There are a total of 616 bills of lading on file for Swift Deal Inc between January 12th, 2025 and May 20th, 2026.
Of those 616 bills of lading, 37 were within the past 30 days and 69 were within the past 90 days.
| Total Records | 616 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 615 |
| Notify Party Records | 479 |
| First Shipment on File | Jan 12th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 20th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 37 |
| Records in Last 90 Days | 69 |
| Records in the Past Year | 545 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SWIFT DEAL INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Swift Deal Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Swift Deal Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| MAANSHAN XUESHAN NETWORK TECHNOLOGY | May 2026 | 5,099 | 236 |
| SHENZHEN WENKUN ELECTRONIC COMMERCE | Nov 2025 | 2,200 | 193 |
| NINGBO QIANJIA E-COMMERCE | May 2026 | 70 | 48 |
| SHAOXING QINGQI IMPORT AND EXPORT C | May 2026 | 128 | 30 |
| SHENZHEN LEQI INTELLIGENT TECHNOLOGY CO.,LTD | May 2026 | 565 | 26 |
| SHENZHEN XINHE NETWORK TECHNOLOGY C 408, NO. 1, HOM NORTH ROAD, WUHE CO | May 2026 | 1,384 | 15 |
| CUMULUS SMART HOME APPLIANCE COMPAN | May 2026 | 8,661 | 13 |
| SHENZHEN UNITBUY TECHNOLOGY CO. | May 2026 | 641 | 12 |
| POP MART (SINGAPORE) HOLDING PTE | May 2026 | 923 | 7 |
| BEIJING POP MART CULTURAL&CREATIVE | May 2026 | 679 | 7 |
| SHENZHEN DIGITAL GRAVITY ELECTRONIC | May 2026 | 770 | 3 |
| WENZHOU YIYEN SUPPLY CHAIN MANAGEME | May 2026 | 63 | 2 |
| GOOD MAKER DISPLAY LIMITED | Apr 2026 | 290 | 2 |
| FOSHAN NANHAI ZHONGDE KNITTING SOCK | Jan 2026 | 69 | 2 |
| Nov 2025 | 8 | 2 | |
| Jan 2026 | 2 | 1 | |
| SHENZHEN NANMING TRADING CO. LTD. | May 2026 | 240 | 1 |
| SHENZHEN JUNGLE LEOPARD SUPPLY | Mar 2026 | 71 | 1 |
| SHENZHEN HONGHUA TRADING CO.,LTD | May 2026 | 459 | 1 |
| Feb 2026 | 2 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Swift Deal Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SWI VALVE CO., LTD. | May 2026 | 549 | 8 |
| SWI VALVE INTERNATIONAL, LLC | May 2026 | 448 | 8 |
| SWI-DE LLC | May 2026 | 1,599 | 78 |
| SWIFF-TRAIN COMPANY | May 2026 | 7,134 | 111 |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | May 2026 | 282 | 31 |
| SWIFT & COMPANY | May 2026 | 4,795 | 108 |
| SWIFT ARGENTINA S.A. | May 2026 | 1,459 | 202 |
| SWIFT BEEF COMPANY | May 2026 | 850 | 11 |
| SWIFT CARGO INC. | May 2026 | 68,530 | 2,285 |
| SWIFT CARGO PRIVATE LIMITED | May 2026 | 21,463 | 765 |
| SWIFT FREIGHT (I) PVT LTD. | Jun 2025 | 9,825 | 0 |
| SWIFT FREIGHT (INDIA) PRIVATE LIMIT | Dec 2024 | 33,196 | 0 |
| SWIFT FREIGHT (USA) INC. | May 2026 | 32,585 | 28 |
| SWIFT FREIGHT INTERNATIONAL LTD | Apr 2026 | 764 | 9 |
| SWIFT LINE FORWARDING | May 2026 | 69 | 15 |
| SWIFT LOGISTICS SRL | May 2026 | 425 | 29 |
| SWIFT MARINE BV | May 2026 | 367 | 11 |
| SWIFT MERCHANDISE | May 2026 | 672 | 33 |
| SWIFT OILFIELD SUPPLY INC | Apr 2026 | 85 | 5 |
| SWIFT PORK COMPANY | Feb 2026 | 777 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-21 | OOLU8811340380 | LTDKLT2026040457 | 003E | House Bill | LTDK | 9949792 | OOCL KAPOK | 2026-05-20 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,174 CTN | 15,629 K | House to House | NINGBO QIANJIA E-COMMERCE | SWIFT DEAL INC | SWIFT DEAL INC | SHOWER CADDY |
| 2026-05-21 | EGLV149601689828 | LTDKLT2026040453 | 003E | House Bill | LTDK | 9949792 | OOCL KAPOK | 2026-05-20 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,198 CTN | 17,853 K | House to House | NINGBO QIANJIA E-COMMERCE | SWIFT DEAL INC | SWIFT DEAL INC | SHOWER CADDY |
| 2026-05-18 | OOLU2323389812 | LTDKLT2026040497 | 002E | House Bill | LTDK | 9949807 | OOCL LAVENDER | 2026-05-17 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 849 CTN | 13,011 K | House to House | NINGBO QIANJIA E-COMMERCE | SWIFT DEAL INC | SWIFT DEAL INC | SHOWER CADDY |
| 2026-05-14 | EGLV149601723482 | LTDKLT2026030428 | 038E | House Bill | LTDK | 9737498 | TAIPEI TRIUMPH | 2026-05-13 | NEW YORK, NEW YORK | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,174 CTN | 15,629 K | House to House | NINGBO QIANJIA E-COMMERCE | SWIFT DEAL INC | SWIFT DEAL INC | SHOWER CADDY |
| Run Date | 2026-05-21 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-05 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-20 |
| Trade Update Date | 2026-04-01 |
| Master BOL # | OOLU4055082493 |
|---|---|
| House BOL # | LTDKLT2026040454 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | LTDK |
| Voyage # | 003E |
| IMO # | |
| Vessel Name | OOCL KAPOK |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 17376 K |
| Weight in KG | 17,376 KG |
| Quantity | 1383 CTN |
| Volume | 68 X |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CSNU6547459 |
| Commodity Description |
SHOWER CADDY |
| Shipper Name | NINGBO QIANJIA E-COMMERCE CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 18-12, BUILDING 3, NO. 199, XIANGYU |
| Address Line 3 | N NORTH ROAD, NINGBO HIGH-TECH ZON |
| City | YANTIAN |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | SWIFT DEAL INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1135 PEARL STREET SUITE 212, BOULDE |
| Address Line 3 | R, CO 80302 |
| City | BOULDER |
| State Province | CO |
| Zip Code | 80302 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | SWIFT DEAL INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1135 PEARL STREET SUITE 212, BOULDE |
| Address Line 3 | R, CO 80302 |
| City | BOULDER |
| State Province | CO |
| Zip Code | 80302 |
| Country Code | US |
| Container Number | CSNU6547459 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLGPK3033 |
| Seal Number 1 | OOLGPK3033 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | SHOWER CADDY |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 380 | 2026-05-11 |
| Los Angeles, California | 102 | 2026-04-30 |
| Newark, New Jersey | 86 | 2026-05-21 |
| Savannah, Georgia | 28 | 2026-05-12 |
| Oakland, California | 8 | 2026-04-09 |
| Houston, Texas | 8 | 2025-07-26 |
| New York, New York | 2 | 2026-05-14 |
| Baltimore, Maryland | 1 | 2025-08-05 |
| Chicago, Illinois | 1 | 2025-04-30 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 469 | 2026-05-21 |
| Ningbo China (Mainland) | 73 | 2026-05-01 |
| Shanghai China (Mainland) | 42 | 2026-01-15 |
| Nansha China (Mainland) | 7 | 2026-01-23 |
| Haiphong Vietnam | 7 | 2025-12-03 |
| Shekou China (Mainland) | 6 | 2025-07-28 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 5 | 2025-07-23 |
| Pusan South Korea | 2 | 2025-08-12 |
| Hong Kong Hong Kong | 2 | 2025-07-23 |
| Qingdao China (Mainland) | 1 | 2026-01-19 |
Below are the top 10 company names and addresses for Swift Deal Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SWIFT DEAL INC | 215 JEFFERSON ST FORT COLLINS, CO 8 0524 | 2025-12-15 | 140 |
| SWIFT DEAL INC | 215 JEFFERSON ST FORT COLLINS, CO 80524 JESSUP MD 20794 US | 2025-12-15 | 71 |
| SWIFT DEAL INC | 2026-03-07 | 54 | |
| SWIFT DEAL INC | 2026-03-26 | 51 | |
| SWIFT DEAL INC | 2026-05-21 | 34 | |
| SWIFT DEAL INC | 2026-03-26 | 32 | |
| SWIFT DEAL INC | 2025-05-29 | 28 | |
| SWIFT DEAL INC | 2025-08-19 | 27 | |
| SWIFT DEAL INC | 2025-07-01 | 19 | |
| SWIFT DEAL INC | 2025-08-30 | 19 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Swift Deal Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-08-12 | 3 |
Below are the top 3 email addresses on file for Swift Deal Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-11-07 | 3 | |
| 2025-08-25 | 33 | |
| 2025-05-15 | 1 |