017-12-12 |
| Singapore Singapore | 3 | 2020-01-14 |
| Colon Panama | 2 | 2023-08-04 |
Below are the top 10 company names and addresses for Zhangzhou Rich-Link Trading Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD | 103, XIANFENG,DAFANG FARM, GAOXIN DISTRICT, ZHANGZHOU CN | 2025-09-06 | 9 |
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD | ROOM 702,#103 XINHANG ROAD,XIANGCHE NGDISTRICT,ZHANGZHOU CITY,FUJIAN CH INA | 2019-11-18 | 44 |
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD | 2021-08-05 | 44 | |
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD | 2022-09-12 | 21 | |
| ZHANG ZHOU RICH-LINK TRADING CO. | 2023-05-12 | 19 | |
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD | 2022-03-08 | 18 | |
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD | 2018-03-27 | 12 | |
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING | 2017-04-05 | 12 | |
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO.,LTD | 2020-07-30 | 11 | |
| ZHANGZHOU RICH-LINK TRADING CO LTD | 2025-01-03 | 9 |
Below are the top 4 phone numbers on file for Zhangzhou Rich-Link Trading Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2018-11-05 | 4 | |
| 2017-09-09 | 1 | |
| 2017-07-01 | 1 | |
| 2017-06-03 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||