There are a total of 436 bills of lading on file for Hangzhou Mujia Network Technology between December 15th, 2015 and May 19th, 2026.
Of those 436 bills of lading, 4 were within the past 30 days and 7 were within the past 90 days.
| Total Records | 436 |
|---|---|
| Shipper Records | 315 |
| Consignee Records | 136 |
| Notify Party Records | 14 |
| First Shipment on File | Dec 15th, 2015 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 4 |
| Records in Last 90 Days | 7 |
| Records in the Past Year | 12 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY.
Below is a Sankey Diagram of the top 8 companies associated with Hangzhou Mujia Network Technology, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 8 companies associated with Hangzhou Mujia Network Technology in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| CHINAWYN CO.,LIMITED | May 2026 | 726 | 132 |
| WYNTEX LLC | Dec 2022 | 12 | 7 |
| ZHEJIANG MUJIA HOME FURNISHING CO. | May 2026 | 137 | 6 |
| TABMAH TECH INC | Feb 2026 | 993 | 2 |
| Jun 2022 | 1 | 1 | |
| DX BRILLIANT TRADING INC | Apr 2026 | 1,914 | 1 |
| CHAOSHENG TRADING INC | Apr 2026 | 911 | 1 |
| AMAZON CANADA FULFILLMENT SERVICES | May 2026 | 2,880 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hangzhou Mujia Network Technology.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU MINGTIAN TRADING CO., LTD | May 2026 | 192 | 4 |
| HANGZHOU MINGXUAN SANITARY PRODUCTS | May 2026 | 4,333 | 167 |
| HANGZHOU MINIPART TRADING CO.,LTD. | May 2026 | 1,192 | 36 |
| HANGZHOU MIUGE CHEMICAL COMMODITIES | May 2026 | 119 | 14 |
| HANGZHOU MOONBAY INDUSTRIAL CO.,LTD | May 2026 | 252 | 7 |
| HANGZHOU MOTION AUTO PARTS CO.,LTD. | May 2026 | 599 | 19 |
| HANGZHOU MOWEI E-COMMERCE | May 2026 | 484 | 242 |
| HANGZHOU MTD I E CORP | May 2026 | 591 | 21 |
| HANGZHOU MUCHENG GUOJIMAOYI CO LTD | May 2026 | 518 | 66 |
| HANGZHOU MUENCH TRADING CO., LTD. | Sep 2024 | 164 | 0 |
| HANGZHOU MUKUN E-COMMERCE | May 2026 | 72 | 23 |
| HANGZHOU MUSEN IMPORT AND EXPORT CO LTD | May 2026 | 875 | 53 |
| HANGZHOU MYRON INTERNATIONAL LOGIST | May 2026 | 358 | 25 |
| HANGZHOU MYYA ENTERPRISES LTD | May 2026 | 234 | 18 |
| HANGZHOU N & L FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 162 | 7 |
| HANGZHOU NAG ELECTRONICS LTD | Mar 2026 | 319 | 2 |
| HANGZHOU NANDE INTELLIGENT SCIENCE | Aug 2024 | 101 | 0 |
| HANGZHOU NANRUN HOME TEXTILE CO.,LTD | Jan 2026 | 194 | 0 |
| HANGZHOU NATUR FOODS CO., LTD. | May 2026 | 107 | 6 |
| HANGZHOU NBOND NONWOVENS CO.,LTD | May 2026 | 2,029 | 78 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-08 | CMDUNGP3508965 | AMZDCN263WBK5KMC | 0GVMG | House Bill | AMZD | 9322499 | CMA CGM MANTA RAY | 2026-05-06 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 350 CTN | 5,291 KG | Pier to Pier | ZHEJIANG MUJIA HOME FURNISHING | HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | CHINAWYN | CURTAINS CUSHION COVER |
| 2026-05-08 | CMDUNGP3509067 | AMZDCN26YDNMOFUV | 0GVMG | House Bill | AMZD | 9322499 | CMA CGM MANTA RAY | 2026-05-06 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 187 CTN | 2,727 KG | Pier to Pier | ZHEJIANG MUJIA HOME FURNISHING | HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | CHINAWYN | CURTAINS COOLING MAT |
| 2026-04-30 | CMDUNGP3474120 | AMZDCN26HTQGKBOJ | 0GVME | House Bill | AMZD | 9317975 | CMA CGM WHITE SHARK | 2026-04-29 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 159 CTN | 2,481 KG | Pier to Pier | ZHEJIANG MUJIA HOME FURNISHING | HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | CHINAWYN | CURTAINS TABLE CLOTH CUSHION COVER |
| 2026-04-15 | CMDUNGP3431263 | AMZDCN267MHAVCAW | 0GVMA | House Bill | AMZD | 9331012 | CMA CGM TARPON | 2026-04-14 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 169 CTN | 2,569 KG | Pier to Pier | ZHEJIANG MUJIA HOME FURNISHING | HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | CHINAWYN | CURTAINS CUSHION COVER CURTAIN POLE |
| Run Date | 2026-05-21 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-18 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-19 |
| Trade Update Date | 2026-05-02 |
| Master BOL # | CMDUNGP3555134 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26YYYYMQOI |
| Manifest Number | 560530 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0GVMK |
| IMO # | |
| Vessel Name | CMA CGM NEW JERSEY |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | CNNGB |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2767 KG |
| Weight in KG | 2,767 KG |
| Quantity | 172 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TCNU4179646 |
| Commodity Description |
CURTAINS |
| Shipper Name | ZHEJIANG MUJIA HOME FURNISHING CO., |
|---|---|
| Address Line 1 | LTDXINXIN VILLAGE KEYAN STREET SHAO |
| Address Line 2 | XING COUNTY, KEQIAO |
| City | SHAOXING |
| State Province | ZH |
| Zip Code | 312000 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY C |
|---|---|
| Address Line 1 | O., LTD C/O FBA4000 S PRIME PASEO |
| City | ONTARIO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91761 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | CHINAWYN CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 9B CHEONG TAI COMMERCIAL BUILDING, |
| Address Line 2 | 66 WING LOK STREET SHEUNG WANHONGKO |
| City | HK |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92376 |
| Country Code | US |
| Container Number | TCNU4179646 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M1801586 |
| Seal Number 1 | M1801586 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | CURTAINS |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 254 | 2026-05-21 |
| Long Beach, California | 115 | 2025-11-01 |
| Oakland, California | 33 | 2024-11-12 |
| Newark, New Jersey | 12 | 2026-03-30 |
| Tacoma, Washington | 9 | 2024-01-09 |
| Houston, Texas | 3 | 2025-11-15 |
| Seattle, Washington | 3 | 2025-09-16 |
| Norfolk, Virginia | 3 | 2024-05-21 |
| Baltimore, Maryland | 3 | 2021-12-07 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2024-05-10 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 327 | 2026-05-21 |
| Shanghai China (Mainland) | 93 | 2025-11-01 |
| Yantian China (Mainland) | 11 | 2022-09-28 |
| Qingdao China (Mainland) | 3 | 2026-03-30 |
| Yangshan China (Mainland) | 1 | 2022-11-03 |
| Pusan South Korea | 1 | 2022-07-13 |
Below are the top 10 company names and addresses for Hangzhou Mujia Network Technology that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | ONTARIO CA 91761 US | 2026-05-21 | 3 |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | ROOM 506,5 F,BUILDING 1, 650 BIN'AN ROAD , CHANGHE SUBDISTRICT, HANGZHOU 310000 CN | 2026-02-19 | 2 |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | 2026-05-08 | 2 | |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | 2026-04-15 | 1 | |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | 2024-02-07 | 81 | |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY COMPANY LIMITED | 2017-09-29 | 52 | |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | 2021-06-26 | 41 | |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY C | 2018-08-28 | 30 | |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY C | 2019-07-03 | 30 | |
| HANGZHOU MUJIA NETWORK TECHNOLOGY | 2021-11-03 | 25 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Hangzhou Mujia Network Technology.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2018-07-03 | 1 | |
| 2017-09-29 | 1 | |
| 2016-05-27 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||