There are a total of 89,871 bills of lading on file for Amazon.COM.DEDC LLC between November 2nd, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 89,871 bills of lading, 311 were within the past 30 days and 479 were within the past 90 days.
| Total Records | 89,871 |
|---|---|
| Shipper Records | 4 |
| Consignee Records | 42,231 |
| Notify Party Records | 59,024 |
| First Shipment on File | Nov 2nd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 311 |
| Records in Last 90 Days | 479 |
| Records in the Past Year | 2,952 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for AMAZON.COM.DEDC LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Amazon.COM.DEDC LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Amazon.COM.DEDC LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Amazon.COM.DEDC LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| AMAZON BOS | May 2026 | 128 | 92 |
| AMAZON BRIDGE LIMITED | May 2026 | 511 | 2 |
| AMAZON BUR | May 2026 | 395 | 218 |
| AMAZON CANADA | May 2025 | 250 | 0 |
| AMAZON CANADA FULFILLMENT SERVICES | May 2026 | 2,880 | 16 |
| AMAZON CLT | May 2026 | 482 | 107 |
| AMAZON COMMERCIAL SERVICES PTY LTD | May 2026 | 105 | 2 |
| AMAZON DATA SERVICES INC | May 2026 | 283 | 17 |
| AMAZON.COM | May 2026 | 16,146 | 1,015 |
| AMAZON.COM CA OCEAN FREIGHT | May 2026 | 1,084 | 11 |
| AMAZON.COM LGB | Jan 2025 | 339 | 0 |
| AMAZON.COM S-TEAM | Jul 2025 | 275 | 0 |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | May 2026 | 75,104 | 3,842 |
| AMAZON.COM USA | May 2026 | 525 | 30 |
| AMAZON.COM USA AMAZON SERVICES LLC | May 2025 | 2,220 | 0 |
| AMAZON.COM-(LGB8)-NEW | May 2024 | 81 | 0 |
| AMAZON.COM.CA, INC. | May 2026 | 9,124 | 541 |
| AMAZON.COM.CA, ULC | May 2026 | 414 | 122 |
| AMAZON.COM.KYDCLLC | Apr 2026 | 176 | 1 |
| AMAZON.COM(YYZ4) | Oct 2025 | 393 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | MEDUWU675106 | AMZDCN26DHBXYT3V | UK618 | House Bill | AMZD | MSC TEXAS | 2026-05-28 | SEATTLE, WASHINGTON | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,080 CTN | 6,588 KG | House to House | YIWU BIHE TRADING | YIWU GUOYOU IMP AND EXP C O | AMAZON.COM.DEDC LLC | GIANT 4 IN A ROW BOARD GAME | |
| 2026-05-29 | ACLUSA01269954 | WGEICOE26040064 | 6926F | House Bill | WGEI | 9670602 | ATLANTIC SKY | 2026-05-28 | NEWARK, NEW JERSEY | LIVERPOOL UNITED KINGDOM | 60 CTN | 980 KG | MOTILAL UK BOOKS OF INDIA | AMAZON.COM DEDC LLC | AMAZON.COM DEDC LLC | PRINTED BOOKS | |
| 2026-05-28 | HDUJSLA26JY01828 | DWSHSLA26JY01828 | 2604E | House Bill | DWSH | DORIS OCEAN | 2026-05-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 801 CTN | 10,273 KG | Container Yard | HEFEI LUWEI FANG TRADING | AMAZON.COH DEDC LLC | EDWARD TRANSIT BROKER INC | PLASTIC PHOTO FRAME FILE FOLDER | |
| 2026-05-28 | HDUJSLX26JY01800 | DWSHSLX26JY01800 | 2604E | House Bill | DWSH | DORIS OCEAN | 2026-05-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 813 CTN | 14,310 KG | Container Yard | HEFEI LUWEI FANG TRADING | AMAZON.COH DEDC LLC | EDWARD TRANSIT BROKER INC | POLYESTER BED CURTAIN SEAT CUSHION | |
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-05-11 |
| Master BOL # | HDUJGLX26MC51210 |
|---|---|
| House BOL # | DEJREYL260511210 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DEJR |
| Voyage # | 2604E |
| IMO # | |
| Vessel Name | HELGOLAND |
| Vessel Country | AG |
| Place of Receipt | NANSHA |
| Foreign Port of Lading | NANSHA CHINA (MAINLAND) (57073) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 9576 KG |
| Weight in KG | 9,576 KG |
| Quantity | 727 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
XYLU8224045 |
| Commodity Description |
SUNSHADE UMBRELLA PLASTIC TABLET CASE |
| Shipper Name | NANTONG KAZHE MENG E-COMMERCE CO., |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 3129, NO. 1558 DIEGANG ROADSAN |
| Address Line 2 | XING TOWN, HAIMEN DISTRICT NANTONG |
| Address Line 3 | CITY, JIANGSU PROVINCE |
| Consignee Name | AMAZON.COH DEDC LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1610 VAN BUREN RD EASTON PA 18045 |
| Notify Party Name | SHIPPING 1 INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1783 W 2ND ST POMONA, CA 91766 |
| Container Number | XYLU8224045 |
|---|---|
| Seal Number 1 | C1283103 |
| Seal Number 1 | C1283103 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 0in (00000800) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 40R0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | SUNSHADE UMBRELLA PLASTIC TABLET CASE |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000009576 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 28,627 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 21,775 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 20,875 | 2026-05-22 |
| New York, New York | 5,524 | 2025-10-16 |
| Seattle, Washington | 4,305 | 2025-12-24 |
| Tacoma, Washington | 2,019 | 2026-05-22 |
| Oakland, California | 1,977 | 2026-05-22 |
| Baltimore, Maryland | 1,550 | 2026-03-17 |
| Savannah, Georgia | 1,155 | 2026-05-21 |
| Houston, Texas | 939 | 2026-05-23 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 30,969 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 15,026 | 2026-05-23 |
| Rotterdam Netherlands | 13,930 | 2025-08-01 |
| Shanghai China (Mainland) | 12,771 | 2026-05-23 |
| Xiamen China (Mainland) | 5,846 | 2026-05-23 |
| Hamble United Kingdom | 3,832 | 2025-08-01 |
| Qingdao China (Mainland) | 2,214 | 2026-05-23 |
| Hong Kong Hong Kong | 1,099 | 2026-05-09 |
| Pusan South Korea | 729 | 2026-04-14 |
| Jawaharlal Nehru India | 391 | 2025-04-26 |
Below are the top 10 company names and addresses for Amazon.COM.DEDC LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 3300 HOGUM BAY ROAD NE LACEY WA 98516 US | 2025-07-16 | 1,123 |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 309 CEDAR LANE,FLORENCE, NJ, 08518, US | 2025-09-25 | 636 |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 2026-05-20 | 452 | |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 2026-05-07 | 429 | |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 2026-05-18 | 374 | |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 2026-02-18 | 164 | |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 2025-08-26 | 150 | |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 2026-03-17 | 130 | |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 2025-08-27 | 126 | |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | 2025-08-19 | 123 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Amazon.COM.DEDC LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-21 | 2 | |
| 2026-05-13 | 1 | |
| 2026-05-04 | 1 | |
| 2026-04-28 | 1 | |
| 2026-04-18 | 7 | |
| 2025-08-27 | 1 | |
| 2025-07-12 | 1 | |
| 2025-05-16 | 1 | |
| 2025-04-23 | 27 | |
| 2024-06-15 | 1 |
Below are the top 10 email addresses on file for Amazon.COM.DEDC LLC.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 2 | |
| 2026-05-22 | 31 | |
| 2026-05-22 | 7 | |
| 2026-05-13 | 3 | |
| 2026-04-23 | 1 | |
| 2026-03-25 | 2 | |
| 2026-02-13 | 3 | |
| 2026-02-13 | 1 | |
| 2024-06-21 | 1 | |
| 2024-06-13 | 1 |