There are a total of 1,056 bills of lading on file for Guala Closures DGS Poland S.A between October 28th, 2012 and May 4th, 2026.
Of those 1,056 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 17 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,056 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,056 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 28th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 4th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 17 |
| Records in the Past Year | 71 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUALA CLOSURES DGS POLAND S.A.
Below is a Sankey Diagram of the top 16 companies associated with Guala Closures DGS Poland S.A, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 16 companies associated with Guala Closures DGS Poland S.A in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| GUALA CLOSURES NORTH AMERICA | May 2026 | 940 | 353 |
| G3 CLOSURE FINCH WAREHOUSE | Mar 2023 | 27 | 20 |
| GUALA CLOSURES MEXICO SA DE CV | May 2026 | 1,453 | 16 |
| MONIN INC | May 2026 | 583 | 12 |
| J. WRAY & NEPHEW LIMITED | May 2026 | 5,606 | 9 |
| G3 ENTERPRISES, INC. | May 2026 | 4,576 | 8 |
| G-3 ENTERPRISES E&J GALLO | Sep 2023 | 17 | 7 |
| GALLO FAMILY VINEYARDS | May 2026 | 10,111 | 3 |
| G3 ENTERPRISES CLOSURE DIVISION | May 2026 | 938 | 3 |
| Aug 2023 | 7 | 3 | |
| May 2022 | 1 | 1 | |
| MIDWEST WAREHOUSE & DISTRIBUTION | Mar 2026 | 5,133 | 1 |
| GUALA CLOSURES CHILE S.P.A. | Mar 2026 | 27 | 1 |
| DHL GLOBAL FORWARDING | May 2026 | 1,407,020 | 1 |
| CONSIGNEE NOTIFY PARTY 01 KAO SPECIALTIES AMERICAS LLC | Jan 2026 | 1,298 | 1 |
| BEARCO LLC | May 2026 | 638 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guala Closures DGS Poland S.A.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| GU JIA INTELLIGENT HOUSEHOLD JIAXIN | May 2026 | 4,192 | 241 |
| GU SIANG TOOLS DEVELOP CO LTD | Apr 2026 | 376 | 6 |
| GU USA LLC | May 2026 | 956 | 72 |
| GU'S PACKAGING SUPPLIES, INC. | May 2026 | 403 | 36 |
| GUACAMOLE DE LA SIERRA SA DE CV | May 2026 | 185 | 17 |
| GUACIRA ALIMENTOS LTDA | Feb 2026 | 455 | 1 |
| GUADALUOE MOSQUERA | Jan 2025 | 142 | 0 |
| GUADALUPE GARCIA | Jan 2025 | 94 | 0 |
| GUAGNZHOU WEISEN DIANZISHANGWU CO., LTD | Sep 2022 | 129 | 0 |
| GUALA CLOSURES AUSTRALIA PTY LTD | May 2026 | 363 | 2 |
| GUALA CLOSURES MEXICO SA DE CV | May 2026 | 1,453 | 19 |
| GUALA CLOSURES NORTH AMERICA | May 2026 | 940 | 39 |
| GUALA CLOSURES SPA | May 2026 | 1,490 | 19 |
| GUALA CLOSURES TECHNOLOGIA UKRAINE | May 2026 | 607 | 25 |
| GUALA CLOSURES UCP LIMITED | Mar 2026 | 273 | 1 |
| GUALA CLOSURES UKRAINE LLC | May 2026 | 343 | 11 |
| GUALA DISPENSING MEXICO SA DE CV | May 2026 | 1,395 | 49 |
| GUALA DISPENSING S.P.A. | May 2026 | 732 | 12 |
| GUALAPACK SPA | May 2026 | 1,046 | 6 |
| GUALINI SPA | Apr 2026 | 250 | 2 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-27 | HLCUGDY260351961 | 615W | Regular Bill | HLCU | 9679555 | SFL HAWAII | 2026-04-26 | NEWARK, NEW JERSEY | WILHELMSHAVEN GERMANY | 622 PCS | 6,500 K | House to House | GUALA CLOSURES DGS POLAND SA | GUALA CLOSURES NORTH AMERICA | HIGHLAND FORWARDING INC | PILFER PROOF ALUMINIUM CAPS | |
| 2026-04-20 | HLCUGDY260325920 | 614W | Regular Bill | HLCU | 9969077 | MAERSK FREDERICIA | 2026-04-19 | NEWARK, NEW JERSEY | STADE GERMANY | 654 PCS | 6,880 K | House to House | GUALA CLOSURES DGS POLAND SA | GUALA CLOSURES NORTH AMERICA | HIGHLAND FORWARDING INC | PILFER PROOF ALUMINIUM CAPS HS CODE | |
| 2026-04-16 | OOLU2321724710 | OOLU232172471001 | 0CLM7 | House Bill | OOLU | 9809851 | CMA CGM FORT FLEUR D'EP | 2026-04-15 | OAKLAND, CALIFORNIA | STADE GERMANY | 798 CTN | 3,560 KG | House to House | GUALA CLOSURES DGS POLAND SA | GUALA CLOSURES NORTH AMERICA | PILFER PROOF ALUMINIUM CAPS HS CODE: | |
| 2026-04-14 | MAEU266416756 | SHPT28759558 | 611S | House Bill | SHPT | 9283186 | MAERSK MONTE LINZOR | 2026-04-13 | NEW YORK, NEW YORK | BREMERHAVEN GERMANY | 122 CTN | 600 KG | Pier to Pier | GUALA CLOSURES DGS POLAND SA | GUALA CLOSURES NORTH AMERICA | GUALA CLOSURES NORTH AMERICA | PILFER PROOF ALUMINIUM CAPS HS |
| Run Date | 2026-05-05 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-04 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-04 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | COSU6447018080 |
|---|---|
| House BOL # | COSU644701808001 |
| Manifest Number | 551423 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | COSU |
| Voyage # | 083W |
| IMO # | 9416965 |
| Vessel Name | NYK REMUS |
| Vessel Country | PA |
| Place of Receipt | GDYNIA |
| Foreign Port of Lading | 42876 |
| Port of Unlading | OAKLAND, CALIFORNIA (2811) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2260 KG |
| Weight in KG | 2,260 KG |
| Quantity | 504 BOX |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOCU9400966 |
| Commodity Description |
PILFER PROOF ALUMINIUM CAPS HS CODE: 830990 |
| Shipper Name | GUALA CLOSURES DGS POLAND S.A. |
|---|---|
| Address Line 1 | AL. KAZIMIERZA WIELKIEGO 6 WLOCLAWE |
| Address Line 2 | K, KUJAWSKO-POMORSKIE, POLAND 87-80 |
| Consignee Name | GUALA CLOSURES NORTH AMERICA |
|---|---|
| Address Line 1 | 2300 S WATNEY WAY SUITE A FAIRFIELD |
| Address Line 2 | UNITED STATES FAIRFIELD, SOLANO, C |
| Address Line 3 | ALIFORNIA, UNITED STATES 94533 |
| Container Number | OOCU9400966 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 5158261 |
| Seal Number 1 | 5158261 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PILFER PROOF ALUMINIUM CAPS HS CODE: 830990 |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 830990 | 00000000 | 0000000000 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Oakland, California | 513 | 2026-05-05 |
| Norfolk, Virginia | 198 | 2026-03-26 |
| Newark, New Jersey | 125 | 2026-04-27 |
| Charleston, South Carolina | 66 | 2025-06-09 |
| Savannah, Georgia | 40 | 2025-07-22 |
| Houston, Texas | 30 | 2025-12-15 |
| Port Everglades, Florida | 26 | 2025-04-15 |
| New York, New York | 24 | 2026-04-14 |
| Miami, Florida | 22 | 2025-08-25 |
| Baltimore, Maryland | 3 | 2025-11-17 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Bremerhaven Germany | 307 | 2026-04-14 |
| Stade Germany | 265 | 2026-04-20 |
| Sines Portugal | 122 | 2025-08-25 |
| Anvers Belgium | 103 | 2025-08-19 |
| Rotterdam Netherlands | 79 | 2025-06-30 |
| Le Havre France | 60 | 2025-11-17 |
| Wilhelmshaven Germany | 40 | 2026-04-27 |
| Gdynia Poland | 36 | 2023-02-07 |
| All Other Panama West Coast Region Ports | 15 | 2022-12-20 |
| Hamble United Kingdom | 12 | 2025-06-19 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guala Closures DGS Poland S.A that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUALA CLOSURES DGS POLAND S.A | AL. KAZIMIERZA WIELKIEGO 6 WLOCLAWEK 87-800 POLAND | 2018-09-08 | 303 |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND SA | AL KAZIMIERZA WIELKIEGO 6 87-806 WLOCLAWEK POLAND | 2026-04-27 | 129 |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND SA | 2023-10-27 | 105 | |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND S.A | 2023-12-20 | 102 | |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND SA | 2026-03-07 | 62 | |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND S.A. | 2024-06-28 | 48 | |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND S.A. | 2018-07-16 | 47 | |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND S.A. | 2021-07-31 | 38 | |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND SA | 2024-11-19 | 27 | |
| GUALA CLOSURES DGS POLAND S.A. | 2023-09-02 | 18 |
Below are the top 4 phone numbers on file for Guala Closures DGS Poland S.A.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-08-25 | 1 | |
| 2018-09-20 | 2 | |
| 2018-04-03 | 4 | |
| 2017-09-22 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||