There are a total of 176 bills of lading on file for Amazon.COM.Kydcllc between November 29th, 2013 and April 29th, 2026.
Of those 176 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 1 were within the past 90 days.
| Total Records | 176 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 101 |
| Notify Party Records | 97 |
| First Shipment on File | Nov 29th, 2013 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 29th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 1 |
| Records in the Past Year | 2 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for AMAZON.COM.KYDCLLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Amazon.COM.Kydcllc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Amazon.COM.Kydcllc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU ZHENHAN SPORTS EQUIPMENT | May 2026 | 1,162 | 47 |
| SHIJIAZHUANG YANGZHUO TRADE CO. | May 2026 | 171 | 10 |
| SHIJIAZHUANG MAICAO TRADING CO. | May 2026 | 167 | 9 |
| SHIJIAZHUANG YANTU TRADING CO., LTD | May 2026 | 164 | 8 |
| HEBEI YINGCAI TRADING CO., LTD | May 2026 | 155 | 8 |
| HEBEI CHONGYU TRADING CO.,LTD | May 2026 | 154 | 6 |
| HANGZHOU YIRUI SUPPLY CHAIN MANAGEMENT CO. | May 2026 | 183 | 6 |
| YIRI CO., LTD. | May 2023 | 30 | 4 |
| YUHUAN ANXIN AUTO PARTS CO.,LTD. | Aug 2024 | 275 | 3 |
| SMILE AUTOPARTS INC | Aug 2025 | 772 | 3 |
| SHIJIAZHUANG GUOCU TRADING | May 2026 | 155 | 3 |
| HEFEI QIMIAO TRADING CO.,LTD | Mar 2026 | 470 | 3 |
| XINQIAO INTERNATIONAL TRADE CO. | May 2026 | 614 | 2 |
| SHENZHEN RUNFENG DIGITAL TECHNOLOGY CO. | Jun 2022 | 741 | 2 |
| JOICOM CORPORATION | May 2026 | 3,733 | 2 |
| Jul 2022 | 4 | 2 | |
| HEBEI SOMAN TRADING CO., LTD. | May 2026 | 65 | 2 |
| GUANGDONG ZHANBO SHIYEYOUXIANGONGSI | Feb 2023 | 62 | 2 |
| ZHEJIANG MUSING INNOVATION TECHNOLOGY CO.,LTD | Jan 2024 | 174 | 1 |
| Nov 2021 | 1 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Amazon.COM.Kydcllc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| AMAZON BRIDGE LIMITED | May 2026 | 511 | 2 |
| AMAZON BUR | May 2026 | 395 | 218 |
| AMAZON CANADA | May 2025 | 250 | 0 |
| AMAZON CANADA FULFILLMENT SERVICES | May 2026 | 2,880 | 16 |
| AMAZON CLT | May 2026 | 482 | 107 |
| AMAZON COMMERCIAL SERVICES PTY LTD | May 2026 | 105 | 2 |
| AMAZON DATA SERVICES INC | May 2026 | 283 | 17 |
| AMAZON DEN | May 2026 | 104 | 5 |
| AMAZON.COM | May 2026 | 16,146 | 1,015 |
| AMAZON.COM CA OCEAN FREIGHT | May 2026 | 1,084 | 11 |
| AMAZON.COM LGB | Jan 2025 | 339 | 0 |
| AMAZON.COM S-TEAM | Jul 2025 | 275 | 0 |
| AMAZON.COM SERVICES LLC | May 2026 | 75,104 | 3,842 |
| AMAZON.COM USA | May 2026 | 525 | 30 |
| AMAZON.COM USA AMAZON SERVICES LLC | May 2025 | 2,220 | 0 |
| AMAZON.COM-(LGB8)-NEW | May 2024 | 81 | 0 |
| AMAZON.COM.CA, INC. | May 2026 | 9,124 | 541 |
| AMAZON.COM.CA, ULC | May 2026 | 414 | 122 |
| AMAZON.COM.DEDC LLC | May 2026 | 89,871 | 479 |
| AMAZON.COM(YYZ4) | Oct 2025 | 393 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-04-21 | HDUJSLA25PA00114 | JHJTC5020250322 | 2523E | House Bill | JHJT | 9951147 | ADAMASTOS | 2025-04-20 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 779 CTN | 14,377 K | Pier to Pier | HEFEI QIMIAO TRADING CO | AMAZON.COM.KYDCLLC | POLYESTER BATH MAT PLASTIC HANDBAG | |
| 2025-04-11 | HDUJSLA25PA00098 | JHJTC5020250259 | 2503E | House Bill | JHJT | 9349887 | POSEN | 2025-04-10 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 734 CTN | 12,027 K | HEFEI QIMIAO TRADING CO | AMAZON.COM.KYDCLLC | POLYESTER CURTAIN CUP HOLDERS | ||
| 2025-04-11 | HDUJSLA25PA00096 | JHJTC5020250258 | 2503E | House Bill | JHJT | 9349887 | POSEN | 2025-04-10 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 863 CTN | 12,421 K | HEFEI QIMIAO TRADING CO | AMAZON.COM.KYDCLLC | POLYESTER BATH MAT PLASTIC HANDBAG | ||
| 2025-01-27 | MATS9065586000 | JHJTC5020250007 | 243E | House Bill | JHJT | 9244130 | MANUKAI | 2025-01-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 697 CTN | 11,534 K | Pier to Pier | HEBEI CHONGYU TRADING CO | AMAZON.COM.KYDCLLC | TATTOO MACHINE | |
| Run Date | 2025-05-12 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2025-05-11 |
| Actual Arrival Date | 2025-05-11 |
| Trade Update Date | 2025-04-28 |
| Master BOL # | MATS8753424000 |
|---|---|
| House BOL # | JHJTC8020250369 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | JHJT |
| Voyage # | 062E |
| IMO # | 9719068 |
| Vessel Name | KAIMANA HILA |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | SHANGHAI CHINA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 12882 K |
| Weight in KG | 12,882 KG |
| Quantity | 967 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MATU4655830 |
| Commodity Description |
TATTOO MACHINE |
| Shipper Name | SHIJIAZHUANG MAICAO TRADING CO |
|---|---|
| Address Line 1 | RM 402 UNIT1 BUILDING1 ZONE A |
| Address Line 3 | NO99 WAIFANG RING RD |
| City | SHIJIAZHUANG |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | AMAZON.COM.KYDCLLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1568 N LINDEN AVE |
| City | RIALTO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 923768624 |
| Country Code | US |
| Container Number | MATU4655830 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 1552106 |
| Seal Number 1 | 1552106 |
| Equipment Description Code | AC |
| Equipment Description | Closed Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | TATTOO MACHINE |
| Marks and Numbers 1 | NM |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 80 | 2025-06-03 |
| Los Angeles, California | 56 | 2026-04-30 |
| Seattle, Washington | 15 | 2024-03-12 |
| Tacoma, Washington | 9 | 2024-06-22 |
| Houston, Texas | 6 | 2023-09-25 |
| Savannah, Georgia | 4 | 2024-06-19 |
| Newark, New Jersey | 3 | 2023-06-19 |
| Oakland, California | 3 | 2018-11-07 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 72 | 2026-04-30 |
| Ningbo China (Mainland) | 61 | 2024-06-22 |
| Yantian China (Mainland) | 25 | 2022-06-07 |
| Hong Kong Hong Kong | 8 | 2019-02-25 |
| Qingdao China (Mainland) | 2 | 2021-12-18 |
| Pusan South Korea | 2 | 2018-09-26 |
| Xiamen China (Mainland) | 2 | 2018-01-22 |
| Colombo Sri Lanka | 1 | 2019-02-12 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2018-07-10 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 1 | 2017-03-17 |
Below are the top 10 company names and addresses for Amazon.COM.Kydcllc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| AMAZON.COM.KYDCLLC | 1568 N LINDEN AVE RIALTO CA 923768624 US | 2026-04-30 | 29 |
| AMAZON.COM.KYDCLLC | 1568 N LINDEN AVE RIALTO CA US | 2024-05-22 | 19 |
| AMAZON.COM.KYDC LLCAS | 2024-06-22 | 16 | |
| AMAZON.COM.KYDC LLCAS | 2024-04-04 | 16 | |
| AMAZON.COM.KYDC LLCAS | 2024-05-27 | 7 | |
| AMAZON.COM.KYDCLLC | 2017-10-18 | 6 | |
| AMAZON.COM.KYDC LLCAS | 2023-05-15 | 4 | |
| AMAZONCOMKYDCLLC | 2018-12-04 | 4 | |
| AMAZON.COM.KYDC LLCAS | 2024-06-19 | 3 | |
| AMAZON.COM.KYDCLLC | 2023-09-12 | 3 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Amazon.COM.Kydcllc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2020-08-11 | 1 | |
| 2016-08-26 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||