There are a total of 280 bills of lading on file for Rogue & Co LLC between May 6th, 2016 and May 4th, 2026.
Of those 280 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 5 were within the past 90 days.
| Total Records | 280 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 344 |
| Notify Party Records | 117 |
| First Shipment on File | May 6th, 2016 |
| Most Recent Shipment on File | May 4th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 5 |
| Records in the Past Year | 16 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ROGUE & CO LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Rogue & Co LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Rogue & Co LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| NTML GROUP LLC | May 2026 | 1,900 | 91 |
| BEAUTY & BUSINESS SPA | May 2026 | 1,251 | 57 |
| BEAUTY & BUSINESS | Jan 2026 | 200 | 28 |
| BEAUTY & BUSINESS ALFAPARF GROUP VIA DEL PASCOLO SNC | Jul 2025 | 19 | 18 |
| CHS PACKAGING TECHNOLOGY | May 2026 | 208 | 8 |
| SR PACKAGING SHANGHAI INC CO LTD | May 2026 | 1,099 | 7 |
| GS ENTERPRISES LIMITED | Apr 2026 | 42 | 4 |
| COSTER TECNOLOGIE SPECIALI SPA | May 2026 | 981 | 3 |
| YUAN HARNG CO., LTD. | May 2026 | 3,683 | 2 |
| LINHARDT GMBH & CO. KG | May 2026 | 1,411 | 2 |
| KANDOO HK LTD | May 2026 | 156 | 2 |
| HONGKONG N&B BROTHER INDUSTRY CO.,L TD | Feb 2025 | 218 | 2 |
| ZHEJIANG RUICHANG INDUSTRY CO.,LTD | May 2026 | 760 | 1 |
| YUYAO TIRRIT CO LTD | Apr 2026 | 478 | 1 |
| Nov 2021 | 4 | 1 | |
| U.DEL CORONA & SCARDIGLI SRL | May 2026 | 93,836 | 1 |
| TAIWAN LUNG MENG ADVANCED COMPOSITE MATERIALS CO. LTD. | Mar 2024 | 46 | 1 |
| SAB D.O.O. | May 2026 | 98 | 1 |
| Dec 2024 | 2 | 1 | |
| IN COMMON LLC | Jul 2025 | 24 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Rogue & Co LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| ROGERS INTERNATIONAL LLC | May 2026 | 705 | 18 |
| ROGERS MACHINERY CO,INC. | May 2026 | 665 | 12 |
| ROGERS MEDIA INC | Apr 2026 | 615 | 6 |
| ROGERS SERVICE GROUP | Mar 2026 | 636 | 1 |
| ROGERS SPORTING GOODS | Apr 2026 | 366 | 4 |
| ROGERS TECH(SUZHOU) CO., LTD | Jan 2026 | 331 | 0 |
| ROGERS TECHNOLOGIES (SUZHOU) CO. | May 2026 | 1,856 | 15 |
| ROGERS WORLDWIDE IMPORT SERVICES | Dec 2025 | 291 | 0 |
| ROGERSOUND LABS, L.L.C. | Apr 2026 | 93 | 8 |
| ROGIL WORLDWIDE CARGO SA DE CV | May 2026 | 307 | 4 |
| ROGUE FITNESS | Jan 2026 | 1,549 | 0 |
| ROGUE WAVE INTERNATIONAL LLC | May 2026 | 265 | 11 |
| ROHA (USA) L.L.C. | May 2026 | 1,957 | 32 |
| ROHA DYECHEM PVT.LTD. | May 2026 | 1,656 | 39 |
| ROHA SCIENCES MEXICO SA DE CV | May 2026 | 245 | 26 |
| ROHCLEM CORPORATION | May 2026 | 1,736 | 17 |
| ROHDE & LIESENFELD | May 2026 | 174 | 6 |
| ROHDE & LIESENFELD (USA) INC. | May 2026 | 465 | 103 |
| ROHDE & LIESENFELD CANADA INC | May 2026 | 538 | 16 |
| ROHDE & LIESENFELD PROJECTS | May 2026 | 136 | 2 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-13 | OOLU2321936770 | 0MRKS | Master BOL w/in-bond | OOLU | 9951525 | CMA CGM INNOVATION | 2026-04-11 | NORFOLK, VIRGINIA | GENOA ITALY | 1,642 PKG | 5,301 KG | House to House | U. DEL CORONA & SCARDIGLI | ROGUE | J W HAMPTON JR & COMPANY INC | PACKAGES ON PALLETS HAIR PRODUCTS | |
| 2026-04-10 | OOLU2166736501 | BLMEHSHA159402 | 068E | House Bill | BLME | 9622590 | OOCL BRUSSELS | 2026-03-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 53 CTN | 402 KG | Container Station | SR PACKAGING (SHANGHAI) INC | ROGUE | ROGUE | SPRAYER PUMPS |
| 2026-02-14 | MEDURL438658 | 601A | In-bond Automated | MEDU | 9318058 | MSC TEXAS | 2026-02-13 | NEWARK, NEW JERSEY | GENOA ITALY | 3,053 PKG | 6,660 K | House to House | ROGUE | UN , ALCOHOLS, N.O.S., CLASS , PACK GROU P III ON PALLETS HAIR PRODUCTS UN, CORROSIVE LIQUID, FLAMMABLE, N.O.S., CLASS (), PACK ... | |||
| 2025-10-15 | EGLV010500904242 | BLMEHHKG125577 | 1420E | House Bill | BLME | 9935208 | EVER MAX | 2025-10-14 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 75 CTN | 709 KG | Pier to Pier | NTML GROUP LTD | ROGUE | ( CTNS= PLASTIC PLTS)ACRYLIC DISPLAY | |
| Run Date | 2026-04-13 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-29 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-11 |
| Trade Update Date | 2026-03-21 |
| Master BOL # | OOLU2321936770 |
|---|---|
| House BOL # | DCSDMAR0421426A |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DCSD |
| Voyage # | KRW |
| IMO # | |
| Vessel Name | CMA CGM INNOVATION |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | GENOVA |
| Foreign Port of Lading | GENOA ITALY (47527) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 5301 K |
| Weight in KG | 5,301 KG |
| Quantity | 1642 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOLU0257948 |
| Commodity Description |
HAIR PRODUCTS - HTS |
| Shipper Name | BEAUTY&BUSINESS SPA |
|---|---|
| Address Line 1 | VIA CESARE CANTU' 1 |
| Address Line 2 | MILANO 20123 IT |
| Consignee Name | ROGUE & CO LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 331 NW 26TH STREET, SUITE 103 |
| Address Line 2 | MIAMI 33127 US |
| Notify Party Name | ROGUE & CO LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 331 NW 26TH STREET, SUITE 103 |
| Address Line 2 | MIAMI 33127 US |
| Container Number | OOLU0257948 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 2114949 |
| Seal Number 1 | 2114949 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 22G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Break Bulk |
| Cargo Description 1 | HAIR PRODUCTS - HTS |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 107 | 2026-04-17 |
| Long Beach, California | 69 | 2025-06-09 |
| Los Angeles, California | 50 | 2026-04-10 |
| New York, New York | 26 | 2025-08-13 |
| Norfolk, Virginia | 14 | 2026-05-05 |
| Oakland, California | 11 | 2024-11-18 |
| Houston, Texas | 1 | 2023-01-31 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2022-08-10 |
| Miami, Florida | 1 | 2017-09-18 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Genoa Italy | 85 | 2026-04-17 |
| Yantian China (Mainland) | 65 | 2025-10-15 |
| Ningbo China (Mainland) | 41 | 2025-05-30 |
| Shanghai China (Mainland) | 29 | 2026-04-10 |
| La Spezia Italy | 23 | 2026-05-05 |
| Shekou China (Mainland) | 10 | 2024-09-07 |
| Hong Kong Hong Kong | 6 | 2024-03-01 |
| Nansha China (Mainland) | 5 | 2024-04-29 |
| Xiamen China (Mainland) | 3 | 2025-05-12 |
| Stade Germany | 2 | 2025-07-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for Rogue & Co LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ROGUE & CO LLC | 331 NW 26TH ST., STE. #103 MIAMI FL 33127 US | 2025-08-13 | 39 |
| ROGUE & CO LLC | 3800 NE 1ST AVE, #600 MIAMI FL 33137 US | 2024-12-21 | 65 |
| ROGUE CO LTD | 2024-02-21 | 50 | |
| ROGUE CO. LTD | 2024-04-04 | 13 | |
| ROGUE CO LLC | 2024-12-27 | 10 | |
| ROGUE & CO LLC | 2021-07-12 | 8 | |
| ROGUE CO LLC | 2024-03-01 | 6 | |
| ROGUE CO LLC | 2019-07-22 | 5 | |
| ROGUE CO LLC | 2025-01-14 | 4 | |
| ROGUE CO. LTD | 2024-04-29 | 4 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Rogue & Co LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-05 | 66 | |
| 2025-04-18 | 1 | |
| 2019-02-15 | 1 |
Below are the top 2 email addresses on file for Rogue & Co LLC.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-05 | 66 | |
| 2026-04-17 | 1 |