There are a total of 282 bills of lading on file for Swifflo Global Logistics between May 2nd, 2025 and May 18th, 2026.
Of those 282 bills of lading, 8 were within the past 30 days and 31 were within the past 90 days.
| Total Records | 282 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 226 |
| Notify Party Records | 279 |
| First Shipment on File | May 2nd, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 18th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 8 |
| Records in Last 90 Days | 31 |
| Records in the Past Year | 278 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Swifflo Global Logistics, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Swifflo Global Logistics in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| MASTER INTERNATIONAL LOGISTICS | May 2026 | 174,923 | 110 |
| COMPASS OCEAN LOGISTICS (CHINA) CO.,LTD | May 2026 | 2,025 | 64 |
| ENSON MARKET INC | Dec 2025 | 66 | 23 |
| DIERA INTERMODAL SP. Z O.O. | May 2026 | 67 | 19 |
| XIAMEN ETERNITY STARS IMPORT AND E | Apr 2026 | 165 | 15 |
| MASTER LOGISTICS (M) SDN BHD | May 2026 | 4,584 | 15 |
| CAVA INTERNATIONAL SRL | Apr 2026 | 69 | 12 |
| FIRST CHOICE SEAFOOD, INC | May 2026 | 2,111 | 6 |
| XIAMEN OCEAN SOURCE SUPPLY CHAIN MANAGEMENT LTD | May 2026 | 741 | 4 |
| TRANS BOX INTL CO. LTD | Sep 2025 | 19 | 2 |
| HANGZHOU MINGXUAN SANITARY PRODUCTS | May 2026 | 4,333 | 2 |
| HAI-WIND WORLDWIDE INC | May 2026 | 104,654 | 2 |
| GUANGZHOU QIANLIN PACKAGING TECHNOL | Apr 2026 | 18 | 2 |
| FP ULUSLARARASI TASIMACILIK LOJISTIK VE DIS. TIC. LTD. STI. | May 2026 | 11 | 2 |
| ZHANGZHOU ZHUANGZHUANG PAPER PRODUCTS CO.,LTD. | May 2026 | 1,447 | 1 |
| YONGZHOU CITY SUN FLIGHT TRADING CO | May 2026 | 19 | 1 |
| SHENZHEN ZHONGJIN IMPORT EXPORT CO | Sep 2025 | 42 | 1 |
| SHANGHAI XINYU PAPER CUP CO.,LTD | Jun 2025 | 261 | 1 |
| May 2025 | 1 | 1 | |
| FUJIAN YIBOYOU ENVIRONMENTAL TECHNO | May 2026 | 175 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Swifflo Global Logistics.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SWEP NORTH AMERICA INC. | May 2026 | 2,258 | 80 |
| SWEP SLOVAKIA S.R.O. | May 2026 | 1,027 | 55 |
| SWEPART TRANSMISSION AB | May 2026 | 280 | 2 |
| SWETHA CREATIONS | May 2026 | 211 | 11 |
| SWG DOMINICANA INC | May 2026 | 1,687 | 89 |
| SWH INTERNATIONAL LLC | May 2026 | 1,763 | 9 |
| SWI VALVE CO., LTD. | May 2026 | 549 | 8 |
| SWI VALVE INTERNATIONAL, LLC | May 2026 | 448 | 8 |
| SWI-DE LLC | May 2026 | 1,599 | 78 |
| SWIFF-TRAIN COMPANY | May 2026 | 7,134 | 111 |
| SWIFT & COMPANY | May 2026 | 4,795 | 108 |
| SWIFT ARGENTINA S.A. | May 2026 | 1,459 | 202 |
| SWIFT BEEF COMPANY | May 2026 | 850 | 11 |
| SWIFT CARGO INC. | May 2026 | 68,530 | 2,285 |
| SWIFT CARGO PRIVATE LIMITED | May 2026 | 21,463 | 765 |
| SWIFT DEAL INC | May 2026 | 616 | 69 |
| SWIFT FREIGHT (I) PVT LTD. | Jun 2025 | 9,825 | 0 |
| SWIFT FREIGHT (INDIA) PRIVATE LIMIT | Dec 2024 | 33,196 | 0 |
| SWIFT FREIGHT (USA) INC. | May 2026 | 32,585 | 28 |
| SWIFT FREIGHT INTERNATIONAL LTD | Apr 2026 | 764 | 9 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-25 | ONEYNBOG74776300 | 019E | Master Bill | ONEY | 9869162 | HMM NURI | 2026-05-23 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 285 CTN | 3,634 KG | Container Yard | XIAMEN OCEAN SOURCE SUPPLY CHAIN MANAGEMENT LTD | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | "SHIPPER_DESCRIPTION" (SOFA COVER) - "HSCD_DE SCRIPTION" (BEDSPREAD, KNITTED OR CROCHETED) PLEASE NOTE - QUANTITY AND DESCRIPTIO... | |
| 2026-05-19 | CMDUTWN1026163 | 0TENK | Master BOL w/in-bond | CMDU | 9935363 | EVER MAGIC | 2026-05-18 | OAKLAND, CALIFORNIA | KAOHSIUNG CHINA (TAIWAN) | 1,008 CTN | 20,445 KG | Pier to Pier | MASTER INTERNATIONAL LOGISTICS | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | COIL NAILS BRIGHT HS CODE: 7317.00.5503 24 PLTS = 1008 CTNS FREIGHT COLLECT | |
| 2026-05-18 | ONEYSHAGE0240800 | 041E | Master BOL w/in-bond | ONEY | 9741372 | ONE BLUE JAY | 2026-05-16 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 168 CTN | 9,660 KG | Container Yard | XIAMEN OCEAN SOURCE SUPPLY CHAIN MANAGEMENT LTD | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | "SHIPPER_DESCRIPTION" (FAMILY SAUNA) - "HSCD_ DESCRIPTION" (DOMESTIC ELECTRO-THERMIC APPLIA NCE, OTHER) PLEASE NOTE - QUANTITY A... | |
| 2026-05-18 | ONEYSHAGD7326500 | 041E | Master BOL w/in-bond | ONEY | 9741372 | ONE BLUE JAY | 2026-05-16 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 168 CTN | 9,660 KG | Container Yard | XIAMEN OCEAN SOURCE SUPPLY CHAIN MANAGEMENT LTD | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | "SHIPPER_DESCRIPTION" (FAMILY SAUNA) - "HSCD_ DESCRIPTION" (DOMESTIC ELECTRO-THERMIC APPLIA NCE, OTHER) PLEASE NOTE - QUANTITY A... | |
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-25 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-05-05 |
| Master BOL # | WHLC025G619360 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Master Bill |
| Carrier Code | WHLC |
| Voyage # | E006 |
| IMO # | 9968542 |
| Vessel Name | WAN HAI A19 |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | SHEKOU, CHINA |
| Foreign Port of Lading | SHEKOU CHINA (MAINLAND) (57018) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 6843 K |
| Weight in KG | 6,843 KG |
| Quantity | 1715 CTN |
| Volume | 69 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
WHSU5652775 |
| Commodity Description |
SMALL DISH DRAINER THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS. |
| Shipper Name | MASTER INTERNATIONAL LOGISTICS (CHI |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 901,TOWER 2,NO.118 FEI HONG RO |
| Address Line 2 | AD,HONGKOU DISTRICT SHANGHAI CHINA |
| Address Line 3 | 200086 |
| Consignee Name | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS |
|---|---|
| Address Line 1 | 2879 METROPOLITAN PLACE, POMONA, CA |
| Address Line 2 | 91767 USA OFFICE= +1 909-686-6388 |
| Address Line 3 | EMAIL= DOC@SWIFFLO.COM |
| Notify Party Name | SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS |
|---|---|
| Address Line 1 | 2879 METROPOLITAN PLACE, POMONA, CA |
| Address Line 2 | 91767 USA OFFICE= +1 909-686-6388 |
| Address Line 3 | EMAIL= DOC@SWIFFLO.COM |
| Container Number | WHSU5652775 |
|---|---|
| Seal Number 1 | WHA2315909 |
| Seal Number 1 | WHA2315909 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | SMALL DISH DRAINER THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS. |
| Marks and Numbers 1 | NEAT-O ITEM NO. DESC. BATCH NO. QTY. CTN NO. MADE IN CHINA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 69 | 2026-05-08 |
| Los Angeles, California | 68 | 2026-04-23 |
| Baltimore, Maryland | 33 | 2025-12-30 |
| Long Beach, California | 32 | 2026-05-18 |
| Norfolk, Virginia | 21 | 2026-03-30 |
| Tacoma, Washington | 16 | 2025-10-07 |
| Seattle, Washington | 14 | 2026-01-15 |
| Houston, Texas | 8 | 2026-04-04 |
| Oakland, California | 7 | 2026-05-19 |
| Savannah, Georgia | 6 | 2025-10-10 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Kaohsiung China (Taiwan) | 46 | 2026-05-19 |
| Vung Tau Vietnam | 24 | 2025-10-20 |
| Sines Portugal | 23 | 2025-11-06 |
| Taibei China (Taiwan) | 22 | 2026-04-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 19 | 2026-05-18 |
| Ningbo China (Mainland) | 16 | 2026-03-31 |
| Tangier Morocco | 16 | 2026-02-13 |
| Barcelona Spain | 15 | 2026-01-06 |
| Bremerhaven Germany | 13 | 2026-04-23 |
| Genoa Italy | 12 | 2026-04-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Swifflo Global Logistics that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2879 METROPOLITAN PLACE, POMONA, CA 91767 USA | 2026-05-19 | 108 |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2879 METROPOLITAN PL POMONA CA 91767 UNITED STATES | 2026-04-16 | 80 |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2025-12-23 | 14 | |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2026-03-28 | 13 | |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2026-01-24 | 10 | |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2026-04-28 | 7 | |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2025-11-19 | 7 | |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2025-12-01 | 6 | |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2025-12-01 | 6 | |
| SWIFFLO GLOBAL LOGISTICS | 2025-11-12 | 5 |
Below are the top 4 phone numbers on file for Swifflo Global Logistics.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-19 | 83 | |
| 2026-05-08 | 43 | |
| 2025-12-11 | 1 | |
| 2025-08-09 | 1 |
Below are the top 6 email addresses on file for Swifflo Global Logistics.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-19 | 1 | |
| 2026-05-08 | 66 | |
| 2026-05-08 | 19 | |
| 2026-04-28 | 7 | |
| 2026-04-23 | 21 | |
| 2025-12-11 | 1 |