There are a total of 83 bills of lading on file for Hangzhou Sunfree Smart Home Technology Co.,Ltd between February 8th, 2024 and May 14th, 2026.
Of those 83 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 21 were within the past 90 days.
| Total Records | 83 |
|---|---|
| Shipper Records | 83 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Feb 8th, 2024 |
| Most Recent Shipment on File | May 14th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 21 |
| Records in the Past Year | 82 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 3 companies associated with Hangzhou Sunfree Smart Home Technology Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 3 companies associated with Hangzhou Sunfree Smart Home Technology Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| AUBOR GLOBAL LIMITED | May 2026 | 54 | 49 |
| HK AIVREY INDUSTRIAL CO., LIMITED | Nov 2025 | 272 | 33 |
| Feb 2026 | 1 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hangzhou Sunfree Smart Home Technology Co.,Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU SPECIAL GLORY INDUSTRIAL C | Mar 2026 | 162 | 7 |
| HANGZHOU SPRING IMP & EXP CO LTD | Mar 2026 | 418 | 1 |
| HANGZHOU SPRING WASHER CO.,LTD. | May 2026 | 1,259 | 21 |
| HANGZHOU SRT PUMP CO., LTD | Nov 2025 | 587 | 0 |
| HANGZHOU STANDARD MAYO INDUSTRIAL C | May 2026 | 440 | 12 |
| HANGZHOU STARFOCUS E-COMMERCE CO. | May 2026 | 674 | 12 |
| HANGZHOU STARLIGHT ELECTRIC CO. | May 2026 | 227 | 4 |
| HANGZHOU SUHAN IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 723 | 8 |
| HANGZHOU SUN HONG IMP.&EXP. CO | May 2026 | 318 | 6 |
| HANGZHOU SUNFLOWER HOMETEX CO LTD | May 2026 | 598 | 5 |
| HANGZHOU SUNING MEDICAL CO.LTD | May 2026 | 207 | 10 |
| HANGZHOU SUNLIGHT TRADE CO., LTD. | May 2026 | 87 | 11 |
| HANGZHOU SUNPOW E-COMMERCE CO., LTD | Apr 2026 | 309 | 16 |
| HANGZHOU SUNRISE IMPORT AND EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 405 | 6 |
| HANGZHOU SUNSHINE INTERNATIONAL TRA | May 2026 | 516 | 6 |
| HANGZHOU SUNTAI GARMENT CO LTD | Apr 2021 | 120 | 0 |
| HANGZHOU SUNTECH MACHINERY CO LTD | Jan 2026 | 336 | 0 |
| HANGZHOU SUNTEN APPAREL CO LTD | May 2026 | 265 | 11 |
| HANGZHOU SUNWARD TECH CO., LTD | May 2026 | 65 | 15 |
| HANGZHOU SUNWISE MACHINERY CO LTD | May 2026 | 779 | 15 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-14 | MAEU721408614 | AMZDCN26NK67HVN5 | 616E | House Bill | AMZD | 9359026 | GUNHILDE MAERSK | 2026-05-13 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 152 CTN | 1,981 KG | HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY | AUBOR GLOBAL LIMITED | XXXXXXXXX BLINDS | ||
| 2026-05-13 | CMDUCHN3308640 | AMZDCN26HH4BXMD4 | 0GVMI | House Bill | AMZD | 9348704 | CMA CGM FLORIDA | 2026-05-12 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 195 CTN | 2,559 KG | Pier to Pier | HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY | AUBOR GLOBAL LIMITED | XXXXXXXXX BLINDS ROLLER BLINDS ROLLER BLINDS | |
| 2026-05-13 | CMDUNGP3522022 | AMZDCN26IUHIVSK3 | 0GVMI | House Bill | AMZD | 9348704 | CMA CGM FLORIDA | 2026-05-12 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,228 CTN | 6,638 KG | Pier to Pier | HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY | AUBOR GLOBAL LIMITED | BEACH UMBRELLA | |
| 2026-05-13 | HDMUNBOZTWL67500 | AMZDCN26NWZ5QVAW | 0611E | House Bill | AMZD | 9665657 | CHARLOTTE SCHULTE | 2026-05-12 | TACOMA, WASHINGTON | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 125 CTN | 1,384 KG | Pier to Pier | HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY | AUBOR GLOBAL LIMITED | HONEYCOMB BLINDS MOTORIZED ROLLER BLINDS | |
| Run Date | 2026-05-15 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-04 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-14 |
| Trade Update Date | 2026-04-23 |
| Master BOL # | CMDUCHN3258517 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26WYDX5DAI |
| Manifest Number | 553983 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0DBO7 |
| IMO # | |
| Vessel Name | PRESIDENT CARTER |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | CNSHA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 514 KG |
| Weight in KG | 514 KG |
| Quantity | 54 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CMAU8277336 |
| Commodity Description |
XXXXXXXXX BLINDS |
| Shipper Name | HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOL |
|---|---|
| Address Line 1 | OGY CO.,LTDROOM 240, BUILDING 2,NO. |
| Address Line 2 | 985,NO.16STREET,BAIYANG STREET, QIA |
| City | HANGZHOU |
| State Province | ZH |
| Zip Code | 310018 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | AUBOR GLOBAL LIMITED C/O FBA |
|---|---|
| Address Line 1 | 5990 N CAJON BLVD |
| City | SAN BERNARDINO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92407 |
| Country Code | US |
| Container Number | CMAU8277336 |
|---|---|
| Seal Number 1 | J0322436 |
| Seal Number 1 | J0322436 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4200 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | XXXXXXXXX BLINDS |
| Marks and Numbers 1 | FU26052 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 65 | 2026-05-15 |
| Long Beach, California | 11 | 2025-09-01 |
| Tacoma, Washington | 5 | 2026-05-13 |
| Seattle, Washington | 2 | 2025-09-22 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 50 | 2026-05-13 |
| Shanghai China (Mainland) | 24 | 2026-05-15 |
| Qingdao China (Mainland) | 4 | 2025-08-14 |
| Pusan South Korea | 3 | 2025-09-11 |
| Yantian China (Mainland) | 2 | 2025-06-23 |
Below are the top 5 company names and addresses for Hangzhou Sunfree Smart Home Technology Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY CO.,LTD | NO.521,NO.2STREET HANGZHOU 310018 CN | 2025-10-06 | 42 |
| HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY | NO.521,NO.2STREET HANGZHOU 310018 CN | 2026-02-06 | 17 |
| HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY | 2026-04-22 | 15 | |
| HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY | 2026-05-15 | 7 | |
| HANGZHOU SUNFREE SMART HOME TECHNOLOGY | 2026-02-09 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||