There are a total of 107 bills of lading on file for Wollongong S.A. De C.V between September 24th, 2025 and May 22nd, 2026.
Of those 107 bills of lading, 6 were within the past 30 days and 14 were within the past 90 days.
| Total Records | 107 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 107 |
| Notify Party Records | 6 |
| First Shipment on File | Sep 24th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 6 |
| Records in Last 90 Days | 14 |
| Records in the Past Year | 107 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for WOLLONGONG S.A. DE C.V.
Below is a Sankey Diagram of the top 18 companies associated with Wollongong S.A. De C.V, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 18 companies associated with Wollongong S.A. De C.V in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| YIWU RUOYUN IMPORT&EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 413 | 28 |
| YIWU RUOYUN | May 2026 | 62 | 18 |
| YIWU RUIPANG KNITTING CO.,LTD | May 2026 | 27 | 7 |
| XIAMEN ERYADUO TRADE LIMITED | May 2026 | 75 | 4 |
| YIWU GREENTIME IMP.&EXP.CO.,LTD | May 2026 | 80 | 3 |
| YIWU JUNZHAN IMP & EXP CO.,LTD | May 2026 | 112 | 2 |
| Mar 2026 | 2 | 2 | |
| GUANGDONG WAIGAA ELECTRONICS | Apr 2026 | 64 | 2 |
| ZHEJIANG YIBAI PACKAGING MATERIALS NO | May 2026 | 1,047 | 1 |
| YIWU SAIEN IMPORT AND EXPORT | Mar 2026 | 297 | 1 |
| YIWU QIONGBO IMPORT EXPORT CO | May 2026 | 217 | 1 |
| YIWU FENGYUE TRADING | Apr 2026 | 20 | 1 |
| XIAMEN DOMINGO TRADING CO.,LIMITED | Apr 2026 | 38 | 1 |
| NINGBO UNITY INT'L TRADING COMPANY | May 2026 | 1,246 | 1 |
| May 2026 | 1 | 1 | |
| Jan 2026 | 7 | 1 | |
| Jan 2026 | 2 | 1 | |
| EXPRESS SERVICE INTERNATIONAL | May 2026 | 6,634 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Wollongong S.A. De C.V.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| WOLFLINK WORLDWIDE | May 2026 | 5,237 | 71 |
| WOLFPACK BRANDS LLC | Mar 2026 | 583 | 2 |
| WOLFRAM BERGBAU UND HUTTEN AG | May 2026 | 799 | 8 |
| WOLFSBURG WEST | May 2026 | 537 | 5 |
| WOLFSPEED, INC. | Dec 2025 | 245 | 0 |
| WOLGEMUTH AUCTION,LLC | May 2026 | 123 | 6 |
| WOLIT (THAILAND) CO,LTD. | May 2026 | 91 | 7 |
| WOLKESIEBEN CHINA COMPANY LIMITED | May 2026 | 168 | 7 |
| WOLLAM INTERNATIONAL CORPORATION | May 2026 | 477 | 6 |
| WOLLENHAUPT TEE GMBH | May 2026 | 143 | 12 |
| WOLLSDORF LEATHER LTD | May 2026 | 231 | 3 |
| WOLLSDORF LEDER SCHMIDT AND CO GMBH | May 2026 | 541 | 2 |
| WOLLSDORF MEXICO | Dec 2025 | 187 | 0 |
| WOLMAN WOOD AND FIRE PROTECTION GMBH | May 2026 | 113 | 8 |
| WOLO MANUFACTURING CORP. | Apr 2026 | 564 | 1 |
| WOLONG AMERICAS LLC | May 2026 | 617 | 9 |
| WOLONG ELECTRIC (VIETNAM) COMPANY | May 2026 | 467 | 36 |
| WOLONG ELECTRIC AMERICA LLC | May 2026 | 106 | 7 |
| WOLONG ELECTRIC GROUP CO.,LTD | May 2026 | 1,078 | 29 |
| WOLONG ELECTRIC INDUSTRIAL MOTORS | May 2026 | 1,152 | 105 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-09 | ONEYSZPG71417900 | OSTISZLAX2646293 | 035E | House Bill | OSTI | 9293818 | CONTI CONQUEST | 2026-05-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 526 CTN | 13,710 K | Container Yard | WOLLONGONG S A DE C V | PHONE CASE | ||
| 2026-05-09 | ONEYSZPG71408900 | OSTISZLAX2646291 | 035E | House Bill | OSTI | 9293818 | CONTI CONQUEST | 2026-05-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 866 CTN | 11,597 K | Container Yard | WOLLONGONG S A DE C V | PHONE CASE | ||
| 2026-05-01 | COSU6449439280 | SFOKHT26041068 | 058E | House Bill | SFOK | 9622588 | OOCL POLAND | 2026-04-30 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 842 CTN | 19,881 K | House to House | WOLLONGONG S.A. DE C.V | COSMETIC ACCESSORIES FACE MASK FASHION JEWELR Y FASHION KEYCHAIN FRESH WATER PEARL GLASS BE ADS GLASS @@BOTTLE JEWELRY BAG METAL... | ||
| 2026-04-25 | CMDUNGP3430170 | OERT215701P03028 | 076E | House Bill | OERT | 9645918 | CSCL EAST CHINA SEA | 2026-04-24 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 624 PKG | 22,936 KG | Pier to Pier | WOLLONGONG S.A. DE C.V | WOMAN'S PANTS WOMAN'S TRACK SUITS WOMAN'S PAJ AMA SET MAN'S TRACK PANTS WOMAN'S UNDERWEAR SHIPPER'S LOAD COUNT & SEALED "THIS SH... | ||
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-06-17 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-05-06 |
| Master BOL # | OOLU2325587090 |
|---|---|
| House BOL # | UULNNB2604LC1768 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | UULN |
| Voyage # | 109E |
| IMO # | 9355575 |
| Vessel Name | COSCO TAICANG |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | NINGBO CHINA |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 18180 K |
| Weight in KG | 18,180 KG |
| Quantity | 618 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOCU5575734 |
| Commodity Description |
CASES BOXES LED LIGHTS |
| Shipper Name | XIAMEN ERYADUO TRADE LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | HOUSE OF FRANCIS,ROOM 303 |
| Address Line 3 | ILE DU PORT |
| City | MAHE |
| Country Code | SC |
| Consignee Name | WOLLONGONG S.A. DE C.V |
|---|---|
| Address Line 1 | RFCWOL2311146K0 NEBULOSA 2916 |
| Address Line 3 | JARDINES DEL BOSQUE CENTRO |
| City | GUADALAJARA |
| Country Code | MX |
| Notify Party Name | EXPRESS SERVICE INTERNACIONAL |
|---|---|
| Address Line 1 | 19201 S REYES AVE RANCHO |
| City | DOMINGUEZ |
| State Province | CA |
| Country Code | US |
| Container Number | OOCU5575734 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLJVP1729 |
| Seal Number 1 | OOLJVP1729 |
| Equipment Description Code | AC |
| Equipment Description | Closed Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | CASES BOXES LED LIGHTS |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 75 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 32 | 2026-05-09 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 91 | 2026-05-23 |
| Yantian China (Mainland) | 9 | 2026-05-09 |
| Pusan South Korea | 3 | 2026-03-09 |
| Shanghai China (Mainland) | 2 | 2026-01-29 |
| Shekou China (Mainland) | 2 | 2025-10-29 |
Below are the top 10 company names and addresses for Wollongong S.A. De C.V that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | NEBULOSA 2916,JARD INES DEL BOSQUE CENTRO GUADALAJARAJ ALISCO,CP 44520 NAVIERASTROSKI2025 | 2026-01-24 | 28 |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | NEBULOSA 2916,JARDINES DEL BOSQUE CENTRO GUADALAJARA JALISCO, 44520 MEXICO | 2026-04-25 | 11 |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | 2026-05-23 | 11 | |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | 2026-02-19 | 7 | |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | 2026-03-11 | 2 | |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | 2025-10-11 | 2 | |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | 2025-12-19 | 1 | |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | 2026-01-15 | 1 | |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | 2026-02-04 | 1 | |
| WOLLONGONG S.A. DE C.V | 2026-05-23 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Wollongong S.A. De C.V.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-02-19 | 1 |
Below are the top 1 email addresses on file for Wollongong S.A. De C.V.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-11-11 | 1 |