There are a total of 333 bills of lading on file for Fuzhou Huanyu Arts Crafts Co.,Ltd between November 5th, 2012 and May 5th, 2026.
Of those 333 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 5 were within the past 90 days.
| Total Records | 333 |
|---|---|
| Shipper Records | 334 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 5th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 5th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 5 |
| Records in the Past Year | 23 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUZHOU HUANYU ARTS CRAFTS CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 16 companies associated with Fuzhou Huanyu Arts Crafts Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 16 companies associated with Fuzhou Huanyu Arts Crafts Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| OPEN ROAD BRANDS LLC | May 2026 | 589 | 52 |
| HOT TOPIC, INC. | May 2026 | 9,254 | 24 |
| TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | May 2026 | 74,237 | 15 |
| CHARLES PRODUCTS INC | May 2026 | 5,821 | 13 |
| OLD TIME POTTERY | May 2026 | 8,149 | 5 |
| BAY CITIES | May 2026 | 181 | 4 |
| BASS PRO LLC | Feb 2026 | 23,952 | 3 |
| LIBRAIRIE RENAUD-BRAY | May 2026 | 462 | 2 |
| BROWNLOW PUBLISHING | Jul 2021 | 189 | 2 |
| ABOUT FACE DESIGNS INC. | Jun 2023 | 311 | 2 |
| TRADE CIE LLC | Feb 2026 | 278 | 1 |
| SISTER SISTER INC. | May 2026 | 2,646 | 1 |
| CRYSTAL ART GALLERY | May 2026 | 11,898 | 1 |
| BOSTON INTL IMPORT EXPORT INC | Apr 2026 | 1,982 | 1 |
| AT HOME PROCUREMENT INC. | May 2026 | 79,327 | 1 |
| 2428392 INC | Dec 2025 | 665 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fuzhou Huanyu Arts Crafts Co.,Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| FUZHOU HEVA SHOES CO.,LTD | May 2026 | 867 | 23 |
| FUZHOU HIGH JOINT INTERNATIONAL COMPANY | Sep 2025 | 872 | 0 |
| FUZHOU HIPPIH TECHNOLOGY CO.,LTD. | May 2026 | 362 | 30 |
| FUZHOU HOME BROAD ARTS & CRAFTS CO.,LTD | May 2026 | 2,887 | 18 |
| FUZHOU HOMECHOICE CREATION CO. | May 2026 | 224 | 3 |
| FUZHOU HOMEFIELD FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 230 | 3 |
| FUZHOU HOMEMAX NEW INDUSTRY CO.,LTD | Apr 2026 | 619 | 2 |
| FUZHOU HONGMU IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 62 | 15 |
| FUZHOU HONGWEI WISH TRADING CO. | May 2026 | 143 | 5 |
| FUZHOU HUACHENG ARTS & CRAFTS CO. | Sep 2025 | 111 | 0 |
| FUZHOU HUATIAN INCORPORATED | May 2026 | 517 | 11 |
| FUZHOU HUI YUE JIAN YUN TRADING | May 2026 | 70 | 16 |
| FUZHOU HUIKEN HOME PRODUCTS CO.,LTD | May 2026 | 157 | 12 |
| FUZHOU HUNTER PRODUCT IMP. & EXP. C | May 2026 | 545 | 4 |
| FUZHOU HYMAN HOSPITALITY CO., LTD | May 2026 | 396 | 41 |
| FUZHOU ITAJAI TRADING CO., LTD | May 2026 | 147 | 9 |
| FUZHOU IVY-DECO MANUFACTURE CO.,LTD | Dec 2025 | 2,379 | 0 |
| FUZHOU J&K IMP&EXP CO.,LTD | Jul 2025 | 225 | 0 |
| FUZHOU JIASHU IMPORT & EXPORT | May 2026 | 130 | 7 |
| FUZHOU JIKAI TRADE | May 2026 | 105 | 78 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-02-27 | COSU9505641690 | EXDO63E1239065 | 075E | House Bill | EXDO | 9645918 | CSCL EAST CHINA SEA | 2026-02-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 86 CTN | 198 KG | House to House | FUZHOU HUANYU ARTS&CRAFTS | HOT TOPIC INC. | GLASS WALL DECOR HTS: | |
| 2026-02-25 | COSU9505549040 | CHSL539174975XMN | 161E | House Bill | CHSL | 9251999 | OOCL ROTTERDAM | 2026-02-24 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 2,311 PKG | 10,905 KG | House to House | FUZHOU HUANYU ARTS CRAFTS | OPEN ROAD BRANDS LLC | TIN SIGN WOODEN WALL DECOR CANVAS FRAME BADGE COASTER | |
| 2026-02-13 | COSU9505088520 | EXDO63E1238544 | 074E | House Bill | EXDO | 9645889 | CSCL BOHAI SEA | 2026-02-12 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 36 CTN | 605 KG | House to House | FUZHOU HUANYU ARTS&CRAFTS | HOT TOPIC INC. | METAL WALL DECOR HTS: | |
| 2026-02-02 | MATS2692869004 | MNQOSHA260218550 | 069E | House Bill | MNQO | 9814612 | MATSONIA | 2026-02-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 116 CTN | 267 KG | Pier to Pier | FUZHOU HUANYU ARTS&CRAFTS | HOT TOPIC, INC | HOT TOPIC, INC | GLASS WALL DECOR PO |
| Run Date | 2026-03-17 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-15 |
| Actual Arrival Date | 2026-03-15 |
| Trade Update Date | 2026-03-02 |
| Master BOL # | MATS3371842001 |
|---|---|
| House BOL # | MNQOSHA260221802 |
| Manifest Number | 529566 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | MNQO |
| Voyage # | 253E |
| IMO # | 9244130 |
| Vessel Name | MANUKAI |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | FUZHOU,CN |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 667 KG |
| Weight in KG | 667 KG |
| Quantity | 113 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
SEGU9143552 |
| Commodity Description |
GLASS WALL DECOR PO |
| Shipper Name | FUZHOU HUANYU ARTS&CRAFTS CO.,LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.1 - 1#, 2# BUILDING, FENGXIAN RO |
| Address Line 2 | MINHOU ECONOMIC AND TECHNOLOGICAL D |
| City | FUZHOU |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | HOT TOPIC, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 18305 E. SAN JOSE AVENUE, CITY OF I |
| City | CITY OF INDUSTRY,CA |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91748 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | HOT TOPIC, INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 18305 E. SAN JOSE AVENUE, CITY OF I |
| City | CITY OF INDUSTRY,CA |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91748 |
| Country Code | US |
| Container Number | SEGU9143552 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 1673786 |
| Seal Number 1 | 1673786 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4532 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | GLASS WALL DECOR PO |
| Marks and Numbers 1 | FROM TO SORTATION TYPE PO DIV SKU SKU QTY VENDOR STYLE VENDOR SIZE CASE |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 173 | 2025-12-08 |
| Long Beach, California | 80 | 2026-05-06 |
| Savannah, Georgia | 42 | 2025-09-02 |
| Norfolk, Virginia | 16 | 2025-08-30 |
| Tacoma, Washington | 10 | 2024-07-17 |
| Newark, New Jersey | 8 | 2025-01-13 |
| Seattle, Washington | 3 | 2023-02-18 |
| Oakland, California | 1 | 2013-11-13 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 129 | 2026-05-06 |
| Fuzhou China (Mainland) | 62 | 2023-07-19 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 42 | 2024-11-19 |
| Ningbo China (Mainland) | 31 | 2023-06-30 |
| Taibei China (Taiwan) | 18 | 2021-10-18 |
| Shanghai China (Mainland) | 12 | 2026-03-17 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 8 | 2017-11-20 |
| Yantian China (Mainland) | 7 | 2025-12-08 |
| Hong Kong Hong Kong | 7 | 2023-10-25 |
| Pusan South Korea | 4 | 2025-04-25 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fuzhou Huanyu Arts Crafts Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUZHOU HUANYU ARTS CRAFTS CO.,LTD | NO.1 - 1 , 2 BUILDING, FENGXIAN RO MINHOU ECONOMIC AND TECHNOLOGICAL FUZHOU 350102 CN | 2025-08-27 | 21 |
| FUZHOU HUANYU ARTS&CRAFTS CO.,LTD. | SHANGMAO BUILDING,GANZHE TOWN,MINHO UCOUNTY FUZHOU 350102 CN | 2018-03-27 | 24 |
| FUZHOU HUAYI ARTS AND CRAFTS CO. | 2023-03-01 | 19 | |
| FUZHOU HUAYI ARTS AND CRAFTS CO., LTD | 2024-07-17 | 13 | |
| FUZHOU HUANYU ARTS CRAFTS CO.,LTD | 2021-11-19 | 13 | |
| FUZHOU HUANYU ARTS CRAFTS CO.,LTD | 2024-07-20 | 12 | |
| FUZHOU HUANYU ARTS & CRAFTS CO.,LTD | 2017-11-20 | 12 | |
| FUZHOU HUANYU ARTS&CRAFTS CO.,LTD | 2025-03-03 | 11 | |
| FUZHOU HUANYU ARTS&CRAFTS CO., LTD | 2025-09-19 | 10 | |
| FUZHOU HUANYU ARTS CRAFTS CO.,LTD | 2020-12-30 | 8 |
Below are the top 5 phone numbers on file for Fuzhou Huanyu Arts Crafts Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-11-08 | 2 | |
| 2025-01-13 | 1 | |
| 2023-02-18 | 2 | |
| 2018-11-29 | 1 | |
| 2018-11-29 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||